Tallinna Reaalkooli 100 päeva ball on üritus, mis toimub enam-vähem täpselt 100 päeva enne lõpuaktust. Balli hakati pidama 1954. aastast, kui tolleaegsest Tallinna 2. Keskkoolist sai segakool.

Ballil osalevad ainult 12. klassi õpilased ja nende õpetajad. Samas on kujunenud traditsiooniks, et balli korraldamisel aitavad kaasa 11. klassi õpilased. Kõik osalejad on riietatud pidulikult. Mõned kuud enne balli toimumist valitakse salajasel hääletusel balli prints ja printsess, paažipaarid ja tseremooniameister.

Balli alustuseks tullakse kolmandalt korruselt saali. Terve lend võtab üksteise taha paarikaupa ritta ning tullakse trepist alla. Rivi eesotsas on tseremooniameister ja talle järgnevad prints ja printsess. Tseremooniameister on traditsiooniliselt riietatud smokingisse, torukübarasse ja kannab käes keppi. Balli alustatakse poloneesiga, pärast seda esinevad tervituskõnega tseremooniameister ja direktor ning seejärel kroonitakse balli prints ja printsess.

Igal ballil on ka üllatusesineja, kelleks on tavaliselt keegi kuulus isik või populaarne õpetaja kellegi teise rollis. Pidu kestab südaööni.