Reaalkooli Esinduskogu ehk REK on gümnaasiumiklasside aktiivsetest õpilastest 1997/1998. õppeaastal moodustatud  ja tänaseni aktiivselt toimiv ühendus. 2005/2006. õppeaastal loodi samalaadne ühendus põhikooliõpilastele (PEK).

REK-i tegevuse eesmärk on kooli traditsioonide järgimine ja arendamine, õppetöö organiseerimisele ja koolielu korraldamisele kaasa aitamine, õpilaste tunni- ja koolivälise tegevuse aktiviseerimine ning kooli direktori, juhtkonna, õppenõukogu, huvijuhi ja õpetajate ning õpilaste vahel tekkinud probleemide lahendamisele kaasa aitamine.

REKi moodustavad igal õppeaastal igast gümnaasiumiklassist 3-4 õpilast, PEKi igast progümnaasiumi klassist 2 õpilast. REK jaguneb neljaks komisjoniks: välissuhete komisjon, kultuurikomisjon, olmekomisjon ja spordikomisjon. Iga komisjon valib aasta alguses enda seast esimehe. REK-i tööd juhatab president, kes valitakse esinduskogu esitatud kandidaatide seast gümnaasiumiõpilaste salajase hääletamise teel üheks aastaks. Presidendist, komisjonide esimeestest ja protokollijast moodustub REKi juhatus, mille ülesandeks on õpilaste huvide ja uute ideede esindamine juhtkonna ning hoolekogu koosolekutel.

Mõlema ühenduse tööd konsulteerib kooli huvijuht.