okt.
30

oktoober 2020

Määratlemata

Paratamatult on jälle kätte jõudmas aasta kõige pimedamad ja hallimad kuud, millest läbi sõudmine on mõnikord sama raske kui uurimistöö suvel kirjutamine. Paraku ei ole keegi meist ajamasinat omistanud ning otse kevade rüppe reisimine on veel üsnagi ebarealistlik. Need kuud on võimalik ka niisama ära uneleda ning kuidagi end läbi tööde ja kirjandite vedada, kuid tihti on tulemuseks äärmiselt kehv enesetunne (tihti ka kehvemapoolsed hinded) ning lõpuks suutmatus end üldse millekski kokku võtta ja voodist väljuda. Kümne (ja kohe varsti poole) aastase koolikarjääri jooksul olen täheldanud, et sellisel ajal endaga hakkama saamiseks tuleb võimalikult tihti teha midagi, mis on veidi totter või pisut hulljuge.
Alustasin sellega veidi juhuslikult ning enesele teadmatagi oktoobri alguses, kui otsustasin pärast pikale veninud koolipäeva ja huviringi kombot endale tuka lõigata. Esimene nädal oli veider endale möödaminnes peeglist otsa vaadata – sealt vaatas vastu täiesti võõras kuju. Pikapeale uue frisuuriga harjudes tekkis sinna juurde ka uus, veidi võõras enesekindlus ning peas hakkasid keerlema selgemate äärejoontega tulevikuplaanid. Sellele järgnes veel teisi asju nagu kuuekraadises vees (tali)suplemine, naljaga õpilasfirma loomine (Instagramis @of.getthingsdone, jälgige 😉 ), müramuusika kuulamine ning viljelemine ja veel…
Igaühel on isiklikud veidi pöörased ettevõtmised ning see, mis töötab minu jaoks, ei pruugi absoluutselt töötada sinu jaoks. Soovitan veel spontaanseid mõtteid nagu koolis kilekotiga käimine, suupillikursused, kuum jooga, niplispits ja kulmude äraajamine. Valitud tegevus peab olema piisavalt totter, et seda igapäevaselt mitte teha. Tegutsemisel palun kasutada natuke kainet mõistust ning olla valmis ka mõneks negatiivseks tagajärjeks – see kõik käib asja juurde. Peaasi, et ellu väheke särtsu alles jääks. Raudset meelt ja kuhjaga vastupidamist!
Eliis Lelov

Sisukord
lk 2 Peatoimetuse ja REKi veerg
lk 3 Õpetajate toa uued asukas
lk 4 Depressiivne heaolumaa
lk 5 Oo šašlõkimaa, miks läbi te ei saa?
lk 6-7 Raamatutest ja väitlusest MMA-ni ehk REK-i presidendivalimised 2020
lk 8 Arvustused
lk 9 Puhvet <2E:-i> einela
lk 10 Jah, on käes aeg krabada oma nõiatarvikud ehk Erik J-de muusinurk vol 2
lk 11 Ou, sa tuled rattaga kooli vä?
lk 12 Sügisene mündimüstika. Kuhu kaob tolm ja kust tuleb raha?
lk 13 Suure augu teooria
lk 14-15 Reaali sõrmuse salajane semiootika
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

Comments are closed.