Projektipäev ja jõululõuna

Viimasel koolipäeval oli terve maja juba magusat jõuluhõngu täis ning käis veel viimane sagin. Oli tunda jõulurõõmu ning -ootust kõigi südameis. Aga enne jõule tuli veel korraks kooli tulla ning natuke tööd teha. Niisiis toimus koolis 8. ja 9. klasside projektipäev, kus õpetajad õpilastega erinevaid töötube läbi viisid. Töötubades sai meisterdada kuuseehteid, tõlkida filmi, teha joonisfilmi ja palju muud toredat. 

Peale töötube suundusime jõuluvana väikeste abilistega õppekööki, kus tegime süüa, vaatasime jõulumultikaid  ning igasse nurka jõudis soe piparkoogihõng ning laste kilked. Nautisime veel viimaseid hetki koos, enne, kui üksteisele häid pühi soovisime ning igaüks oma teed läks.

Soovime kõigile palju jõulurõõmu ja head uut aastat!

Autor: Sarah Elisabeth Tihvan

Toimetas: Anett Veskimägi

Pildid: Egle Pihlap ja Niina Karamkova

 

Lisas: anetted 19.01.2020 16:57

Jõulupidu

Teisipäeval 17. detsembril toimus Reaalkoolis 7. ja 8. klasside jõulupidu. See toimus aulas, kus oli ehitud kuusk ja muud jõulukaunistused. Peo alustuseks pidas meile õppealajuhataja Tiina Talvi väga ilusa kõne. Jõulumeeleolu kasvatamiseks laulsime klaverisaatel jõululaule. Kingipakkide väljalunatamiseks tegi iga klass mõne etteaste- mõned tantsisid, mõned laulsid ja mõned mängisid klaveril paar pala. Väga tore oli kuulda, et mõned klassid olid enda kingituste asemel annetanud heategevusse. Jõulupeo lõpetuseks said kõik kaasa lüüa toredates tantsudes, mida sai tantsida nii üksi, paaris kui ka kolmikuna. Peale jõulupidu läksid kõik koju suures jõulumeeleolus.

Autor: William Vodi

Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 20.12.2019 15:57

Stiilinädal ja 90ndate stiilipidu

Selle aasta stiilinädala teemad olid minu arvates kõige huvitamad. Väga paljud õpilased meie koolist kandsid vastavalt teemadele kostüüme ja riideid. Teemadeks olid siis:E: Meemipäev,T: Filmitegelased, K: Metsik lääs, N: Kleidipäev, R: 90ndad . Meie klassist oli mitmeid inimesi, kes kandsid ka kostüüme. Stiilinädalal sai palju naerda ja lollitada. Ühel isikul läks isegi terve soolatops bioloogia klassi ees lahti ja terve põrand oli soola täis. (Ta koristas selle ära).

Reede õhtul toimus ka 90ndate stiilipidu, kus saime mängida mänge ja tantsida.

Autor: Indrek JĂĽrves

Toimetaja: Anette Auväärt

Pildi autor: Nora Liisa Suislepp

Lisas: anetted 20.12.2019 15:51

Ööbimisega klassiõhtu

Meie selle õppeaasta esimene klassiõhtu toimus 22.novembril. See oli ööbimisega, kuid oli ka neid, kes erinevatel põhjustel ööseks ei jäänud ning jalga lasid. Tegevusi oli nii toas kui õues ning vahepeal sai lihtsalt olla. Pandi paika ka öörahu, kuid ainult üksikud magasid. Oli ka neid, kes olid väga ära väsinud, tegid klassid korda ning läksid juba varahommikul koju magama. Suures pildis võib selle klassiööga rahule jääda ning ootame juba järgmist.

Autor: Anna-Maria Tammik

Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 27.11.2019 18:38

Vahetusõpilane

Novembri keskel tuli meile nädalaks vahetusõpilane Helena Maling Viljandist. Meie jaoks polnud see suur muutus, aga Helena jaoks oli kuna tema klassis oli poole vähem inimesi kui meil. Aitasime Helenal klasse leida ja ennast meie koolis mugavalt tunda. Meile rääkis ta ka, kuidas tema koolis oli aeglasem tempo nii et harjumine võttis natuke aega. Täpselt sellel nädalal oli meil palju töid, kuid Helena sai siiski suurepäraselt hakkama.

Autor: Anette Auväärt

Lisas: anetted 27.11.2019 18:00

Stiilinädala kohvikud

Reedel alustasime oma päeva õppeköögis vahvlitaina valmistamisega.  Teisel vahetunnil panime oma 90ndate stiilipäeva stiilis retrokohviku püsti ja alustasime soojade vahvlite müümisega. Pakkusime Belgia ning õhukest vahvlit. Peale sai osta vahukoort ja Nutellat. Müüsime kokku kolmel vahetunnil ning müük läks lausa nii hästi, et pidime vahepeal tainast juurde tegema.

Samal päeval toimus õhtul ka stiilipidu, kus pidasime jälle kohvikut. Müüsime juustusaiu, popcorni, viinamarju ning morssi. See müük läks samuti hästi ning saime enamus toidust müüdud. Oli väga tore!

Autor: Amanda Maljugina ja Elisabeth Vallner

Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 24.11.2019 09:22

Laidoneri jooks

3. oktoobril käisid meie kooli õpilased XX Kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooksu võistlustel. Meie klassi esindas Henrik Johan Kitt koos teiste tublide  7-9. klasside noorkotkastega, koos kellega saavutati noorkotkaste arvestuses esimene koht ajaga 18:36. Veel tõid koolile head kohad gümnaasiumite poisid ja tüdrukud, kes saavutasid esimese ja teise koha.

Autor: Henrik Johan Kitt

Toimetaja: Anette Auväärt

 

Lisas: anetted 17.11.2019 10:35

Kokandus Angelica UdekĂĽlaga

31.Oktoobril käis tüdrukute kokanduse tunnis peakokk Angelica Udeküll. Meid jaotati rühmadeks ja anti ülesanded. Kokku tegime me neli rooga: kõrvitsapüreesupp, paneeritud kalafilee, karask ja õunakook.

Kokk käis köögis ringi ja aitas meid vajadusel ning näitas meile kokkamise nippe. Kui söögid said valmis istusime me lauda ja iga grupp seletas, kuidas nad oma roa olid valmistanud. Toidud maitsesid väga hästi ja saime palju uusi teadmisi. Pärast saime ka poistele süüa viia.

Aitäh Angelica Udekülale külastamise ja juhendamise eest!

Autor: Anette Auväärt

Lisas: anetted 17.11.2019 10:31

KĂĽlalised Hong Kongist

Täna käisid meie bioloogia tunnis väliskülalised Hong Kongist. Meie klassi esindasid Allar-Joel ja Karl Joosep, kes tutvustasid neile meie tundi inglise keeles. Tunnis uurisime digimikroskoopidega seeni ja seletasime külalistele, kuidas need toimivad ning vastasime nende küsimustele. Rääkisime ka taimedest ning putukatest, keda me vaadelnud oleme ning vahetasime muljeid. Tunni lõpuks said uusi teadmisi nii meie, kui ka väliskülalised.

Autorid: Eric Kergandberg ja William Vodi

Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 16.10.2019 18:54

Saade “Suud puhtaks”

8. oktoobril toimus saade ”Suud puhtaks”, kus käsitleti põhikooli lõpueksameid ja nende ärajätmist.

Saade ise algas kell kaheksa, aga meid kutsuti kohale kella seitsmeks. Ma jõudsin sinna varem kohale, mis tähendas, et ma jõudsin muuseumis päris palju ringi vaadata ning telemaja ajalugu uurida. Kui õpetajad saabusid oli juba oma seisukohti ennist arutatud ning õhkkonnast võis juba aimata, mis ees seisab. Enne stuudiosse minekut tehti ka igale inimesele meiki ja sain ka mõnede õpilastega teemat arutada. Stuudiosse jõudes pandi meid kõiki pinkidele istuma ning kirjeldati mida teha ja mida mitte. Saate alguses pidime me enda ümber istuvate inimestega tutvuma  ja niimoodi saade algas. Terve saade oli väga kaasahaarav ning saates tulid ka paljud tunded esile. Et sõna saada pidid sa käe tõstma ja siis vastama. Saade omandas aga sellised mõõtmed, et sõna saada oli peaaegu võimatu ja juttu jätkus seal veel isegi peale saadet.
Mina arvan, et põhikooli lõpueksamid peavad kindlasti jääma. Põhilised seisukohad miks neid tahetakse ära jätta on see, et õpilastel on erinevad tasemed ning kõik ei saa sellega hakkama. Minu arvates see aga muudaks Eesti haridustaset veelgi ning see midagi ära ei lahendaks. Mina nõustun õpetajate seisukohaga ja arvan, et eksameid peaks tegema paremaks ja erinevatele tasemetele erinevad eksamid. Riigiline tase nii väga lahku ei lähe. Ma ei nõustu sellega, et ĂĽheksanda klassi lõpus tuleb tasemetöid teha, sest on olemas seadus, mis keelab tasemetöid hinnata ning see ei oleks osadele õpilastele piisav motivatsioon, et tasemetööks valmistuda. Saatest tuli ka välja see, et õpilased peavad pingutama põhikooli lõpueksamite tegemiseks. Minu arvates pingutus on hea, seda pingutust on vaja ka muudes elu aspektides ning seda pingutust saab ĂĽle kanda ka ĂĽlejäänud elule. Ăśks asi, mida saates väideti on see, et õpilasi ”trillitakse” ja sellega ma ĂĽldse ei nõustu. Eksamite põhimõte on kontrollida õpilaste analĂĽĂĽsioskust, iseseisvat mõtlemist ja õpitavate ainete põhimõtteid. Näiteks pole tähtis millal mingi lahing toimus, vaid see, miks see lahing toimus. Ja kui õpilastele pole neid oskusi õpetatud juba varem, siis ĂĽheksanda klassi lõpus selliseid asju ära ei õpetata, mis ĂĽheksanda klassi lõpus toimub on kordamine ja oskuste kinnistamine.

Lõpetuseks, soovitan kõigil saade ära vaadata ning oma arvamus antud huvitaval ja lahkarvamuste rohkel teemal kujundada.

Saadet on võimalik järele vaadata: https://etv.err.ee/985579/suud-puhtaks (Osa 98, hooaeg 4)

Autor: Allar-Joel Möldre
Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 09.10.2019 08:02