Jõulumeeleolu loomisega alustakse juba detsembri alguses, kui aulasse tuuakse suur kuusk ja koolimaja ära ehitakse.

Eelviimasel nädalal enne talvevaheajale minekut korraldab REK tavaliselt koos gümnaasiumiõpilastega jõululaada, natuke varem peavad aulas jõululaata 4. klasside õpilased.

Traditsiooniliselt peetakse viimasel nädalal jõulupidusid, kus lauldakse jõululaule, mängitakse mänge ja lunastatakse jõuluvanalt kinke. Gümnaasiumi jõulupeo korraldavad abituriendid ning selleks tuleb igal klassil ette valmistada mõni lühifilm või etendus, gümnaasiumi jõulupeol astuvad oma etteastega üles ka õpetajad.

Kui parajasti ei ole käsil juubeliaasta, on kombeks korraldada Estonia kontserdisaalis suur jõulukontsert, kus esinevad pea kõik muusikalised kollektiivid ning ka tantsurühmad.

Veerandi viimasel päeval on kombeks veeta ühiselt rahulik hetk kogu kooliga koos. Mõnikord minnakse selleks kirikusse mõtisklusele, mõnikord toimuvad väikesed kontserdid aulas. Samal päeval on tavaks ka abiturientide ja õpetajate ühine hommikukohv või jõululõuna.

2015. aasta jõulude ajal korraldasid õpilased õpetaja Madis Somelari algatusel esimest korda aulas jõuluballi. Kas sellest üritusest ka Reaali traditsioon kujuneb, näitab aeg.