Käik loodusmuuseumis

4. aprillil käis 139.b  Eesti loodusmuuseumis tutvumas kivimitega täiesti uuel moel. Seekord mitte teoorias, vaid praktikas saime kivimeid kätte võtta ja nende omadusi uurida. Kõigil oli oma väike tööleht, mille nad pärast katsetamist ära täitsid. Peale selle oli ka teistes tubades võimalik ringi käia ning veel ühte töölehte täita. Kindlasti hariv muuseumiskäik oli vahva klassiüritus. Suured tänud õpetaja Aile Pollile, kes meiega kaasas käis.

Joonis 1: Tundmatu autor, vaadatud: https://pxhere.com/en/photo/1192475

Lisas: anetted 04.04.2018 18:02

Taani päev 2018

28. märtsil toimus Tallinna Reaalkoolis Taani päev. Mitte ainult ei tule Taani lipp legendi järgi Eestist, vaid ka Reaalkooli sõpruskool asub seal. Taani päeva raames olid mõned tegevused: Esimene oli viktoriin Taani kohta. Küsiti jah-ei küsimusi ning vastusest olenevalt astusid sa sammu ette või jäid paigale. Kõige nupukamad said pärast pikka küsimusterohket viktoriini ka magusa võidu. Hiljem oli 6.b all aeroobikasaalis kulli ja muid sportlike mänge mängimas. Kokkuvõttes oli tore (ja tavalisest vahvam) päev, mida võiks järgmine aasta ka korrata.

Joonis 1: Tundmatu autor, vaadatud: https://pxhere.com/en/photo/900352

 

 

Lisas: anetted 28.03.2018 19:54

Ajarännak EV100

  1. veebruaril oli Reaalkoolis suur Ajarännaku päev, kus kogu kool rändas tagasi aastasse 1918. Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva üritus, millest ka meie klass osa võttis, läks väga lahedalt. Kõik riietusid ajastutruult ning isegi koolimajas käisid ringi ajalehepoisid, kes müüsid Reaali Päewalehte 5 senti tükk.  Päev algas 8.55 hommikupalvusega. Pärast seda olid 20-minutilised vahetunnid ja mitmed koolitunnid, täpselt nagu vanasti (1918.) Viimaks läksime õue ja lugesime iseseisvusmanifesti. Päevale pani punkti drooniga tehtud EV100 pilt.

Lisas: anetted 07.02.2018 23:45

Ööbimisega klassiõhtu

  1. veebruaril oli 6.b esimene ööbimisega klassiõhtu koolis ehk klassiöö. Plaanisime seda võrdlemisi pikalt ette ja analüüsisime erinevaid mõtteid. Klassiöö algas koolis kogunemisega ja ajasime muusika saatel juttu. Järgmiseks oli korraldatud viktoriin, mille teemaks oli meie klass. See oli lõbus ning kõik said meenutada eelnevate kooliaastate sündmusi, mille kohta viktoriinis küsiti. Edasi olid plaanitud spordimängud. Mängisime võimlas pallimänge ning tegime muid huvitavaid asju. Korraldajad olid meile väga huvitava mõistatusmängu korraldanud. Igale rühmale anti muna, mis pidi peale kukkumist terveks jääma. Lahenduseks anti kasutada õhupalle, teipi, puitvardaid ja ka muid materjale. Lõpuks olid kõigil omad riistapuud valmis ning mäng lõppes mõnusa viigiga. Ööbida said kõik, kes soovisid. Osad tahtsid klassiööst viimast võtta ning nemad tegutsesid varaste hommikutundideni. Mängiti kaarte, jutustati omavahel ja söödi ära viimased saiad Nutella pähklikreemiga. Lõpuks väsisid ka viimased ärkvelolijad ning said nemadki paar tundi koolimajas magada. Aitäh korraldajatele vahva klassiöö eest!

Autor: William Vodi

Lisas: anetted 03.02.2018 19:40

Jõulunädal

19. detsember: Kell 16.00 oli koolis jõulupidu, kus meie klass esines instrumentaalse muusikapalaga. Žüriis olid Lohe, Lumehelbeke, Jõuluvana ja Rudolf. Hiljem läksime klassiõhtule, kus jagati loosipakke, mida sai lunastada luuletuste ja lauludega. Klassijuhataja oli kõige parem laps olnud terve aasta ning Jõuluvana premeeris teda laheda reisikohvriga. Heale lapsele kohaselt lubas Egle Pihlap meil isegi kohvril olnud „Reis ĂĽmber maailma” mängida.

21. detsember: Vahepeal, kui kõik olid jõulumöllust kaasa haaratud, toimus suur korvpallilahing, millest võttis osa ka meie klassi osavaim korvpallur Simm-Marten Saadi. Talle kaasa elama läinud fänniklubi sai näha, kuidas poksikinnastega korvpalli mängida. Kohalolijate meeleolu oli hea ning Simm-Marten mängis oma oskustele kohaselt – imeliselt.

 

22. detsember: Kohe päeva alustuseks oli ametlik aktus põhikooli klasside jõuluvaheajale saatmiseks, mis läks hästi. Enamus inimesi oli pärast aktust kohe koduteel, aga 139. b alles alustas päeva. Vahetult pärast lõppu kiirustas meie klass Pärnu mnt. maja kokandusklassi ja hakkas jõululõunat valmistama. Kuigi pitsa ja viineripirukad pole väga jõuludega seotud, oli õhkkond jõuludele traditsiooniliselt sõbralik ja tore. Täname kõiki tublisid kokkajaid ja eriti klassijuhatajat Egle Pihlapit, kellele see hea mõte pähe tuli.

Lisas: anetted 22.12.2017 22:08

Jõuluetendus „Eesti jõulud”

12. detsembril käis 6.B klass vaatamas Nukuteatris etendust „Eesti jõulud”. Tegevus käis ĂĽmber tĂĽdruku, kelle jaoks olid jõulud natuke enamat, kui telefonis passimine. Kui ta oma kingi enneaegselt avas, leidis ta sealt nuku, mis viis ta lahedale ajarännakule. Paljud leidsid, et see etendus oli huvitav (ka mina) oma teema, näitlejate ja lavakujunduse poolest.

Suureks üllatuseks võttis ka osa (kaudselt) meie endine õpetaja Liisi Tegelmann.

Lisas: anetted 12.12.2017 19:27

Filmiõhtu

5. detsembril oli 6.B ajalooteemaline filmiõhtu. Madis Somelari (ajalooõpetaja) ideel toimunud omapärases koolikinos vaatasime filmi „Trooja”. Kell 16.30 alanud üritusel oli natuke rohkem, kui pool klassi kohal (k.a klassijuhataja Egle Pihlap.) Enamikele meeldis see kaheosaline film, mis valiti tolleks õhtuks. Kõige parem oli ikka kaasa toodud vahepaladega krõbistamine, mis üldiselt koolis keelatud on.

Lisas: anetted 05.12.2017 22:55

Põgenemistoa elamus

29. novembril käisime klassiga Exit Roomis…

A: MIS KELL ON!!!

B: Me peaksime rahulikult võtma ja kõik asjad uuesti üle vaatama.

A: KĂśSIME KIIRELT RAADIOGA!!!

C: Äkki peaksime tõesti küsima?

D: Tal on õigus. Küsime, sest me oleme juba liiga kaua siin kinni olnud.

B: Kuulge, ma avasin selle ukse siin.

A, C ja D läbisegi: No ma ju ütlesin teile!

B omaette: …??!

 

Põgenemistoa mõte uudne ja huvitav. Meeskonnatööd sai palju parandada, häid kogemusi ja nupukust proovile panna. Mõned tublimad meeskonnad said osavalt isegi toast välja.

Lisas: anetted 29.11.2017 16:43

Stiilipidu 2017

Selle aasta stiilipidu toimus 23. novembril ja selle teemaks oli pidžaamapidu. Meie klassist osales stiilipeol neli tüdrukut. Alguses mängiti väravatest läbi minemise mängu ja siis veel mõndasid ringmänge ning teatevõistlusi, hiljem esitati enda etteasteid. Kõige rohkem meeldis meile ilmselt esimene mäng, mille nimi oli Unelaine. Selles mängus pidime paarilisega kooli treppidele väravad tegema ja pärast nendest läbi jooksma. Me ootasime stiilipeolt natuke rohkem uneteemalisust ja kahjuks oli kohati kitsas, kuna rahvast oli palju. Sellegi poolest oli pidu huvitav ning väga ärev tunne oli oodata oma esinemise korda. Esialgu oli natuke imelik tunne seal ainult neljakesi olla, aga lõppkokkuvõttes meeldis see kõigile.

Autor: Amanda Maljugina

Lisas: anetted 23.11.2017 18:27

Kooli sünnipäev

  1. septembril tähistas Tallinna Reaalkool oma 136. sünnipäeva. Meie klassile oli see päev vägagi huvitav. Enne aktust oli meil klassijuhataja tund Reaali vilistlasega, kes rääkis meile oma tööst ja elukogemustest. Vahetult pärast seda läksime pudireas aktusele ja sõime Simm-Marteni toodud maitsvat kooki. Elagu Tallinna Reaalkool!!!

Pilt: VBy Jaan Rebane (Own work) [<a href=”http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html”>GF

Lisas: anetted 29.09.2017 16:26