nov.
08

oktoober 2021

Varem olen rääkinud sellest, kui raske on ja kuidas me peaksime kokku hoidma, kuid hetkel elan ma ka ise ühe võileiva valmistamisest järgmiseni. Olen võileibade meisterdamisega juba päris kaua tegelenud ja saan ka varsti võileivaguru tunnistuse. Jagan teiega ühte lihtsat nippi – hea võileib algab imelisest põhjast. Kui sinu tooraineks on ciabatta või muu saialine, siis prae seda pannil õrnalt oliiviõliga. Nii tuleb hea võileib kõige krõbedam.
Midagi toredat aga ka! Reaali Poisi kunstiline pool saab täiendust: lisaks igakuisele Erik-J-ide muusikanurgale hakkavad ilmuma ka perioodiliselt kultuurisoovitus ja kunstinurk! Esimene neist kujutab endast lühikest ampsu, mille läbi on teil võimalik saada eksklusiivne juhatus valitutele, just praegu toimuvatele näitustele ja kultuuriüritustele. Kunstinurk on rubriik, kus võetakse sihikule mõni kõnetavamat laadi eesti kunstiteos ja veeretatakse ühe lehekülje vältel äärmiselt saba- ning sarvederohket juttu.
Eliis ja Paul
Sisukord
lk 2 Armas lugeja! Armas lugeja. Sisukord
lk 3 Gens una sumus
lk 4-5 Kas seekord saame pannkoogid?
lk 6 Nädalaks Austriasse kaevandusülikooli
lk 7 Võõraga vaidlemise õpetus
lk 8 Erik J-i muusikanurk
lk 9 “Absindijoojad” – päike kahes klaasikeses
lk 10 Naised ja püksid. Reaal 140 – suur juubelipidu
lk 11 Kiirmoe tume pool
lk 12 G5 koolide vetsuanalüüs
lk 13 Sügisene luulenurk
lk 14 Väikeste sügisrõõmud
lk 15 Porgandisalat lööd Reaalkoolis laineid. Telefonipaus. 1. osa
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

okt.
26

september 2021

Iga esimese septembriga ilmuvad majja uued ja õhinat täis näod ning õhus hõljub veel juba lõpetanud koolikaaslaste kirgaste mälestuste uduloor. Selle aasta september ei ole erand. Rebane, hunt või vapper UT kirjutaja, paaritu või paaris – teate küll, kuidas see käib: üks kõikide…
Kuna käesolev leht on eriliselt rikkalik rebaste ja ju-huntide tegemiste kajastuses, siis siin on midagi ka 138. lennule, kes kõike seda lõbusat tralli pidid kõrvalt vaatama: UT on tegelikult lihtsam, kui te arvate. Kirjutage järjepidevalt, suhelge oma juhendajatega ja tehke tööd raamatukogus (võite mind usaldada, sain UT enne II kollokviumit valmis ;)).
Nüüd aga kaks üldisemat soovitust eelseisvaks sügishooajaks kogenud nõuannete jagajalt (minult).
Kui vanus võimaldab, mine valima! Järgmise kuu aja jooksul ulatab tõenäoliselt pea iga erakond sulle pastaka või lutsukommi ning kuuled valimistega seonduvat igast võimalikust kanalist. Uuri oma valikuvõimalusi ning sea 17. oktoobril sammud valimisjaoskonda (või osale eelhääletamisel). See on tõesti oluline!
Muretse endale paar villaseid sokke. Sea sammud sokipoodi või veel parem, lase vanaemal endale värske paar valmis kududa. Sügistuuled on see aasta eriti käredad ja paar sooje sokke on iga targa linnaränduri arsenalis. Armastus käib varvaste kaudu.
Musid tekli alla ja ilusat talveune algust!

Sisukord
lk 2 Armas lugeja! Sisukord, sudokud
lk 3 Hea Reaali pere! Tervitus Annilt
lk 4-5 Kaardistatud: 136. lend
lk 6-9 “Hundid” vs rebased
lk 10 Reis kolmkümmend aastat ajas tagasi
lk 11 Eksperiment. Nädal aega nuputelefoniga
lk 12 Erik J-i muusikanurk: uus kooliaasta uue heliribaga
lk 13 Näituse ja ruumi suhe Voronja galeriis
lk 14 Tallinna Reaalkool – ВЫ СЛЫШАЛИ О НАС?
lk 15 5 tooli, mis muutsid maailma
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

juuni
25

mai 2021

Loodan, et hetkel kui selle aasta viimane Reaali Poiss on sinu kätte jõudnud, oled sa juba lõõskava päikese all päevitamas, rüüpad mõnd värskendavat jooki (mille inspiratsiooni võid leida lehelt 13) ning tunned, kuidas koolistress vaikselt külgedelt maha valguma hakkab.
Peatoimetuse jaoks oli möödunud aasta täis kolm korda rohkem kuupäevi ning kaks korda rohkem nende ignoreerimist ning natuke peavalu, aga veel rohkem rõõmu, kui ahjusooja paki lehtedega jälle mööda koolimaja ringi askeldada sai. Loodame, et jäid meie tööga rahule ning võtsid igast numbrist kaasa midagi värsket, humoorikat ja/või arendavat.
Kohtume teiega taas järgmisel aastal, olgu see siis koosolekul või kirjasõna vahendusel. Seda küll veidi teises koosseisus – pesast lendab välja 12. klass ning loodetavasti lisandub meie ridadesse uusi kümnendikke, kelle kirjasulg ei taha kuidagi paigal püsida. Head aega, 136. lend! Jääme igatsema teie panust nii välispoliitika, linnapildi, kliima ja muu päevakajalise kui ka omaloomingu vallas. Suured musid-kallid-küünarnuki-müksud ka keele(ja ka muidu)toimetaja Karmenile, kes kirjutas ümber nii mõnikümmendki lonkavat lauset ja oli kriitilistel hetkedel alati käpp <3
Nüüd aga tasuta suvesoovitused kogenud life coach’ilt ja muidu eksperdilt. 6. juuniks peaksid sa olema söönud nii palju maasikaid, et terve ülejäänud suve nende mitteostmisega sadu eurosid säästa. 18. juuni soosib traktorisõidu praktikat ning kui kõik laabub, oled juuni lõpuks kellegi talus tööl. Grill-liha on tark süüa enne jaanipäeva, sest tähed pajatavad, et pärast 24. juunit kaob igasugune grilltoodete isu. Juuli soovitan veeta malevas (või siis täiskohaga töötades) – linnas nii ehk naa midagi ei toimu. Juuli lõpp võib endas hõlmata rahvusvahelisi üllatusi – ole valmis Soome piiride avamiseks ning esimesel võimalusel üle lahe seilama. Augusti osas keeldusid mu ennustuskristallid koostööst, kuid usun, et see on märk sellest, et peaksite suvest veel viimast võtma ning tegema kõike, mida hing ihkab ja tervis lubab.
Elagu!
Eliis

Sisukord
lk 2 Kallis lugeja! Sisukord
lk 3 Armas reaalipere!
lk 4-5 Pajatusi kõige targematelt: 136. lennu eri
lk 6 Õpilaste ütlused. Matkatarkused gümnaasiumiteele
lk 7 Tallinna Reaalkool. Kuldne trio: müts – sõrmus – märk
lk 8 Isiklik muutus vs.
lk 9 Süsteemne muutus?
lk 10 Ühispöördumiste aeg
lk 11 Söömishäirete tekkimist saab ennetada
lk 12 Erik J-i muusikanurk: suve hitid
lk 13 Suvine kokteilinurk
lk 14 Klubid pole veel lahti, mine KUMUsse
lk 15 Väikeste ideaalne maailm
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

apr.
29

märts – aprill 2021

Sa hoiad käes värsket 2021. aasta Reaali Poisi kevadnumbrit. (Juhul, kui loed seda lehte ajal, kus see enam värske pole, anna mulle palun teada. Olen siiralt huvitatud sinu elu keerdkäikudest…)
Seekordses väljaandes tuleb juttu meid ümbritsevast maailmast, probleemidest, lahendustest ja kõigest, mis jääb probleemide ja lahenduste vahele. Juhul, kui taipad, et Tallinnas on sinu probleemide ja lahenduste vahele paigutatud silma riivav betoonmuna või teraspost, soovitan Karmeni artiklit visuaalreostusest. Küsimuse „Kaardiga või sulas?” tõstatab Eliis arvamusloos Soome sularahavabast ühiskonnast. Selleks, et leida vastus, pööra leheküljele 10.
Ajale truuks jäädes ei puudu ka sellest lehest koroonateemaline: kokkuvõttev giid vaktsiinimaailmasse ja muljeid meie oma vilistlastelt med-rindel. Pilgu suunavad ida poole Mart ja Sarah: nii isiklikul kui maailmaülesel tasemel avatakse oriendiga seonduvat ja kuidas see meid siin väikses Eesti mõjutab.
Virtuaalõppest väsinud silmadele on meil pikalt ja laialt – täpsemalt kahe lehekülje laiuselt – auditiivse maailma soovitusi. Erikutel on seekord luubi all hiphop ning Eliis ja Paul teevad selgeks, et raadio kuulamine on lahe. Neile, kelle silmad veel võtavad, on huvitavat lugemist inimese psüühe ja eneseabikirjanduse kohta. Kui tunned end eriti vaprana ja oled valmis riskima paari ajurakuga, pööra kohe leheküljele 21.
Igatahes. Õnnitlused talvekuude üle elamise puhul – suvi on juba kiviviske kaugusel. Kui viimased proovikivid läbitud on, saab lõpuks ehk veidi rahu nautida… 😉

Linda Marie

Sisukord
lk 2 Ahoi, armas lugeja! Sisukord
lk 3-5 Koroonavaktsiin: info, kogemused, skepsis
lk 6-7 Reaali vilistlased koroonarindel
lk 8-9 Mõtisklusi “Hiina sajandist”
lk 10 Elu sularahaga või ilma
lk 11 Mina õpin korea keelt. Aga miks?!
lk 12-13 Tallinna Reaalkool. Omariikluse sünd
lk 14-15 Visuaalselt reostatud Tallinn
lk 16 Kuidas aidata mures sõpra
lk 17 Manuaalide vaatlusest
lk 18 Erik J-i muusikanurk: hiphopi eri
lk 19 Valitud laineid siit ja sealt
lk 20 Mokapärased suupisted
lk 21 Mida sulle tundides ei õpetata
lk 22 Kevadine loomenurk. Uurimistöö pealkirja generaator
lk 23 Ühesendine
lk 24 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

märts
01

jaanuar/veebruar 2021

Kas oled kunagi jäänud mõtlema selle peale, et miks ma koolis küll kõike seda õpin või milleks ma seda tööd teen, mis jaoks on mul vaja seda järjekordset diplomit lauasahtlisse? See miks-ide rodu läheb edasi ja edasi, aga jääb siiski vastuseta. Olles ilma jäetud selgest sihist, võib vallata äng, sest edasiminek ei tundu parem kui paigalolek. Kuid jäädes kindlaks elueesmärgi puudumises – vanitas vanitatum – annab see rohkem, kui alguses võtab. See kindlus mitte ei röövi elumõtet, vaid asendab selle „neetud vabadusega”, kus tuleb endale tunnistada, et tegelikkuses ei saa ühelegi ebameeldivusele alluda põhjendusega, et sinna ei saa midagi parata. Seda tõena tunnistades ei ole inimene enam kinni kitsastes sotsiaalse aktsepteerituse raamides – edu kaotab oma tähenduse.
Samas ei kohusta „neetud vabadus” vabanema tuttavast rutiinist, kuigi soosib ja julgustab seda, veel enam tähendab see loobumist koormast, nagu sellest rutiinist, „edust,” mida nii paljud proovivad saavutada, mida nii paljud peavad iseenesest mõistetavaks mõõdupuuks, sõltuks, kas inimene saab olla õnnelik. Näha, et inimese väärtuse mõõtmine edu või mõne muu jäigalt kultuurist sõltuva subjektiivse tõekspidamisega, on tähendusetu. Elades „neetud vabaduses”, kaotavad igapäevased mured oma jõu ja saab lihtsalt olla elu enda üle õnnelik.*

Paul Nurk 137.a
_____________________________
* Inspireeritud eksistentsialistidest Jean-Paul Sartre’st ja Albert Camus’st

Sisukord
lk 2 Lohutusi paarilt prantslasest. Sisukord.
lk 3-4 Peatoimetaja veerg. Impeachment 19. sajandi moodi ehk Andrew Johnsoni lugu
lk 5 Mingi artikkel EE parasiitsõnadest.
lk 6-8 Kas uus koalitsioonileping on keskkonnale nii hea, kui näib?
lk 9 Kuhu kadus uni ja kust tuleb ärevus?
lk 10 Erik J-i muusikanurk: sõbrapäeva eri
lk 11 Simblid! Klounid! Sitsid-satsid-lehvid-patsid!
lk 12 Tallinna Reaalkool
lk 13 Loomise lugu
lk 14 Eksperiment. Kui mõjus on kuu ja aasta planeerimine?
lk 15 Kui teaduspõhised „Jääaja” tegelased tegelikult on?
lk 16 Reaalselt LGPD
lk 17 Reaalselt Reaalkooli treppidest
lk 18 Reaali Cupido teeb tõhusat tööd. Kolme Reaali paari lugu.
lk 19 Reaali Poisi armukuu postkast
lk 20 Sõprus läbi väikeste silmade
lk 21 Viska värske pilk
lk 22 Suur horoskoop
lk 23 Reaali taro
lk 24 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

dets.
21

november/detsember 2020

 

 

 

 

 

Peatoimetajad soovivad sinuga jagada midagi õudset. Siin on vegansüldi retsept sinu jõululauale.
○ 1,5 l vett
○ 2 väikest koorega sibulat
○ 4 loorberilehte
○ 1 suurem porgand
○ 20 pipratera
○ 20 vürtsitera
○ 6 peotäit sojahelbeid + 3 spl
○ sojakastet
○ natuke pipart
○ 1 spl köögiviljapuljongi pulbrit
○ 3 tl agar-agari pulbrit
○ sojakastet
○ konservherneid
Pane vesi keema. Lisa keevasse vette koorega sibulad, loorberilehed, porgand ning pipra- ja vürtsiterad. Keeda umbes 45 minutit. Samal ajal keeda pehmeks sojahelbed, kurna ja loputa külma veega, sega läbi sojakastme ja natukese pipraga ning jäta kõrvale. Kurna valminud puljong läbi õhukese sõela. Jäta alles porgand, koori ja tükelda see ratasteks ning lao porgandirattad süldivormide põhja koos natukese konservherneste ja sojahelvestega. Lisa süldileemele puljongipulber ja
korralik ports sojakastet. Lase veel korraks keema. Sega väikeses kausikeses agar-agar natukese külma veega ning vala segu kiirelt segades süldipuljongisse. Lase korraks mullitama ja võta pott tulelt. Vala süldisegu ette valmistatud süldivormidesse. Pane vormid külmkappi tahenema. Kannata!
RP Toimetus

Sisukord
lk 2 Peatoimetuse
lk 3 Uus IT-mees majas. Intervjuu Ergo Jaansoniga
lk 4 Facts do care about your feelings ehk ideoloogia reaal-ja loodusainetes
lk 5 Mida me ei näe, aga peaksime nägema
lk 6-7 Poole miljoni noore tulevikku määrav tuleproov
lk 8 Pole tervist vaimse terviseta
lk 9 Jep, ma tulen jalgrattaga kooli!
lk 10 Instagrami kolm ebatavalist ent tõelist pärli
lk 11 Infosõlm: eesti esimene välispoliitikale keskenduv taskuhääling
lk 12 Pimedad Ööd
lk 13 Kutsuvad kinno
lk 14 Erik J-i muusikanurga jõulueri
lk 15 Sähku, digitigedik, suvasooline, luinak – mis imeloomad need veel on?
lk 16 Eksperiment: hustle või surm
lk 17 Võitlusspordid ehk vägivald koolis? Poksimine – eelis söögivahetunni rivis või võimalus näha maailma?
lk 18 Test: milline Vana-Rooma keiser oled sina?
lk 19 Süvateaduslik jõulutest
lk 20 Luule mees
lk 21 Karge hommik
lk 22 Päkapikuhooaeg väikeses majas
lk 23 Kuuküsimus: Где motivatsioon?
lk 24 Ütlused. Palju õnne!
Loe ajalehte!

okt.
30

oktoober 2020

Paratamatult on jälle kätte jõudmas aasta kõige pimedamad ja hallimad kuud, millest läbi sõudmine on mõnikord sama raske kui uurimistöö suvel kirjutamine. Paraku ei ole keegi meist ajamasinat omistanud ning otse kevade rüppe reisimine on veel üsnagi ebarealistlik. Need kuud on võimalik ka niisama ära uneleda ning kuidagi end läbi tööde ja kirjandite vedada, kuid tihti on tulemuseks äärmiselt kehv enesetunne (tihti ka kehvemapoolsed hinded) ning lõpuks suutmatus end üldse millekski kokku võtta ja voodist väljuda. Kümne (ja kohe varsti poole) aastase koolikarjääri jooksul olen täheldanud, et sellisel ajal endaga hakkama saamiseks tuleb võimalikult tihti teha midagi, mis on veidi totter või pisut hulljuge.
Alustasin sellega veidi juhuslikult ning enesele teadmatagi oktoobri alguses, kui otsustasin pärast pikale veninud koolipäeva ja huviringi kombot endale tuka lõigata. Esimene nädal oli veider endale möödaminnes peeglist otsa vaadata – sealt vaatas vastu täiesti võõras kuju. Pikapeale uue frisuuriga harjudes tekkis sinna juurde ka uus, veidi võõras enesekindlus ning peas hakkasid keerlema selgemate äärejoontega tulevikuplaanid. Sellele järgnes veel teisi asju nagu kuuekraadises vees (tali)suplemine, naljaga õpilasfirma loomine (Instagramis @of.getthingsdone, jälgige 😉 ), müramuusika kuulamine ning viljelemine ja veel…
Igaühel on isiklikud veidi pöörased ettevõtmised ning see, mis töötab minu jaoks, ei pruugi absoluutselt töötada sinu jaoks. Soovitan veel spontaanseid mõtteid nagu koolis kilekotiga käimine, suupillikursused, kuum jooga, niplispits ja kulmude äraajamine. Valitud tegevus peab olema piisavalt totter, et seda igapäevaselt mitte teha. Tegutsemisel palun kasutada natuke kainet mõistust ning olla valmis ka mõneks negatiivseks tagajärjeks – see kõik käib asja juurde. Peaasi, et ellu väheke särtsu alles jääks. Raudset meelt ja kuhjaga vastupidamist!
Eliis Lelov

Sisukord
lk 2 Peatoimetuse ja REKi veerg
lk 3 Õpetajate toa uued asukas
lk 4 Depressiivne heaolumaa
lk 5 Oo šašlõkimaa, miks läbi te ei saa?
lk 6-7 Raamatutest ja väitlusest MMA-ni ehk REK-i presidendivalimised 2020
lk 8 Arvustused
lk 9 Puhvet <2E:-i> einela
lk 10 Jah, on käes aeg krabada oma nõiatarvikud ehk Erik J-de muusinurk vol 2
lk 11 Ou, sa tuled rattaga kooli vä?
lk 12 Sügisene mündimüstika. Kuhu kaob tolm ja kust tuleb raha?
lk 13 Suure augu teooria
lk 14-15 Reaali sõrmuse salajane semiootika
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

okt.
09

september 2020

Tõmban 1. septembril koolimaja raske välisukse lahti ja mind tervitavad Reaali seinad, treppide käsipuud, klassiruumide toolid ja lauad, 0 korruse kriuksuvad toolid… Nii tuttavalt armsad, ent ometigi tekitavad parasjagu elevust, seda eriti pärast mitmeid koolist eemal veedetuid kuid. Kuigi viimane gümnaasiumiaasta on avapaugu saanud, tunnen end kui 1. klassi jüts, kes pole veel salajasi nurgataguseid avastanud.
Üks mu kolleeg, kuuldes, et mind ootab ees veel üks kooliaasta, naljatles pisut liialdavalt, et ta läheks pigem kümneks aastaks vangi kui tagasi gümnaasiumisse. Muigasin ta ääremärkuse peale, aga ta lause ei andnud mulle enam rahu. Miks küll nii mürgised mälestused koolipõlvest? Jah, kohati on raske, lausa väga-väga raske, kuid siiski leidub päevades nii palju kütkestavat. Mõtlen iga kooliaasta algul, et õpin tundma ümbritsevast rohkem rõõmu ja nägema selles rohkem ilu ka nigelamatel päevadel. Ehk suudan oma soovi viimasel kooliaastal ulatuslikumalt täita.
Jaan Tootsen, Fred Jüssit kajastava filmi „Olemise ilu” režissöör, on kirjeldanud, kuidas filmitegemine on muutnud teda palju tähelepanelikumaks kõrvalseisjaks, sest pilk püüab pidevalt põnevaid kaadreid, ka olmelises virvarris. „Samas ei võõranda see vaatlejapositsioon sind kuidagi elust, vaid juhatab sind palju enam selle ainukordse hetke sisse,” mõtiskles ta Müürilehele antud intervjuus, kuidas filmikunst tema elu mõjutanud on.
Kutsun sind, hea lugeja, samuti igapäevaelu filmikaadritena nägema. Kui hetk sinu päevast sobiks kaadrina mõnda filmi, siis on see ju tähelepanemist, mäletamist ja hindamist väärt. Ja kui filmikaadrina talletamine pole päris meelt mööda, salvesta see luulereana, helijupina, tantsuliigutusena. Peaasi, et märkaksid ümbritseva ilu ja võlu, valu ja meelehärmi, sest see on imetlemist väärt!
Selleks, et saaksin toetava kaasaelajana Reaali Poisi tegemistest veelgi suuremat rõõmu tunda, annan juhtimise üle Lindale, Eliisile, Itile ja Paulile, kelle kirjutiste ja küljendatud lehtedega olete te eelmistest aastatest juba tuttav. Poisile selga ei keera, sest mina jätan oma mõtted ja mälupildid tekstiridadesse. Ja kui kübeke filmikaadritest jõuab avalikkuseni, siis miks ei peaks see juhtuma ka näiteks tekstiridadega. On, mille üle mõlgutada ja mida meeles pidada.
Meeleolukaid filmikaadreid sel aastal!
Karmen Laur 136.b

Sisukord
lk 2 Peatoimetuse ja REKi veerg
lk 3 Direktori avakõne
lk 4 Sümbolid, mis kõnetavad ja ühendavad
lk 5 Terve vihmane septembriõhtu täis muusikat
lk 6-7 Vil!135 pisteliselt kaardile pistetud
lk 8 136. lend kuuldel! Nädalavahetus laagrit kaitstes
lk 9 Erik J-i muusikanurk
lk 10 Koroona RETS 2020
lk 11-13 Piirangute kiuste meeleolukas
lk 14 Abimees öisele seiklejale
lk 15 Luulemeenutusi karantiiniajast
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

juuni
12

mai 2020

On olnud üks erakordne ja eriline õppeaasta. Ja mitte ainult koroona tõttu.
Palju õnne kõigile 11ndikele, kellel UT kaitstud sai – nüüd saate eksamite ja edasiste õpingute mõtteid mõlgutama hakata. Palju edu 10ndikele, kellel kogu see trall ees seisab. Valige oma teemat ja juhendajat sama ettevaatlikult, nagu Indiana Jones valis Püha Graali. Ning enda lennukaaslastele saame vaid jaksu ja meelekindlust soovida, et need viimased ja kauaoodatud eksamid ära teha ja siis juba suve nautima minna. Igav pole sel õppeaastal juba hakanud.
Meil on nii hea meel, et REK näitas sel õppeaastal tõelist taset ning et Reaalis on nii palju kihvte inimesi, kes kõigi ideede ja mõtetega kaasa tulid ning neid teostada aitasid. Oli avatud aula aasta, ettevõtlikkuse ja investeerimise aasta, jooga-aasta, info liikumise aasta ning traditsioonide ja uuenduste aasta. Mitte midagi poleks olnud võimalik ilma inimesteta, kes neid ettevõtmisi korraldada aitasid ja osa võtsid. Aitäh! Meil on aeg teatepulk edasi anda, kuid oleme kindlad, et järgmise aasta REKi president ja tema parem käsi suudavad kõike veel rohkem ja paremini teha.
Saame olla uhked selle eduka koos veedetud kooliaasta üle. Selleks aastaks on töö tehtud, koroona võidetud ja kool lõppenud. Koroonajärgne aeg nõuab pidutsemist ja tähistamist, kuid tehkem seda vastavalt uue ajastu normidele. Olgem tublid, terved ja säravad indiviidid, kes julgel sammul lõõgastavale suvele vastu astuvad.
Aitäh uhke aasta eest!

Teie REK
President ja asepresident
Gregor ja Siret

Sisukord
lk 2 Toimetaja veerg. Ood135ndale
lk 3 Lõpukell
lk 4-5 Pajatusi kõige targematelt: 135. lennu eri
lk 6 Järelsõna gümnale
lk 7 Humanitaar realistides
lk 8-9 Aasta UT meelevallas
lk 10 Põhikoolilõpetaja värsked muljed sisseastumiskatsetest
lk 11 Veinist, videotundidest ja igatsusest. Kaugõpe läbi õpetajate silmade
lk 12 Retsept: kuidas gümnast parimat võtta
lk 13 Väärtustamata uni
lk 14 Mida kriisist kaasa võtta?
lk 15 Aktsiamänguri pihtimus karantiinis
lk 16 Skandaal! HTM mässis Reaali Poisi ümber oma sõrme
lk 17 Eksperiment trammiliinidel. Kuidas sõita ühistranspordiga teisiti?
lk 18 Soovitusnurk
lk 19 Luule
lk 20 Põnev test – milline kaitsevahend sa oled?
lk 21 Ristsõna “Wii-rus”
lk 22 Tagasivaade märtsi keskpaika. Millega tegeleti koroonaõppe alguses?
lk 23 Väike maja ja kunst
lk 24 Ütlused. Sudoku

Loe ajalehte!

märts
06

veebruar 2020

„Lund polnd ega polnud, kuni äkki ta tulnud“ – nii ütles kord tundmatu laulik. Lumi on kaunis ning tugev sümbol kirjanduses, kuid miks mitte rakendada saabunud sadu sümbolina oma elule: just seosed igapäevasega panevadki sümbolid toimima. Lumele kui kujundile võib läheneda mitmeti, näiteks võib äkiline saabumine olla muutus faabulas, kas üleüldises (nt koroonaviiruse saabumine) või isiklikus (nt uus silmarõõm elus) plaanis. Muutus võib olla ka vanast lahkumine, tabula rasa, valge leht. Jah, lume sümbolid on seotud ka maadkatva vaiba värviga. Valge on puhtus. Valge on helge lootus ülikoolivastuse ja uurimistööpunktide osas.
Ent unustatakse, et kaunis kiht, millega maa kaetakse, toob puhtuse, kuid vaid ajutiselt varjab kogu mustuse endasse ning
peidab selle. Kui süsteem laguneb, lumi sulab, siis selle lirtsuva löga sees võib leida kogu vahepeal peidetu ning peab lõpuks ikkagi kuidagi läbi sumpama. Muidugi on toredam vantsida lumes enne, kui ta sulanud on, olgu selleks siis kirgi täis
hing talve võlumaal või paljajalu lumes karastuv eesti talupoeg.
Lumi on ilus kuni ta kestab ja siit toongi tema viimase sümbol-seose: ka meie kaunis gümnaaeg saab kord otsa. Nii et kuni ta kestab, võtke kätte ja ehitage lumememme, tehke lumeingleid ja võibolla isegi pidage sõbralikku lumesõda. Mida need sümboliseerivad, seda võib kallis lugeja juba ise mõelda.

Nicolas Lotman 135B

Sisukord
lk 2 Toimetaja veerg. Mis märtsikuus Reaalis toimub?
lk 3 Jaan Kross – il miglior fabbro
lk 4-5 Tartu rahu 100
lk 6 Üksinda võõras linnas
lk 7 Reaalikad noorteolümpial
lk 8-9 Lava vaba nagu sõna
lk 10-11 Kes teeb, see jõuab. Kiirkohting tragide reaalikatega
lk 12 Avameelselt armastusest
lk 13 “Lahendus on kaos”
lk 14 Kuuküsimus. Miks sa magad?
lk 15 Väike maja suures majas … Sudoku
lk 16 Ütlused. Palju õnne!

Loe ajalehte!