Ernst Peterson-Särgava oli Reaalkooli legendaarne inspektor ja eesti keele õpetaja (Reaalis töötas aastatel 1919-1938), kelle hüüdnimeks oli Habe.

1985. aastal püstitati Kadrioru parki Särgava auks graniidist mälestussammas, mille autorid on skulptor Matti Varik ja arhitekt Allan Murdmaa. 1998. aastal paigaldati sammas ümber Tallinna Reaalkooli ees olevale haljasalale, mälestamaks legendaarset Reaalkooli töötajat.

Samal aastal sai alguse ka Särgava peapesu traditsioon, mida järgides pesevad kooli abituriendid igal aastal Särgava sünniaastapäeval 29. aprillil ta pea puhtaks. Ainult ühel aastal on toimunud peapesu juunis enne lõpuaktust, see oli 2006. aasta, kui Habe sünnipäev jäi täpselt aprillirahutustega samale ajale.