Aktuste pidamine on Reaalkoolis sügavalt juurdunud komme. Õppeaasta jooksul peetakse nii mitmeid traditsioonilisi kui erakorralisi aktuseid.

Kooliaasta algab alati avaaktusega 1. septembril. Kõigil on peas koolimütsid ning kuulatakse direktori innustavat kõnet. Esimese klassi õpilased saavad oma aktusel aabitsad.

Veel samal kuul, täpsemalt 29. septembril tähistatakse kooli sünnipäeva. Pärast klassijuhatajatundi vilistlasega koguneb staadionile kogu koolipere. Jagatakse stipendiumid ning seejärel süüakse üheskoos torti.

Novembris toimub märgiaktus, kus abituriendid ja nende õpetajad saavad lõpumärgid.

Järgmine oluline aktus toimub veebruaris, mil tähistatakse Eesti Vabariigi sünnipäeva. Lisaks hümni laulmisele ning kõnedele jagatakse tänukirju olümpiaadidel häid tulemusi saavutanud õpilastele. Aprilli esimeses pooles on oluline sündmus teaduspäeva aktus. Taas tunnustatakse olümpiaadidel edukalt osalenuid ning seekord ka õpilasi, kelle tööd saavutasid tunnustuse uurimistööde teadusfestivalil.

Nagu igas koolis, on ka Reaalkoolis ehk kõige tähelepanuväärsemad aktused lõpuaktused, mida peetakse juunikuus.