Paljude Tallinna Reaalkooli traditsioonide hulka kuulub ka lõpukell ehk abituuriumi viimase koolipäeva tähistamine ja hüvastijätt 10. ja 11. klassiga.

Alates 1982. aastast tulevad sellel päeval 12. klassid kooli rahvariietes. Kooli aulas toimub aktus, mille käigus peavad kõne kooli direktor, üks klassijuhatajatest ja abiturient. Abituriente tulevad ära saatma ka algklasside õpilased, kes esitavad M. Linnamäe luuletuse „Viimane koolikell“. Aktuse lõpetab terve gümnaasiumi ühislaul „Lahkumise laul”, mille autoriks on K. Türnpu. Pärast laulu lõppu heliseb gümnaasiumi vanimale lennule viimast korda koolikell.

Aktuse lõppedes võtab abituurium kätest kinni ja jookseb läbi kõik ruumid koolimajas. Lisaks käib inimkett mööda kooli staadioni piirdeid ja vanalinna. Päev lõpetatakse Rocca al Mare vabaõhumuuseumis. Seal mängitakse ühiselt rahvalikke mänge ja peetakse piknikku.