Õppekäik Paunkülla

3.oktoobril käisime klassiga Paunkülas matkarajal matkamas. Programmi teemaks oli  jääaeg. Raja vältel tutvustas meie giid meile erinevaid jääaja tekkelisi pinnavorme nagu oosid ja selle aja järgset olustikku. Käisime ka sellest ajajärgust jäänud taimekoosluses – rabas. Meeskonnamängude ja ülesannete kaudu õppisime jääaja taime-  ja loomastiku kohta. Nägime palju erinevaid looduskauneid kohti. Ka ilm oli meie poolt – oli ilus sügisilm ja taevas oli terve päeva päikseline. Saime lõbusalt aega viita väljaspool koolimaja ja samas ka palju huvitavat juurde õppida. Tänud ka suurepärasele giidile.

Autor: Elli Eving

Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 07.10.2019 16:44

Reaal 138

30.septembril tähistasime me Tallinna Reaalkooli sünnipäeva. Kogu päev oli väga uhke ja eriline. Esimene kooli sünnipäevaga seostuv tegevus oli meil bioloogia tunnis, kus Tiina Talvi tutvustas meile Tallinna Reaalkooli kunagist direktorit WilhelmPeterseni ning tema rolli meie kooli ajaloos. Tunni lõpus sai iga üks soovida koolile ka ilusa soovi. Siin on mõned meeldejäävamad soovid: 

 • Palju aastaid!
 • Häid tulemusi!
 • Et reaali vaim ikka pĂĽsiks!
 • Palju uusi õpetajaid!
 • Häid õpilasi!
 • Palju uusi õpilasi!
 • Häid tulemusi olĂĽmpiaadidel!
 • Palju mälestusi!
 • Häid õpetajaid!
 • Palju tulevasi lõpetavaid lende!

Enne traditsioonilisele aktusele minemist toimus meil ka tund vilistlase Kristine Diane Liivega, kes tutvustas meile enda tööd ja huvisid läbi piltide. Aktusel pidas direktor kõnet ning autasustati parimaid olümpiaadi tulemusi. Pärast saime kõik nautida ka kahte kringlitükki.

Autorid: Anett Veskimägi ja Elisabeth Vallner

Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 03.10.2019 19:32

Aasta klassijuhataja konkurss

Kui saime sellisest võimalusest teada tahtsime kindlasti osa võtta, sest meie klassijuhataja Egle Pihlap näeb enda töö kallal nii palju vaeva ning on väga aktiivne nii koolis kui ka väljaspool.

Võistlusel osavõtmiseks oli tarvis saata žüriile põhjendav tekst, miks peaks just meie  õpetaja aasta klassijuhatajaks nomineeritud olema. Otsustasime, et parim viis selle tegemiseks oleks küsitleda õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid ning panna kirja ka enda mõtted. Seda me ka tegime. Alguseks mõtlesime välja intervjuu küsimused. Üks raskemaid ülesandeid oli õpetajatega ühise, sobiva aja leidmine. Jõudsime rääkida kahe õppealajahatajaga. Egle Pihlapit kiideti väga, kui kolleegi ning eriti tõsteti esile tema aktiivsust ürituste korraldamises ning võimekust lahendada erinevaid olukordi. Saime vastustest palju abi teksti koostamisel. Kui lõpuks sai kiri valmis, saatsime selle ära ning jäime vastust ootama. Tükk aega ei tulnud mingit tagasisidet, kuid septembri teises pooles teatas Egle Pihlap meile, et ta on kutsutud Tallinna haridustöötajate tänuüritusele, kus teda tunnustatakse aasta klassijuhataja tiitliga.

Autor: Amanda Maljugina

Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 03.10.2019 07:12

Teadlaste Öö 2019

27.septembril leidis meie koolis aset Teadlaste öö. Meie klassist oli garderoobis vabatahtlikena abiks mõned õpilased. Aitasime külastajate üleriided garderoobi riputada ning saime ka võimaluse maja peal ringi vaadata.Kõige meeldejäävamad olid teise korruse matemaatika klassid, kus nägime huvitavaid teadustöid meie koolivendade ja -õdede poolt. Füüsika klassis oli eriti meeldejääv asi, kus sa pidid oma nime paberile kirjutama nii, et sa hoidsid peeglit laua peal ja kirjutasid tähed nii, et see oleks peegelpildis õige. Veel üks huvitav asi oli bioloogia klassis digimikroskoobiga herilase, võilille ja oma näpu vaatamine. Seal aitas kaasa ka meie klassikaaslane Karl Joosep. Lõpuks pärast kõikide tubade läbikäimist saime endale diplomi. Olime küll üsna väsinud, aga rõõmsad oma saavutuse üle, loodame ka järgmisel aastal sama põnevale kogemusele.

Autor: Heleri Sõer

Toimetaja: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 02.10.2019 18:30

Maailmakoristuspäev

 1. septembril toimus ülemaailmne maailmakoristuspäev. Nii liitusime meiegi 7.-9. klassidega reede pärastlõunal, et teha meie planeedile midagi head.

Me kogunesime kaheksanda tunni ajal kooli ette ning rääkisime seal läbi kõik reeglid, siis hakkasime lõpuks liikuma Kalaranda. Linnahalli poole minnes sadas korralikult padukat, kuid me ei lasknud sellel ennast häirida ning liikusime edasi. Kohale jõudes võtsime töökindad kotist välja ja asusime tööle. Nägime, kui palju on inimesed tegelikult loodusesse prügi jätnud. Seal oli palju plastikpakendeid, pudeleid, purke, väikseid plastikjubinaid ning meie kõrval leidsid seitsmendikud ka ühe suure rehvi. Otsustasime mõne aja pärast lõpetada kuna enamus meist olid läbimärjad ja koristatud saime hea koostööga suure osa rannast. Isegi, kui mõned õpikud said märjaks või mõned tossud poriseks, tegime me maailmale selle koos koristatud ajaga head. Ärme kasuta maailma prügikastina!

Auhind koristamise eest ehk Nublu, Kristel Aaslaidi ja Noëpi ühiskontsert koolis, loositakse välja oktoobri alguses. Ootame!

Suured tänud Amandale, Elisabethile, Anettile, Ellile, Anettele, Eleonorale, Sarahile, Maksimmile ja Hansule. Tegite suurepärast tööd!

Autor: Anette Auväärt

Lisas: anetted 02.10.2019 18:20

Spordipäev

Selleaastane 1.-12. klasside spordipäev toimus meil 13. septembril Kalevi staadionil. Ilm oli küll kehv, aga kõikidel oli siiski hea tuju. Kogunesime staadionile kella kaheteistkümneks. Iga klass osales teatejooksus, jalgpallis ja 60m jooksus. Lisaks osalesid tüdrukud 400 meetri jooksus ning poisid 800 meetri jooksus. Teatejooksus jäi meie klass 8. klasside arvestuses teiseks. Jalgpallis võitsid meie klassi tüdrukud ja poisid jäid teiseks. Oli väga põnev päev!

Autor: Eleonora Järg

Toimetajad: Anette Auväärt ja Anett Veskimägi

Lisas: anetted 13.09.2019 18:46

Kooliaasta algus

2.septembri hommikul oli ilm hea ning aktus toimus kooli staadionil. Kõik klassid olid pidulikult riides ning isegi meie klassis kandis enamik õpilasi peas koolimütsi. Aktus lõppes traditsioonilise “pum-tšiga-pum” ning koolimütside lennutamise saatel. Pärast seda liikusime staadionilt edasi klassijuhataja tundi, kus saime uut infot kaheksanda klassi kohta. Peale seda läks igaüks oma teed.

Seitsmendasklassis läks meie klassivend Patrick Hispaaniasse vahetusõpilaseks. Sinna ta ka jäi ning kuna üks koht meie klassis oli nüüd vaba, liitus 8. klassis meiega Brigitte Pärn, kes õppis 139b lennus ka 1. ja 2. klassis. Meie klass on nüüd jälle terviklik!

Autor: Sarah Elisabeth Tihvan

Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 10.09.2019 16:17

Harku õppepäev

Et  7-ndad klassid oskaksid koolis õpitud tarkusi ka rakendada, on Harku õppepäev täiuslik proovikivi, kus õpilasi testida. Metsas keemia, füüsika, matemaatika ja bioloogias tegelemine on juba mitmeid aastaid Reaalkoolis harjumuseks olnud ning sel aastal 5. juunil sai 139.b ka selle tunde kätte. Tegelikult algas kõik juba varem, kui koolis tehti rühmad ja uuriti eelnevalt kaarti, kuhu matkarada märgiti. Lisaks õpiti veel vajaminevaid töövahendeid kasutama. 

 Kui päev saabus, olid õpilased õigeaegselt raja alguses ning kuulasid, kui reegleid seletati. Matkarada ise ei valmistanud enamikele raskusi ja ilm oli imeilus. Seetõttu läbiti punktid kiiresti ja ülesanded tehti korralikult. Värskes õhus aja veetmine oli täiuslik vaheldus üksluistele koolipäevadele, mis meeldis nii õpetajatele, kui ka õpilastele.

Lisas: anetted 05.06.2019 00:46

Õppekäik Rebala karstialal

Meie klass käis 10. mail Rebala karstialal silmaringi laiendamas. Jõudes bussiga pärast lühemat sorti sõitu sihtpunkti, ei arvanud keegi algul midagi erilist sellest kohast. Huvi hakkas tekkima alles siis, kui selgus, et karstiala ise on veel kaugel ja sealne kohalolek oli tingitud muinasaegsetest matmisplatsidest. Nendest räägiti põhjalikult nii õues, kui ka majas, kus oli palju teksti sellest kohast täpsemalt ja kuidas kõik avastati. Ajaloost täis tuubitud õpilased sammusid pärast seda mööda jõesängi karstiala poole, kus tehti ka pilte lummavatest vaatamisväärsustest. Ronida kahjuks ei tohtinud karstialal, sest oli just vihma tibutanud, aga mõned ikka jooksid sellel imelikul mängualal. Terve päev suutis toredaid mälestusi tekitada, aga sellest hoolimata asusime peagi teele tagasi kooli. Jällegi oli see üritus suurepärane näide, kuidas õpitut päriseluga seostada.

Lisas: anetted 10.05.2019 00:42

Ajarännak laulupeo aega

2. mail tähistas Tallinna Reaalkool esimese laulupeo 150-ndat juubelit suursuguselt ajarännaku ja väikese laulupeoga. Selle aastapäeva jaoks pidi 7.b muutuma päevaks Võnnu aleviku esinduseks. Peamiselt tähendas see seda, et nagu ka kõik ĂĽlejäänud klassid, pidime valmistama endale vapi või lipu Võnnu sĂĽmboolikaga. Pärast tavatut koolipäeva saigi juba neid kasutada rongkäigus Kalevi spordihalli juurde. Ajastule kohaste riietega jalutasidki koorid ja klassid sellele eriskummalisele laulupeole ning kõrvalseisjad olid kõik hämmingus. 

Palju oli nähtud ka vaeva esimese laulupeo laulude õppimisega, et meie oma oleks täpsem ja meenutaks rohkem 19. sajandi pidu. Alguses pidid kõik laulma kahte hümni (üks oli tolle aja hümn Eestis ja teine praegune, mida ka lauldi 1869. aasta laulupeol. Peale seda oli kõik juba esinejate teha ja muretseda. Ajarännaku lõppedes said õpilased minna koju positiivsete elamustega.

Meie klass ringkäigul Kalevi spordihalli poole
Ăśhispilt

Lisas: anetted 02.05.2019 03:27