Jõulunädal

19. detsember: Kell 16.00 oli koolis jõulupidu, kus meie klass esines instrumentaalse muusikapalaga. Žüriis olid Lohe, Lumehelbeke, Jõuluvana ja Rudolf. Hiljem läksime klassiõhtule, kus jagati loosipakke, mida sai lunastada luuletuste ja lauludega. Klassijuhataja oli kõige parem laps olnud terve aasta ning Jõuluvana premeeris teda laheda reisikohvriga. Heale lapsele kohaselt lubas Egle Pihlap meil isegi kohvril olnud „Reis ĂĽmber maailma” mängida.

21. detsember: Vahepeal, kui kõik olid jõulumöllust kaasa haaratud, toimus suur korvpallilahing, millest võttis osa ka meie klassi osavaim korvpallur Simm-Marten Saadi. Talle kaasa elama läinud fänniklubi sai näha, kuidas poksikinnastega korvpalli mängida. Kohalolijate meeleolu oli hea ning Simm-Marten mängis oma oskustele kohaselt – imeliselt.

 

22. detsember: Kohe päeva alustuseks oli ametlik aktus põhikooli klasside jõuluvaheajale saatmiseks, mis läks hästi. Enamus inimesi oli pärast aktust kohe koduteel, aga 139. b alles alustas päeva. Vahetult pärast lõppu kiirustas meie klass Pärnu mnt. maja kokandusklassi ja hakkas jõululõunat valmistama. Kuigi pitsa ja viineripirukad pole väga jõuludega seotud, oli õhkkond jõuludele traditsiooniliselt sõbralik ja tore. Täname kõiki tublisid kokkajaid ja eriti klassijuhatajat Egle Pihlapit, kellele see hea mõte pähe tuli.

Lisas: anetted 18.03.2018 16:08

Jõuluetendus „Eesti jõulud”

12. detsembril käis 6.B klass vaatamas Nukuteatris etendust „Eesti jõulud”. Tegevus käis ĂĽmber tĂĽdruku, kelle jaoks olid jõulud natuke enamat, kui telefonis passimine. Kui ta oma kingi enneaegselt avas, leidis ta sealt nuku, mis viis ta lahedale ajarännakule. Paljud leidsid, et see etendus oli huvitav (ka mina) oma teema, näitlejate ja lavakujunduse poolest.

Suureks üllatuseks võttis ka osa (kaudselt) meie endine õpetaja Liisi Tegelmann.

Lisas: anetted 05.02.2018 19:27

Filmiõhtu

5. detsembril oli 6.B ajalooteemaline filmiõhtu. Madis Somelari (ajalooõpetaja) ideel toimunud omapärases koolikinos vaatasime filmi „Trooja”. Kell 16.30 alanud üritusel oli natuke rohkem, kui pool klassi kohal (k.a klassijuhataja Egle Pihlap.) Enamikele meeldis see kaheosaline film, mis valiti tolleks õhtuks. Kõige parem oli ikka kaasa toodud vahepaladega krõbistamine, mis üldiselt koolis keelatud on.

Lisas: anetted 05.02.2018 17:55

Põgenemistoa elamus

29. novembril käisime klassiga Exit Roomis…

A: MIS KELL ON!!!

B: Me peaksime rahulikult võtma ja kõik asjad uuesti üle vaatama.

A: KĂśSIME KIIRELT RAADIOGA!!!

C: Äkki peaksime tõesti küsima?

D: Tal on õigus. Küsime, sest me oleme juba liiga kaua siin kinni olnud.

B: Kuulge, ma avasin selle ukse siin.

A, C ja D läbisegi: No ma ju ütlesin teile!

B omaette: …??!

 

Põgenemistoa mõte uudne ja huvitav. Meeskonnatööd sai palju parandada, häid kogemusi ja nupukust proovile panna. Mõned tublimad meeskonnad said osavalt isegi toast välja.

Lisas: anetted 05.02.2018 16:43

Stiilipidu 2017

Stiilipidu

Selle aasta stiilipidu toimus 23. novembril ja selle teemaks oli pidžaamapidu. Meie klassist osales stiilipeol neli tüdrukut. Alguses mängiti väravatest läbi minemise mängu ja siis veel mõndasid ringmänge ning teatevõistlusi, hiljem esitati enda etteasteid. Kõige rohkem meeldis meile ilmselt esimene mäng, mille nimi oli Unelaine. Selles mängus pidime paarilisega kooli treppidele väravad tegema ja pärast nendest läbi jooksma. Me ootasime stiilipeolt natuke rohkem uneteemalisust ja kahjuks oli kohati kitsas, kuna rahvast oli palju. Sellegi poolest oli pidu huvitav ning väga ärev tunne oli oodata oma esinemise korda. Esialgu oli natuke imelik tunne seal ainult neljakesi olla, aga lõppkokkuvõttes meeldis see kõigile.

Autor: Amanda Maljugina

Lisas: anetted 03.02.2018 18:27

Kooli sünnipäev

  1. septembril tähistas Tallinna Reaalkool oma 136. sünnipäeva. Meie klassile oli see päev vägagi huvitav. Enne aktust oli meil klassijuhataja tund Reaali vilistlasega, kes rääkis meile oma tööst ja elukogemustest. Vahetult pärast seda läksime pudireas aktusele ja sõime Simm-Marteni toodud maitsvat kooki. Elagu Tallinna Reaalkool!!!

Pilt: VBy Jaan Rebane (Own work) [<a href=”http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html”>GF

Lisas: anetted 02.02.2018 16:26

Spordipäev!!!

Septembril oli spordipäev Kalevi staadionil. Rivistus oli kell 8.10 ning siis tehti soojendus. Pärast soojendust võtsime osa klassidevahelisest teatejooksust, kus osales igast klassist 8 poissi ja 8 tüdrukut. Teatejooksu järel tulid 60 m ja 400 meetri jooksud. Spordipäeva lõpus oli 5. ja 6. klassidevahelised jalgpallivõistlused, kus meie klassi meeskond saavutas 2. koha.

Lisas: anetted 09.10.2017 18:50

6.B alustab kooliaastat!

Uus kooliaasta on alanud ja juba täies hoos. Kõigepealt kohtuti klassikaaslastega koolisiseselt 30. augustil, kui mindi õpikute ja töövihikute järgi. Varsti pärast seda 1. septembril saadi jälle kokku klassijuhatajatunnis, kust mindi edasi kooliaasta aktusele. Nüüd, kui kool on juba kestnud nädala ja natukene peale, on enamjaolt kõik juba jälle varase ärkamise ja kodutööde tegemisega harjunud. Lisaks kõigele on meil mõned õpetajad vahetunud ja vene keel on tunniplaani lisandunud. Õnneks oleme nüüd juba 6.B, mis tähendab, et me pole enam suure maja kõige nooremad õpilased. Ning kuna Martin astus poiste klassivanema kohalt tagasi, valiti tema asendajaks Simm-Marten.

Lisas: anetted 24.09.2017 07:52

Kokkuvõtte: 5.B

See aasta, oli täis erinevaid emotsioone. Algus oli kindlasti raske ja täiesti erinev eelnevast. Kasvõi see, et tüdrukud ei pea kandma seelikuid. Aga, et edasi anda kogu klassi emotsioone ja meelde jäävamaid sündmusi, palusime kõigil kirjutada kokkuvõtte, sellest, mis just neile kõige rohkem meelde jäi või meeldis. Siin on kõik kokkuvõtted, mis on meile saadetud.

Amanda – Kaks naljakat hetke oli inglise keele tunnis. Esimene, kui filmi vaatamise ajal läks tuule tõmbega uks lahti. Teine, kui keset tundi tehti uks lahti. Eric kĂĽsis kõva häälega: “Kes see veel on?”. Ja sisse astus Orusaar.

Martin – Ma mäletan, kui kõik pidid ette teatamata koolis ĂĽhe tunni kauem olema. See oli puhas kaos. Mitte keegi ei olnud rõõmus. Paljudel jäid trennid ära. Selle eest, et me tol päeval ĂĽhe tunni kauem koolis olime saime me ĂĽhel teisel päeval koolist tund aega varem ära.

Patrick – Kokkuvõttes oli kooli aasta väga lõbus. Ă•ppimine läks märgatavalt raskemaks. Arvan, et kõik on rõõmsad, et saime uue klassijuhataja. Aasta tipphetked olid: klassiõhtu, kinos kõik ja jõulud. Klassiõhtu sel aastal erines eelnevate aastate omadest selle poolest, et kõik oli palju energiliem, toredam ja huvitavam. Näiteks saime koolis ringi käia, mäne mängida ja filmi vaadata. Kinos käisime klassiga vaatamas “Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele”. See oli väga huvitav, sest lugu oli huvitav ja naljakas. Film meeldis kõigile. Jõuludel oli tore, sest vaatasime filmi, sõime ja mis kõige tähtsam, saime kinke ja olime rõõmsad.Mulle meeldib uus klassijuhataja , sest ta on noor, ettevõtlik ja mõistlik.

Eric – Meil oli tore kooliaasta. Naissaare ekskursioon oli raske.

Karl Joosep – Aasta jooksul on juhtunud palju huvitavat. Me oleme käinud Kõrvemaal suusatamas, NUKU teatris etendust vaatamas, Naissaarel rattaga sõitmas ja teinud palju muud huvitavat. Klassiõhtutel on alati leidunud inimesi, kes muudavad need lĂĽhikesed koosviibimised lõbusaks. Ka klassijuhataja on teinud head tööd ja aidanud meil probleeme lahendada. Uue hindesĂĽsteemiga on enamus juba harjunud. Koolimajas oskavad kõik ringi liikuda ja leiavad oma klassid ĂĽles. See kooliaasta on möödunud väga kiiresti ja ma loodan, et kõigile jääb see meelde kui hea targemaks saamise aasta.

Aksel – Mulle meeldis uudistenädal, klassiõhtu, vahetus tööõpetuses ja kokanduses. Mulle ei meeldinud hiljutine rattamatk ja, et me ei läinud klassiga ujuma, kodutööd.

   

Lisas: anetted 01.07.2017 19:50

Jalgrattamatk Naissaarel

Neljapäeval andis kool meile koolitööst vaba päeva, et me saakisme eksukursioonile minna. Me läskime Naissaarele. Seal toimus meil jalgrattamatk ja fotojaht. Naissaarele sõitsime praamiga, aga kuna meri oli päris tuuline, kõikus praam võimsalt. Kui me Naissaarele jõudsime vihma sadas ja sealsed teed olid suhteliselt sopased. Me läksime endale rattaid võtma ja kui kõik olid valmis, juhatas giid meid teele. Kuna ilmaga ei olnud meil üldse vedanud, olid kõigi jalad pärast teist tundi märjad ja väsinud. Kuna saarele kohaselt olid teed suhteliselt sopased, aga giid ütles, et sooja ja kuiva ilmaga oleks see veel hullem olnud, sest teel oleks olnud puhas liiv. Kokku läbisime rattastega umbes 15 km. Pärast läksime praamiga koju. 

Lisas: anetted 01.07.2017 19:32