Koroona päevik #1päev

Pärast pikka kodust nädalavahetust, mille vältel just eriti midagi teha ei olnud, tuli esmaspäev hea üllatusena. Alustasin kohe hommikul koolitööga, valides esimeseks tegemiseks kehalise kasvatuse jaoks koostatud trennikava läbi viimise, millele järgnes mõnus hommikusöök. Päris mõnus oli vahelduseks süüa hommikul mõnusas soojas kodus, ilma mingi kohustuseta sealt lähiajal lahkuda.

Pärast hommikusööki jätkasin koolitööga. Aga mu teele sattus esimene takistus, nimelt ekool ei töödanud. Koos klassikaaslastega mõtlesime välja, mida õppida ning saime alustada oma distantsõpingutega. Nii mõnegi aine puhul tundus, et õppisin isegi rohkem kui tunnis. Aga samas mõistsin kohe, et kodus õppimist raskendavad pidevad segavad faktorid nt kodus töötavad vanemad, telefoni pausid ja soov jätkata põneva raamatuga.

Pärast kõikide kodutööde lõpetamist, tekkis dilemma, kas alustada ka järgmise päeva ülesannete täitmist või säästa neid, et homme ka nii igav poleks. Õnneks meenus, et kõik ülesanded pole veel täidetud ja suundun 45 minutilisele jalutuskäigule.

Autor: Anett Veskimägi

Pildid: Egle Pihlap ja Eric Kergandberg

Lisas: anetted 16.03.2020 13:13

Viisakas veebruar

Sellel kuul saime kõik endale märgipeol märgid, mida pidulikel sündmustel kanda.

Kõige meeldejäävam hetk veebruaris oli kindlasti päev, kus paralleelklass leidis sööklas pakutava leiva seest väikse ussi. See ehmatas meid veidikene ära, kuid meie, näljaste koolilastena, käime siiski sööklas söömas.

Kuu lõpus leidis aset ka vaheaeg, mis oli arvatavasti meie lemmiksündmus.

Autor: Anette Auväärt

Lisas: anetted 15.03.2020 14:02

Kinos vaatamas filmi “Talve”

7. veebruaril käisime klassiga vaatamas äsja linastunud filmi “Talve”. Film ise on järg filmidele “Kevade”, “Suvi” ja “SĂĽgis”. See konkreetne film on selle saaga viimane osa. Paljud ootasid sellest filmist palju, sest olime eelneval õppeaastal “Kevade” teemat põhjalikult käsitlenud. Filmi ajal said paljud muljetada filmi tegelastest, keda nad eelneval õppeaastal vaadatud filmist “Kevade” mäletavad. Peale filmi tundus, et film läks kõigile sĂĽdamesse ja klass oli selle kinos käiguga väga rahul.

Autor: William Vodi

Toimetas: Anett Veskimägi

Pilt: Robert Lang, https://leht.postimees.ee/6899497/priit-pullerits-kus-ja-millega-talve-film-eksib

Lisas: anetted 17.02.2020 12:07

Tartu Rahu

2. veebruaril 1920 sõlmiti Tartus rahuleping, millega lõpetati Vabadussõda ja tunnustati Eesti iseseisvust. Meie tähistasime Tartu rahu 100. aastapäeva 3. veebruaril aulas. Sõna võttis õppealajuhataja Tiina Talvi, Vabadussõjast ja seal osalenud Tallinna Reaalkooli õpilastest rääkis meie koolivend 9. klassist. Hindame meie esivanemate panust Eesti Vabariigi kujunemisel.
Autor: Anna-Maria Tammik
Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 16.02.2020 19:26

Klassireis Kuutsemäele

Tõukerattamatka lõppedes, olime kõik surmväsinud. Mõned läksid ära “koju”, aga õhtu polnud veel lõppenud. Pärast matka läksime Maximasse ning siis algas õhtu peategevus – me läksime bowlingusse!

Õhtu kujunes meeleolukaks ning mitmete õnn pöördus mängu jooksul mitmeid kordi. Lõppkokkuvõttes oli väga tore. 

Veelgi väsinumana, kui me juba olime, läksime tagasi “koju”. Pärast pisikest pausi olime jälle jalul ning täis elujõudu. Sõime tacosid ning siis kuulutati välja saun. Kõigepealt käisid 3 tĂĽdrukut ja siis enamus poisid. Eriti mõnusaks osutus tĂĽnnisaun. Poisid käisid kohe mitu korda leili- ja tĂĽnnisauna vahet, rätikud lehvimas. Sai veel ping-pongi mängitud, telekat vaadatud ning märkamatult vajusidki silmad kinni. 

 Järgmisel päeval ootas meid ees retk Kuutsemäe tippu. Ilm oli ĂĽtlemata sombune ja mägi mudane. Mäe tipus ei olnud ĂĽmbruses näha muud kui paljast halli. Mõned julgemad läksid mäe tipus veel tornigi. Tagasi tulles pakkisime viimaseid asju kokku ning kätte oli jõudnud aeg bussi peale liikuda ja Tallinnasse tagasi tulla. Aga enne kui kõik ametlikult läbi sai, otsustasime teha viimase peatuse Lõunakeskuses, et sĂĽĂĽa ja ringi vaadata. Paljud eelistasid einestada siiski Lõunakeskuse kõrval asuvas McDonald’s. Ning juba tunni pärast olimegi teel Tallinnasse ning meie 2-päevane väljasõit saigi lõpu. 

Autor: Sarah Elisabeth Tihvan

Toimetas: Anett Veskimägi

Pildid: Egle Pihlap

Lisas: anetted 02.02.2020 20:08

Jumalik jaanuar

Aeg on kätte jõudnud meie esimese kuu kokkuvõtte jaoks.

See kuu leidsid meie poisid, et mõned toolid on veidi mustaks jäänud ja otsustasid neid seebitada. Pärast seda on meie toolid alati täiesti puhtad olnud.

Meie lühikesed reedesed päevad said täiendust kunstide näol, nüüd saame me õnneks ka oma kunstilist poolt näidata.

TĂĽdrukud said teha tutvust kuulsa modelleerimisega, poisid saavad hoopis ise kokkama hakata.

Selle aastaste suusatundide asemel saame uisutada (ilmselgetel põhjustel).

Jaanuar on alanud õige jalaga voodist välja astudes

Autorid: Anette Auväärt ja Anett Veskimägi

Lisas: anetted 31.01.2020 07:21

Projektipäev ja jõululõuna

Viimasel koolipäeval oli terve maja juba magusat jõuluhõngu täis ning käis veel viimane sagin. Oli tunda jõulurõõmu ning -ootust kõigi südameis. Aga enne jõule tuli veel korraks kooli tulla ning natuke tööd teha. Niisiis toimus koolis 8. ja 9. klasside projektipäev, kus õpetajad õpilastega erinevaid töötube läbi viisid. Töötubades sai meisterdada kuuseehteid, tõlkida filmi, teha joonisfilmi ja palju muud toredat. 

Peale töötube suundusime jõuluvana väikeste abilistega õppekööki, kus tegime süüa, vaatasime jõulumultikaid  ning igasse nurka jõudis soe piparkoogihõng ning laste kilked. Nautisime veel viimaseid hetki koos, enne, kui üksteisele häid pühi soovisime ning igaüks oma teed läks.

Soovime kõigile palju jõulurõõmu ja head uut aastat!

Autor: Sarah Elisabeth Tihvan

Toimetas: Anett Veskimägi

Pildid: Egle Pihlap ja Niina Karamkova

 

Lisas: anetted 19.01.2020 16:57

Jõuluball 2019

27.detsembril toimus Tallinna Reaalkoolis jõuluball. Seda üritust korraldas meie klassi ajalooõpetaja ja gümnaasiumi õppelajuhataja Madis Somelar. Kõik 7.-12. klassi õpilased olid kutsutud iga aastasele maagilisele jõuluballile. Meie klassist käis ballil seitse õpilast. Üritusele kogunemine algas kell 18.00 ning kestis pool tundi. Peale seda tantsiti avalvalssi ning siis jätkas orkester mängimist ja kõik, kes soovisid said tantsida. Viimane valss tantsiti kell 22.00 ja peale seda tuli muusika plaadilt. Saime veel süüa kringlit ja erinevaid suupisteid. Lõpuks pakuti veel ka kooki, mille jagamise me kahjuks maha magasime. Kokkuvõttes oli jõuluball käik üks imeline elamus ning plaanime sinna ka järgmisel aastal minna.

Autor: Elisabeth Vallner

Toimetaja: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 28.12.2019 16:40

Jõulupidu

Teisipäeval 17. detsembril toimus Reaalkoolis 7. ja 8. klasside jõulupidu. See toimus aulas, kus oli ehitud kuusk ja muud jõulukaunistused. Peo alustuseks pidas meile õppealajuhataja Tiina Talvi väga ilusa kõne. Jõulumeeleolu kasvatamiseks laulsime klaverisaatel jõululaule. Kingipakkide väljalunatamiseks tegi iga klass mõne etteaste- mõned tantsisid, mõned laulsid ja mõned mängisid klaveril paar pala. Väga tore oli kuulda, et mõned klassid olid enda kingituste asemel annetanud heategevusse. Jõulupeo lõpetuseks said kõik kaasa lüüa toredates tantsudes, mida sai tantsida nii üksi, paaris kui ka kolmikuna. Peale jõulupidu läksid kõik koju suures jõulumeeleolus.

Autor: William Vodi

Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 20.12.2019 15:57

Võimelemispidu

 

Juba eelmine aasta otsustasime, et seekord teeme võimlemiskava kogu klassiga. Muusika valimisel otsustasime mix’ida kokku 3 eestikeelset 90’ndate laulu. Riietuse valisime ka vastava. Mõtlesime välja laulude rütmiga sobivad liigutused ja üritasime võimalikult paljude mõtteid kasutada. Tantsusammude mõtlemise ja selgeksõpetamise osa osutus kõige raskemaks. Lõpuks said kõik tantsu selgeks ning olime valmis esitama. Tantsukavade ettenäitamine toimus Kalevi spordihallis. Sinna kohale jõudes ja teiste kavasid vaadates saime aru, et enamus tegid 90’ndate stiilis. Esitlus kulges tõrgeteta, kuid auhinda me seekord ei saanud. Võitjad said kasti mandariine.

Autor: Amanda Maljugina

Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 05.12.2019 07:31