Kooli sünnipäev

Ühe vihmase oktoobrikuu teisel päeval tähistas Tallinna Reaalkool oma 137. sünnipäeva. Ka see aasta tuli meile rääkima 117. lennu vilistlane Priit Raudsepp. Teemadeks olid kool, eksamid, mõtlemine ja koostöö. Lisaks jutustas ka praegu vandeadvokaadi ametikohal olev vilistlane väitlusest. Kohe pärast tundi mindi staadionile vihma kätte aktusele, millele järgnes ka soolase ja magusa söömine. Kes tahtsid, said lõpus tempoka muusikaga tantsida.

PALJU Ă•NNE TALLINNA REAALKOOL!!!

Lisas: anetted 03.10.2018 20:27

Spordipäev 2018

Kolmandal septembril toimus spordipäev, kust ka meie klass osa võttis. Aladeks olid jooksmine, jalgpall ja pendelteatejooks. Alustuseks joosti pendelteatejooksu, kus meie klass kahjuks jäi viimaseks. Niisama jooksmiseks oli kas 60 meetrit või tüdrukutele 500 ja poistele 1000 meetrit. Kõik osalesid jooksudes ja andsid endast parima, aga oli ka jalgpall. Tüdrukud võitsid kindlalt 7.C klassi ja tegid A-ga viiki. Poisid võitsid täiseduga seitsmendate klasside arvestuses nii C klassi, kuid ka 7.A klassi. Mõlemaid võideti 1:0 seisuga.

Päeva lõpus sport võitis ja järgmise aasta spordipäeval saab näha oma arengut.

Lisas: anetted 03.10.2018 20:19

1. september

  1. september on jälle käes. Kuna oli piisavalt hea ilm, siis pidulik aktus peeti koolistaadionil. Direktor pidas oma kõne ja mĂĽtsid visati õhku. Sellel aastal tuli ka juurde ĂĽks klass – 7.C, kelle jaoks on see esimene kooliaasta reaalkoolis. Loodetavasti läheb neil õppetöös hästi ja hoiame pöialt, et neil oleks palju sõpru ka teistest klassidest. Ăśks suurem muutus on ka meil toimunud (kuigi ajutiselt) – meil on aasta aega 31 õpilast, sest Patrick on Hispaanias. Siiski peale selle ja uute õppeainete ei ole meil suuri muutusi.

Head uut õppeaastat!

Lisas: anetted 03.10.2018 20:06

Kollassaare ekskursioon

Päev 1: 7. juunil sõitis meie klass Reaalkooli kõrvalt välja, et minna matkama Kollassaarele. Planeeritud oli mitme kilomeetri pikkune matkarada  rabas ja öösel telkimine. Buss väljus hommikul ja sõitis mõnda aega. Kui kohale jõudsime, siis loeti paar tähtsamat reeglit ette Ergo isa poolt, kes aitas seda ekskursiooni planeerida. Sealt algas meie teekond koos mitme vahepeatusega mööda imeilusat raba. Hoolimata matkakottide rõhumisest oli ka aega tee peal näha imetlusväärset loodust ja juttu rääkida. Jõu kogumiseks kilomeetrite pikkusel teekonnal olid puhkepeatused, kus sai lühikest aega puhata. Soovijad said poole tee peal isegi rabalaukas kiirelt supelda. Lõpuks kohale jõudes olid peaaegu kõik väsinud, kuid pärast kiiret reeglite tutvustust tuli ka veel telgid püstitada. Ülejäänud päev oli organiseeritud kas mängude või kokkamisega. Lisaks oli ka võimalus saunatada. Lõbu jätkus isegi pärast pimedaks minemist, sest lõkkel sai vahukomme ja vorstikesi küpsetada, juttu rääkida ning taskulampidega kulli mängida.

Päev 2: Asjade kokkupanek. Kõige kõrvalt jõudsime rabaälvest põgenemise ära õppida (sellel korral näidati ette.) Kiirematel oli ka võimalus veel mängimiseks, kuid tuli tõdeda, et selleks oli pigem eilne päev. Kui telgid olid kokku pandud ja kotid koos tuli veel üks matkarada läbida. Seekord lühem rada läbiti mängleva kerglusega. Buss jõudis kella viie paiku Tallinna ja kahjuks oligi see vahva üritus läbi.

ETTEVAATUST!!! Palju pilte, sest see oli suur ĂĽritus

Lisas: anetted 11.06.2018 19:59

Airsoft

6.B sai jälle pärast ExitRoom-i oma koostööoskust parandada, kui otsustati airsoft-i mängima minna. Mängiti Männikul keset männimetsa, millest sai väga vahva areen. Lõbu jätkus kõigile ja ka hea tuju ei puudunud. Tehti mitu lahingut erinevate suurustega võistkondadega keset puid ja betoonehitisi. Kord naeratas õnn ja võitsid vastast, aga sama järsku sai ka sul mäng lõppeda, kui sa ei mõelnud oma tegevusi läbi ja tegutsesid kiirustades. Närvikõdi ning sport tegid airsoft-ist ühe parima klassiürituse.

Lisas: anetted 10.06.2018 19:13

Rahatarkuse viktoriin

15.märtsil osalesime me ĂĽle-eestilisel rahatarkuse viktoriinil, mida korraldas Eesti Pangaliit. 31.mail oodati meie klassi 10-liikmelist esindust SEB innovatsioonikeskusesse. Jõudsime SEB panka kell 11 ja siis hakkas juba kontsert. Esines bänd nimega Arg Part. Pärast bändi esinemist oli natuke aega võtta sĂĽĂĽa ja juua ning teistega rääkida. Ning siis hakkas sõbralik Kahoot. Seal oli 12 Eesti koolimaja, mida pidi ära tundma. Saime 10. koha. Seejärel rääkis investeerimisnõustaja Marko Oolo temast endast ja investeerimisest. Saime palju huvitavat teada. Meile tutvustati investeerimise raamatut. Pärast seda tuli autasustamine. Saime 6.klasside arvestuses 3. koha. Me kõik saime auhinnaks raamatu ja diplomi. Kokkuvõttes läks hästi – oli huvitav teiste koolide õpilastega võistelda ja mõtteid vahetada.

Autor: Eric Kerganberg

Lisas: anetted 31.05.2018 19:09

Käik loodusmuuseumis

4. aprillil käis 139.b  Eesti loodusmuuseumis tutvumas kivimitega täiesti uuel moel. Seekord mitte teoorias, vaid praktikas saime kivimeid kätte võtta ja nende omadusi uurida. Kõigil oli oma väike tööleht, mille nad pärast katsetamist ära täitsid. Peale selle oli ka teistes tubades võimalik ringi käia ning veel ühte töölehte täita. Kindlasti hariv muuseumiskäik oli vahva klassiüritus. Suured tänud õpetaja Aile Pollile, kes meiega kaasas käis.

Joonis 1: Tundmatu autor, vaadatud: https://pxhere.com/en/photo/1192475

Lisas: anetted 04.04.2018 18:02

Taani päev 2018

28. märtsil toimus Tallinna Reaalkoolis Taani päev. Mitte ainult ei tule Taani lipp legendi järgi Eestist, vaid ka Reaalkooli sõpruskool asub seal. Taani päeva raames olid mõned tegevused: Esimene oli viktoriin Taani kohta. Küsiti jah-ei küsimusi ning vastusest olenevalt astusid sa sammu ette või jäid paigale. Kõige nupukamad said pärast pikka küsimusterohket viktoriini ka magusa võidu. Hiljem oli 6.b all aeroobikasaalis kulli ja muid sportlike mänge mängimas. Kokkuvõttes oli tore (ja tavalisest vahvam) päev, mida võiks järgmine aasta ka korrata.

Joonis 1: Tundmatu autor, vaadatud: https://pxhere.com/en/photo/900352

 

 

Lisas: anetted 28.03.2018 19:54

Ajarännak EV100

  1. veebruaril oli Reaalkoolis suur Ajarännaku päev, kus kogu kool rändas tagasi aastasse 1918. Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva üritus, millest ka meie klass osa võttis, läks väga lahedalt. Kõik riietusid ajastutruult ning isegi koolimajas käisid ringi ajalehepoisid, kes müüsid Reaali Päewalehte 5 senti tükk.  Päev algas 8.55 hommikupalvusega. Pärast seda olid 20-minutilised vahetunnid ja mitmed koolitunnid, täpselt nagu vanasti (1918.) Viimaks läksime õue ja lugesime iseseisvusmanifesti. Päevale pani punkti drooniga tehtud EV100 pilt.

Lisas: anetted 07.02.2018 23:45

Ööbimisega klassiõhtu

  1. veebruaril oli 6.b esimene ööbimisega klassiõhtu koolis ehk klassiöö. Plaanisime seda võrdlemisi pikalt ette ja analüüsisime erinevaid mõtteid. Klassiöö algas koolis kogunemisega ja ajasime muusika saatel juttu. Järgmiseks oli korraldatud viktoriin, mille teemaks oli meie klass. See oli lõbus ning kõik said meenutada eelnevate kooliaastate sündmusi, mille kohta viktoriinis küsiti. Edasi olid plaanitud spordimängud. Mängisime võimlas pallimänge ning tegime muid huvitavaid asju. Korraldajad olid meile väga huvitava mõistatusmängu korraldanud. Igale rühmale anti muna, mis pidi peale kukkumist terveks jääma. Lahenduseks anti kasutada õhupalle, teipi, puitvardaid ja ka muid materjale. Lõpuks olid kõigil omad riistapuud valmis ning mäng lõppes mõnusa viigiga. Ööbida said kõik, kes soovisid. Osad tahtsid klassiööst viimast võtta ning nemad tegutsesid varaste hommikutundideni. Mängiti kaarte, jutustati omavahel ja söödi ära viimased saiad Nutella pähklikreemiga. Lõpuks väsisid ka viimased ärkvelolijad ning said nemadki paar tundi koolimajas magada. Aitäh korraldajatele vahva klassiöö eest!

Autor: William Vodi

Lisas: anetted 03.02.2018 19:40