Tallinna Kesklinna Põhikool on Pärnu maantee 11 hoones tegutsev tasuline erakool, mida haldab RK Hariduse MTÜ.

Koolis alustati õppetööga 2013/2014. õppeaastal. Tallinna Kesklinna Põhikooli eesmärk on luua tingimused süvareaalhariduse omandamiseks, mis on eelduseks õpingute jätkamiseks Tallinna Reaalkooli gümnaasiumis. Tallinna Kesklinna Põhikool keskendub Reaalkoolile omastele väärtustele ning ajaloolis-traditsioonilisele hariduslikule oskusteabele. Samuti jagavad TKP ja Reaalkool omavahel mõningaid ruume ja õpetajaid.

Kesklinna põhikooli sümboolika sarnaneb Reaalkooli sümboolikaga. Kesklinna põhikooli logol on kujutatud Reaalkooli „R“ täht. Ka koolivorm on peaaegu et üks ühele sarnane, kuid Kesklinna Põhikooli müts ei ole mitte kuldse, vaid hõbedase triibuga. Tallinna Kesklinna Põhikooli direktor on Jaana Roht.

Väike maja on Reaalkooli juures asuv õppehoone, kus õpivad Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Kesklinna Põhikooli (TKP) 1. klassi õpilased, kokku neli klassikomplekti. Kahel korrusel toimub õppetöö neljas suuremas ja kahes väiksemas klassis.

Väikese maja ehitati 1957-1958 vana kõlakoja asemele, kuna suures majas valitses ruumipuudus. Töödel aitasid kaasa ka vanemate klasside õpilased. Ainsa elemendina säilis vanast kõlakojast maja parempoolne paekivitiib, kus praegu asub õpetajate tuba, kuid mida on kasutatud ka käsitööklassi, autokooli ja hambaarsti ruumidena.

2009. aastal valiti õpilaste abiga väiksele majale oma laul, milleks osutus M. Sultsoni „Väikese maja laul“.

Kuni 2010. aastani püsis väike maja peaaegu muutumatuna, kuni leiti, et ohutuse tagamiseks on vaja teha ulatuslik remont. 2012. avati maja keldrikorrusel näiteringi tarbeks Black Box saal Mustikas.

2013. aasta sügisel alustas õppetööd TKP, mille tarbeks soetati Pärnu mnt 11 maja, kus õpivad TKP õpilased alates 2. klassist ning Reaalkooli õpilased 2.-4. klassis. Enne seda õppisid kõik algklasside õpilased kahes vahetuses väikeses majas.