apr.
09

märts 2019

Nagu ikka, on taas kord märkamatult kevad kohale hiilinud ja lõpuks ometi on see pime ja kõle aeg möödas. Nendega koos loodetavasti ka suusatunnid. Üheteistkümnendikele võib õnne soovida: gümnaasiumi selgroog ehk kurikuulus uurimistöö on murtud ja läbi. Nüüd ootavad ees juba uued väljakutsed. Kindlasti nõudis uurimistöö omajagu ohvreid, kuid midagi ületamatut selle tegemises vähemalt isiklikust kogemusest rääkides polnud. Asi on kättevõtmises. Lõppude lõpuks teame kõik, et vingume selle üle rohkem aega, kui kirjatükki reaalselt kirjutame. Kümnendikel soovitan sellele sirge seljaga vastu astuda ja hirmsatel kuulujuttudel end mitte heidutada lasta.
Ka üheksandikel on selle kevade kõige pingelisem periood möödas, sest ühiskatsed on nüüdseks tehtud. Loodame, et meie tulevased rebased tegid arvestatava soorituse ja retsinädalal saame nende üle vaid uhkust tunda. Kuid sinnani on veel pikk tee: umbes kaks kuud tihedat koolitööd on veel ees ja suvi on alles meie kõigi unistustes.
Esimest korda gümnaasiumis olles hakkasid ka meie, üheteistkümnendike jaoks asjad lõppema: enne vaheaega lõppesid meie kohustuslikud geograafiakursused, varsti on lõppemas ka keemia, seejärel muusika. Olgugi et ma just ei nautinud õp Karu Moodle kodutöid ja hetkel ei naudi ma keemias moolarvutusi reaktsioonivõrrandi alusel, siis veidi kurb on ikka, kui need ained läbi saavad, sest mõistad, et mingi etapi lõpp elus hakkab aina lähemale jõudma. Ja varsti tuleb hakata tegema valikuid, mis saab edasi.
Arvan, et sel teemal oskavad juba paremini kaasa rääkida meie kallid abituriendid, kellel kohe-kohe päriselt ongi lõpp käes. Ülikoolide trill-trall, 100 päeva ball, tutipäev ja lõpukell on märkideks, et kohe ongi kõik. Kindlasti on selles
kõiges killuke kurbust, kuid ka kuhjaga ootusärevust ja põnevust. Omalt poolt soovin teile, abituriendid, kindlaid otsuseid ja kuulake oma südant!
Ilusat kevadet

-Kirke

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg. Sudoku.
lk 3 Keelekastet Kristjan Jaak Petersoni sünnipäevaks!
lk 4-5 Kliimamanifest Tallinna Reaalkooli juht- ja õpilaskonnale. Taani luulet.
lk 6-7 Usutlus vilistlastega. II osa
lk 8 Arvustus. “Tõde ja õigus” – tõeline kunst kinolaval.
lk 9 Kunst on plahvatus.
lk 10 Miks ajakirjandus loob narratiive.
lk 11 Gerdo host`ib meemiarvustust
lk 12 Kerge tiks.
lk 13 Luulu-battle. Õpetajate eri.
lk 14 Ristsõna.
lk 15 Küsitlus. Värske veri seitsmendike näol.
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!
Loe ajalehte!

veebr.
25

veebruar 2019

Ja ongi veebruar. Õigupoolest saab see kohe läbi, mis on veel imelikum, sest kohe on käes esimene kevadkuu. Mina näiteks ei suuda seda siiani uskuda. Et jälle on käes aeg, kui saab koolist ka pärast 10. tundi välja tulles nautida valgust, vahel isegi päikest. Et hommikul kella üheksaks kooli minnes on õues juba suur valge ja linnud siristavad. See ehk annab ka natukene motivatsiooni 11. klassidel oma uurimistöödele punkt panna ja see kohe-kohe ära esitada ning teistele lihtsalt jõudu kooliaasta lõpuni rühkida. Panen aga südamele, et varsti saabuva kevadväsimuse, mis on tegelikult ju lihtsalt pimedusväsimuse jätk, peletamiseks tegelege ka natuke iseenda ja oma sõpradega. On küll kiire aeg, aga kui see vaid kooliseinte vahel õppides veeta, pole tulemus suurem asi ja järjekord psühholoogide ukse taga aina pikeneb. Säästke ennast ja teisi enda ümber ja kui on mure, siis rääkige. Kui on midagi vaimustavat, siis jagage seda teistega. Hiljuti käisin Vaiko Epliku, Jarek Kasari ja Jaan Pehki sõbrapäevakontserdil, kust jäid meelde Jarek Kasari sõnad: “Armsa sõbra naeratus toob päikese pea kohale, sõbral, kui on kurb, ma võtan muremõtted omale.” Ja ega nii ongi.
Kui on tunne, et kool ajab hulluks, siis võta kätte hea raamat või hoopis Reaali Poiss, mine mõnd uut filmi vaatama või mõtle lihtsalt omi mõtteid. Nii tundub õppeaasta lõpp juba päris käeulatuses olevat.
Päikselist kevade algust!

Margareta

Sisukord
k 2 Toimetaja ja presidendi veerg. Sudoku.
lk 3 Relvade vaikimisest. Eesti keele aasta – sõnade päritolu.
lk 4-5 Riigikogu valimised võhikutele.
lk 6-7 Põnevad intervjuud! Reaali Poiss usutles vilistlasi.
lk 8-9 Vabalava või vaba lava?
lk 10 Suundade tutvustused.
lk 11 Kas kuuldused Reaali kuldsõrmusest on tõesti tõsi?
lk 12 Kuldaväärt nõu! Kersti Veskimetsa tervisenurk. Muusika. Puhake rütmides.
lk 13 Kuuküss: rahvalik värkamisaeg. Neli päeva setoga.
lk 14 Luule-battle.
lk 15 Väike maja. Laste unistused ja arvamused Eestimaast.
lk 16 Ütlused on ära peidetud, otsi need üles! Sudoku. Piltmõistatus. Palju õnne!
Loe ajalehte!

jaan.
29

jaanuar 2019

Käes on uus aastanumber, aga meil, kooliga seotud inimestel, läheb kõik vanaviisi edasi: uus aasta algab meil ju tegelikult 1. septembril. Seepärast ma ei hakka pikalt heietama ja head uut soovima. Ainsaks erinevuseks on see, et vihikunurka tuleb kirjutada uus aastanumber. Kui keegi seda üldse enam teeb. Kõik läheb vanaviisi edasi ja proovime oma aastaga juunikuuks ühele poole saada. Et 2019. aasta algus aga veidi erilisem oleks, otsustasin teile kinkida paar lisa-sudokut. Olgem ausad, need on sõltuvust tekitavad ja õpetajate ütluste järel menukuselt teisel kohal.
Mõnusat lahendamist
Kirke

HEI, HEI!
Loodetavasti puhkasite välja ja olete valmis uue hooga edasi minema! Uue aasta puhul soovin aga igale lennule midagi erilist öelda.
Armsad kümnendikud!
Ilmselt on 10. klass gümnaasiumi kergeim klass. Teid ei oota ees tõsist teadmistekontrolli ega eksamit (mitmeid aastaid tagasi oli kümnenda lõpus füüsika eksam). Varsti on teie aeg hakata aga mõtlema UT teemale. Arvan, et olete juba kuulnud varasematelt lendudelt, mis teid 11. klassis ees ootab: 101 magama ööd, stress jne. Kuid saan teid veenda, et kui valite meelepärase teema ja teete kõik õigeks ajaks ära, siis saate kõigega ilusti hakkama.
Head üheteistkümnendikud!
Kolmas kollokvium on läbi! Jesss…. Kes aga pole veel jõudnud midagi teha, siis pole hullu – augustini on veel veidi aega.
Ülejäänutele, kes on olnud piisavalt tublid, soovin, et kõik lõigud saaksid viidatud, leheküljed nummerdatud ja tabelitel/ piltidel pealkirjad pandud.
Kallid kaheteistkümnendikud!
Teile soovin lihtsalt, et suudaksite elus püsida kuni gümnaasiumi kulminatsioonini – Bulgaaria reisini. Ilmselt on see praegu üks ainuke põhjus, miks üldse end kokku võtta ning millegi üle pingutada. Lõpuni on jäänud ainult ~140 päeva veel…
Sofia Markson

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 EV 100. Hulljulge rünnaku ränk hind: surma sai kümmekond kalevlast. Ulata üks õlu üle Ülo õe õla …
lk 4-5 Vii end kurssi! Suur artikkel poliitikast ehk kes on kes?
lk 6 Üks pajatus romantikast.
lk 7 Titaanide heitlus. Kes on Reaalkooli staažikaim õpetaja? Reaalikad ei usu uusaastalubadustesse?
lk 8-9 Vana hea Lotte uues kuues ja lihtsalt hästi tehtud “Roheline raamat”
lk 10 Õpetaja Veskimetsa tervisenurk. Muusika. Lo-fi toob rahu
lk 11 Arvustus! Puhveti kaubad rivvistatud
lk 12 Mida toob kollase sea aasta tosinale tähemärgile?
lk 13 Uusaastalubadustest
lk 14 Ristsõna. Näitlejad
lk 15 Kas tõesti raamatud vahvatest Bullerby lastest ja väikesest Nukitsamehest õpetasid meile midagi?
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!
Loe ajalehte!

dets.
20

detsember 2018

No näed siis, meil sajabki lund, kuid see sulab ära, siis jälgi ei näe – päris päevakohased sõnad Mari Jürjensilt, kas pole. Lumega pole meid ka see aasta õnnistatud, aga ega seepärast jõuluaeg seisma jää, tuleb leppida sellega, mis on. Käes on jõulukuu – parim aastaaeg. Soojuse, läheduse, kokkuhoidmise aastaaeg. Mina mõtlen jõulude peale iga aasta täiesti erinevat moodi. Mul ei ole tekkinud arusaam vaid sellest, et kingid polegi nii olulised, vaid ka sellest, et jõulud ongi sümbol igapäevaasjade väärtustamiseks. See hetk, kui ma istun terve oma perega jõululaua ümber, saan ma aru, kui palju mul päriselt vedanud on. Mul on siiras rõõm näha, et ka teie, reaalikad, tulete kooli peal vastu rõõmsamate ja sõbralikumate nägudega, mis siis, et detsember on peale jõuluaja ka üks kiirematest kuudest aastas. On ju arvestustenädal selja taga, samuti saavad kohe-kohe tehtud veel viimased kontrolltööd, mida õpetajad viimastel minutitel meie ajakavadesse pressinud on. Aga kerge ja hea olla on ikkagi, ühe aasta oleme taas kord seljatanud ning uus värvikam on kohe meie ees. Ma tunnen seda ka enda sõprade hulgas, et üksteisest hoolitakse rohkem, oma sõpru ja pere hinnatakse rohkem. Mitte et seda ei peaks kogu aeg tegema, aga vähemalt on jõulud üks aeg, kui see paljudele meelde tuleb. See on kindlasti parem kui üldse mitte kunagi. Vaadake enda ümber ringi, tehke heategusid ja tehke neid südamest, sest uskuge või mitte, aga see tuleb päris kindlasti teieni ringiga tagasi.
Ilusaid pühi!
Margareta

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 Elu tumedamas küljed: reaalika karmid läbielamised vabadussõjas
lk 4 Milline jõulumuusika reaalikatele meeldib ja millal võib seda kuulama hakata?
lk 5 Rindele-rindele, poisid! Neli reaalikat ja armastatud õpetaja andsid Eesti eest elu.
lk 6-7 Jõulueri. Õpetajad meenutavad värvikat ja meeleolukat jõuluaega
lk 8 Kalevlaste maleva lugu
lk 9 Kultuurisoovitused Reaalkooli hakkajale õpilasele
lk 10 Mitmekülgne emakeeleõpetaja Kristi Koit muljetab oma algusaastatest Reaalkoolis. Usutlus. Mis värk selle lasanjega on? Võiks seda koolis rohkem olla?
lk 11 Jõulud ja muusika ehk üks paras paar, mida jõuludel kuulata?
lk 12 Põnev test. Milline ansambli Löögid Eve poolt laul sa oled? Jõulumaius, mis viib keele alla. Piret Karu jagab hõrkude konjakiploomide retsepti.
lk 14 Ristsõna. Riigid
lk 15 Kuidas väikestelt kooliõdedelt kooliskäimise isu ära võtta
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!
Loe ajalehte!

nov.
28

november 2018

Uskumatu, aga taaskord on kätte jõudnud november. Jõulud ja uus aasta on käega katsutavad ning üle tuleb elada veel vaid üks arvestuste nädal. Meile, üheteistkümnendikele, annab pinnuks silmas oleva uurimistöö kirjutamisele nüüdsest veidigi motivatsiooni juurde sõrmes ilutsev Reaali sõrmus, mis arvutiklaviatuuril näppudega klõbistades nii kenasti vastu särab. Abituriendidki said oma Reaalisümbolite kollektsiooni 3/3 täis. Nüüd on puudu veel vaid lõputunnistus, mis on täpiks i-l.
Mida vanemaks me saame, seda kiiremini aeg kulgeb. Väiksena oli seda raske uskuda, kui vanemad inimesed seda väitsid, kuid aasta-aastalt saan sellest nähtusest aimu. Gümnaasiumgi möödub tegelikult tohutult kiiresti, nagu tõestas selle ka abiturient Erko Olumets oma märgiaktusel peetud kõnes: „Gümnaasium möödub kiirelt läbi valemi v = s / t. Kuna teepikkus s on suur ja aeg t on väike, siis ongi järelikult kiirus v suur.“ Kuldsed sõnad.
Nautigem seda sõitu kiirrongil, mis pole küll sujuv ja uinutav, nagu tavaliselt, kuid mis pakub elamusi, järske kurve, raputusi ja vapustusi, kuid millel tänu rööbastele püsid alati õigel teel.
Nii nagu aeg-ajalt endale, tahan ka teile, head kaaslased, meelde tuletada, et ka väljaspool kooli on elu: uskuge või mitte. Kool ei tohiks olla põhjus, miks jätad minemata hea sõbra sünnipäevale, vanaema juubelile, perega metsa matkale, teatrisse või kinno. Kool on oluline, kuid täpselt sama tähtis on emotsionaalne ja vaimne heaolu, mida pakuvad eelmainitud tegevused.
Tee nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik, et oleksid endaga rahul. Keskendu selle aja arvelt tegevustele, mis teevad sind õnnelikuks. Lõppude lõpuks õpid ju iseendale, mitte kellelegi teisele, sest gümnaasium on…
Õnnestumisi ja uusi kogemusi!
Kirke

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 100 aastat tagasi Narva all
lk 4 Anna pilet ja paki mu kohver! Reaalikal on reisimiseks alati aega
lk 5 Tunniplaani koostamine. Paras pähkel või põnev loogikaülesanne? Reaali kõige-kõigemad. Mitmekesine ja andekas Villu Raja.
lk 6 Lootused, ootused ja väsimus
lk 7 Kaks kanget Kadrinas: Brita ja Birgiti meeleolukas nädalavahetus
lk 8-9 Teater NO99: vääramatu jõud
lk 10 Praegu veel vaid kelner, kuid juba aasta pärast …
lk 11 Uus telestaar? Reaalikas võlus “Kuldvillakus”
lk 12 Reaaltüügas.Millisesse majja kuulud sina? Süntekalaine
lk 13 Luule-battle
lk 14 7 isetehtud jõulukinki, mis näitavad, et hoolid ka siis, kui näpud on põhjas
lk 15 Päkapikud lõhuvad aknaid ja mängivad fortnite`i?!
lk 16 Sündmused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

okt.
30

oktoober 2018

Esimesed kaks koolikuud on seljataga ning oleme taas jõudnud tavapärasesse rutiini. Aeg liigub märkamatult hilissügise poole ja ega ka talv, kaasaarvatud jõulud, enam mägede taga pole. Oktoobrikuu on mõnes mõttes Reaalkoolis üsna eriline: jälle said üheteistkümnendikud sõrme kauaoodatud sõrmused. See on gümnaasiumis tõepoolest märgiline sündmus ja innustab nii mõndagi edasi pingutama nii koolitöödes kui uurimistöö kirjutamises. Kümnendikud võivad aga rõõmuga tõdeda, et neilgi on selle päevani veel vaid aastake.
Ka kaheteistkümnendikel hakkab aeg aina sinna poole tüürima, et on vaja teha valikuid. Valikuid just ülikooli osas. Kes jäävad kodumaale, kas siis ülikooli, sõjaväkke või võtavad ehk üldse vaba aasta, on veel aega, kuid välismaa ülikoolide tahtjate nimeirjad on pikad. Seega soovime kõigile abiturientidele jõudu, jaksu ja tahet jõudmaks sinna, mis on teie jaoks olulisim.
Veel tahaksin rõhutada üht head mõtet, mida hiljuti kuulsin. Mitte ainult tänapäeva ühiskonnas, vaid ka meie igapäevases koolielus on infotulv tohutu ja sellega tegelemine tundub vahetevahel võimatu. Tekib tunne nagu tahaks sellele vastu hakata ja ka teistega tülli minemine käib kergesti. Siinkohal võikski pidada meeles mõtet, mida ütles meile õpetaja Andres Talts: “Inimesel on kaks kõrva ja üks suu – soovitan teil neid kasutada vastavas proportsioonis.” Kuulake teisi, osake teha kompromisse ja täiendage end iga päev!
Edu ja usinat uurimistööde kirjutamist!
Margareta

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 Süvaanalüüs 2018. aasta REKi presidendi valimistest
lk 4 Elu läks just paremaks ehk nõu hakkab andma dr Pumtšiga
lk 5 Sotsiaalmeedia. Mis küll saab sest laulust?
lk 6-7 Reaalikad Saksamaal. Vol 2
lk 8-9 Venemaa reis
lk 10 Paavsti külaskäik Maarjamaale
lk 11 2018. a malevasuvi
lk 12 Meie Eesti
lk 13 Võiduvärsid Kalju Lepiku luulevõistlusel
lk 14 UT MORS EST ehk küsitlus gümnaasiumi lõbusaima osa üle
lk 15 Ühenda sõna õige definitsiooniga. Väike Maja.
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

okt.
09

september 2018

Jälle on selja taga pikk, erakordselt soe ja meeldejääv suvi. Alanud on kool. Tegelikult on see lehe ilmumise ajaks juba kestnud terve kuu. Selle aja jooksul on uutest kümnendikest saanud inimesed, tehtud esimesed kontrolltööd ning loodetavasti on keegi 135. lennust alustanud ka UT kirjutamist. Koolialguse väikene ootus ja elevus on kadumas ja tekkinud on rutiin, mille toimel aeg lausa lendab ning igal pühapäeva õhtul mõtled, kas nädalavahetus üldse oli või kujutasid sa seda ainult ette. Nagu õpetaja Martin Saar meile 10. klassi alguses ütles: “Praegu on september, varsti on jõulud, siis on jaanipäev, siis jälle jõulud, siis jaanipäev ja nii edasi… Ja varsti ongi need kolm gümnaasiumiaastat läbi ilma, et te arugi saaks.” Ja nii see tõesti on. Kahjuks või õnneks – seda valib igaüks ise.
Sel aastal on ka palju uut, nagu alati. Lisaks uutele gümnasistidele, seitsmendikele ja esimese klassi jütsidele on kool endale juurde saanud hulga uusi õpetajaid, kellega saate lehes kindlasti tutvust teha. Ka Reaali Poisi toimetuses on värsket verd ning uusi ideid ja uue peatoimetajana asub ametisse Margareta. Ja ka sinul on võimalus olla osa sellest kõigest uuest! Kui sulle meeldib kirjutada, inimestega suhelda, jahmatada teisi oma originaalsete ideedega ja üleüldse olla veidi aktiivsem kui keskmine reaalikas, siis Reaali Poisi toimetus on just midagi sulle! Kui sa kasvõi korraks mõtlesid, et mõni neist punktidest kirjeldas sind, siis oled väga oodatud Reaali Poisi toimetuse suurele oktoobrikuu koosolekule (Kuupäev täpsustamisel. Jälgi 2. korruse teadetetahvlit). Kui ei julge, võta sõber kaasa ja tule ikka. Nagu alati, uuel
aastal uue hooga, nii ootame ka kirjutistes ideede värskust ja kõrget mõttelendu!
Tegusat uut aastat kõigile!

Kirke ja Margareta

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 Direktori veerg. Abituriendi sõnavõtt.
lk 4-5 Accompany me! Eestis
lk 6-7 Teateid Lähis-Idast
lk 8-9 Kaardistatud: 133 lend
lk 10-11 Värske veri
lk 12-13 Uute gümnasistide vormimine
lk 14 Rebaseluule. Väike maja
lk 15 Nagu kalavees. Seekord … Tallinna Kesklinna Põhikool
lk 16 Ütlused. Sündmused 2018. Palju õnne!

Loe ajalehte!

juuni
12

mai 2018

Kohe-kohe on jälle läbi. Loetud kontrolltööd, arvestused, eksamid, viimased vene keele laulud ja trepil jooksmised veel minna. Lõpp on justkuikäega katsutav, siiski alles mägede taga. Loodetavasti vaatad sellele õppeaastale tagasi enam-vähem helge pilguga ja ei kahetse oma otsuseid. Vahest vaid hilja alustatud uurimistööd, mis pinnuna silmis unegraafiku pea peale pööras, või hoopiski vähest ettevalmistust eelseisvaks iseseisvaks eluks. Kuid las ta praegu jääda, muretsetud küllalt. Keera nüüd nina päikese poole ja lase muredel haihtuda.
Kaheksa lehte, ajarännaku erileht, kümned hilinenud artiklid ja rahulolu iga lehe kooli jõudmisest on möödas hetkest, mil Kaur-Laur duo näod igakuiselt teiselt leheküljelt vastu hakkasid vaatama. Kas me kahetseme? Vahel. Samas tasub ära kogu pingutus ja vastutus, mille aasta tagasi enda kanda võtsime ja mis nii mõnelgi hetkel tugevat peavalu tekitanud on, kui õpetajate ütluste lugemisest ning ristsõnade ja sudokude lahendamisest mõnel naeratus näole ilmub. Ja see ongi armastus.
Armastusega teeme suure kalli Mirelile, kes meid kaasa tõmbas ja vajadusel kasvõi öösiti probleeme lahendas. Sinu toimekus
ja siirus on nakkav! Suur aitäh Anettele, kelle fotod Poisi kaant kaunistanud on. Tänusõnad ka kõigile usinatele ja vahel ehk veidi vähem usinatele kirjutajatele. Ilma teieta need lehed ilmavalgust näinud ei oleks. Aitäh igaühele, kes sel aastal meile nõu ja jõuga abiks olnud! Mireli väärt ideed ja nõu ning Anette imetoredad ülesvõtted käisid Poisiga kogu aeg kaasas. Nüüd on aga hea ja iseenesestmõistetav peagi kadunud, et teha ruumi uuele ja värskele. Mis järgmisel aastal saama hakkab, on meile kõigile üks paras üllatus. Elame, näeme. Hetkel oleme me kõik aga ära teeninud ühe suve.
Ilusat suve ja kohtumiseni uuel, värskel õppeaastal, kallid!

Karmen ja Kirke

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 Eesti Vabariik 100
lk 4 Kuidas hakata mõtlema 10 päevaga
lk 5 Moelennuk 2018
lk 6-7 Bratislove? Baby don`t hurt me …
lk 8-9 “Kui nüüd aus olla, siis ma pole tegelikult üldse eriline peoinimene”
lk 10-11 Kirjud inimesed meie keskel
lk 12 Pajatusi kõige targematelt
lk 13 #Mangtoo
lk 14 Vaimutoit
lk 15 Nagu kalavees. Seekord … Tallinna Kesklinna Põhikool
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!

Loe ajalehte!

mai
10

aprill 2018

Lehe ilmumisajaks on käes juba mai ning kooli lõpuni vaid veidi üle kuu. On ilmselge, et me kõik, nii õpilased kui ka õpetajad, ootame sooja suve ja normaalsel ajal ärkamist. Hetkel on laialdaselt võimust võtnud kevadväsimus ning suurt pingutust nõuab enda sundimine koolitöö tegemiseks. Eriti kui akna taga särab päike ja soojakraade üle kümne, siis tekib tunne nagu laseks head ilma lihtsalt raisku. Tegelikult otsime me aina vabandusi, et enda alamotiveeritust õigustada. Küll on sügisel raske suvisest rütmist välja tulla ja kooliga harjuda, külm ja pime talveperiood pärsib samuti õppetööd ning eks kevadelgi ole kõiges süüdi too kevadväsimus. Hoolimata sellest väsimusest ja motivatsioonipuudusest, saame me kõik ju kuidagi hakkama. Ehe näide sellest on meie abituurium, kes kolm aastat neid vabandusi toonud on, kuid praeguseks on seljatanud esimese riigieksami, tutipäeva ja lõpukella ning kooli lõpp terendab ees. Seega siit julgustust ja kinnitust nii mulle kui ka teistele koolikaaslastele – kõik on võimalik ja tegelikult pole asi sugugi nii lootusetu, kui vahel tundub.
Rääkides abiturientidest ehk meie auväärt huntidest, siis soovin teile traditsiooniliselt edu ja külma närvi eksamiperioodiks ning ilusat viimast perioodi nende seinte vahel. Isegi kui te vahel peaks kahtlema enda akadeemilise võimekuse ja saavutuste osas (iga teine reaalikas), siis teadke, et vähemalt meie kasvatamisega olete tublisti hakkama saanud! Paaritud lennud for the win ning nagu lugupeetud abiturient Karl Mihkel Pohga oma kõnes ütles: “Laevalt maha astudes võid vähemalt selles kindel olla, et tulevastes elumerelainetes leidub igas sadamas ka mõni reaalikas,” siis ei ole ka minu meel liialt nukker teie lahkumise pärast.
Kõik on täpselt nii hästi või halvasti, kuidas sa seda ise enda peas mõtled. Siit ka soovitus – mõtle vähem, tee rohkem (v.a füüsika või matemaatika kontrolltöö ajal, sest mitte mõtlemise korral võib tulemus küll nutune olla). Oled ise õnnelikum ja ei aja ka teisi oma ülemõtlemisega liigsesse paanikasse. Lihtsalt naudi seda, et päike paistab, sul polegi homme kolme kontrolltööd ja puhvetis olid täna head viinamarjad. Alustuseks sellest täitsa piisab.
Päikest ja vastupidamist!
Kirke

Sisukord
k 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 Eesti Vabariik 100
lk 4 Lõpukell
lk 5 Suur kevadpuhastus
lk 6 Vara üles, hilja voodi …
lk 7 Reaalikas raketi pardal
lk 8 Ärge minge halvale teele; jälgige seda kõrvalt
lk 9 soovitus nr 1: minge mõistlikul ajal magama
lk 10-11 Venemaa reis
lk 12-13 Luulenurk
lk 14 Mis keel on?
lk 15 Väikese maja väike elulugu
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!
Loe ajalehte!

märts
29

märts 2018

Töö kiidab tegijat. Aga kas ikka on nii? Võiksin soovida õnne, et sa lehte 4. korruse laudadele vedelema ei jätnud ja õpetajate ütlustest kaugemale jõudsid. Loe nüüd järgnevad leheküljed ka läbi ja vaata, mis on vahepeal toimunud ja mida koolikaaslastel sulle öelda on.
Olen üpriski veendunud, et Reaali Poisi koosolekute aeg ja toimumiskoht jõuab soovijani. Kui mitte, otsi mind üles ja vajadusel saadan isiklikult meeldetuletuse. Ometigi kuulen tihtipeale koosoleku lähenedes, et küll on kiire ja kontrolltööd tulemas või oih, unustasin ära, mis sest, et informatsioon erinevaid allikaid pidi pärale jõudnud on. Mõikan. Midagi olekski justkui puudu, kui elutempo Reaalis liialt aeglaseks kisuks. Vaat et igavusest kipub lolluseidki tegema. Ent etskae, ka meil on kiire. Ma ei laida, pigem proovin aru saada. On selgemast selgem, et kool tuleb prioriteediks seada ja et kooli kõrvalt tuleb leida aega ka huvialadele ja sotsiaalsele elule. Sellest hoolimata olen kindel, et meie seas veel mõnel sulg jookseb. Oli ju terve Pärnu mnt maja kokandusklass rahvast täis esimesel suurel koosolekul. Miks te küll kõik pakku pugesite? Vahest oleks kirjutajate seltskond värvikirevam ja leht veelgi mitmekesisem. Veel pole hilja!
Vähe positiivsemat tooni ka. Linnud on lõõritanud kevade algust, enam ei ole (heal juhul) kooli minnes ja koolist
tulles kottpime. Kas kevad reaalselt oma hõlmad meie maale peatselt laotab, eks näis. Ehk lõpetame ka sel aastal 1. aprillil kelgutades. Ärge vaid luid murdke – aprill pole naljaasi!
Märts oli üks suur rööprähklemise kuu. Mina isiklikult pole ammu 11. klassi niimoodi naeratamas näinud kui 16. märtsil. 17. märts seevastu oli aga esimene hirmuäratavalt suurem samm tulevikku, peamiselt 2002. aasta väljalaskele. Kuid ka see on nüüd seljatatud ja gümnaasiumitee võib peagi alata. Ent olgem juba praegu hoolsad – 134. lend hoiab teil silma peal. Hundud on hoos, et sõeluda välja see ainus ja õige rebane!
Ammutagem D-vi tamiini ja leidkem soodsaid lennupileteid!

Sisukord
k 2 Toimetaja ja presidendi veerg
lk 3 Eesti Vabariik 100
lk 4 Kohtumine ajastu vaimuga
lk 5 Füüsikaõpetajad malemaastikel
lk 6 Hirm ja õud ehk “Issand jumal mu juhendaja tuleb, peida mind”. G5 vahetuspäev
lk 7 Tehisintellekt – köielkõnd töövaba utoopiani
lk 8 Anu Kella lugemissoovitus Tallinna Reaalkooli kultuurihuvilistele noortele
lk 9 Christopher Nolani fenomen. Eesti otsib superkassapidajat
lk 10 Reaali suurperekonnad
lk 11-13 Pildi-battle
lk 14 Ristsõna “Loomad”
lk 15 Bingod. Väike maja
lk 16 Ütlused. Sudoku. Palju õnne!
Loe ajalehte!