G5 koolide õpilasvahetus

5.-7. veebruaril oli võimalus G5 koolide õpilastel üheks päevaks kooli vahetada.
Vahetusest võtsid osa Tallinna Reaalkool, Tallinna 21. Kool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Prantsuse Lütseum ja Inglise Kolledž. Kandideerimiseks pidi saatma meili. Mina pääsesin Kahekümne esimesse kooli, just sinna kuhu kandideerisin.
Kui ma kella kaheksas kooli tulin, ei osanud midagi ennustada. Olin kooli ainult väljastpoolt näinud ja ei kujutanud ette, et see nii suur on. Kõikjal oli nii avar ja valge ning see meeldis mulle väga. Keskel oli suur plats, kus olid maas kotttoolid, seintel õpilaste kunstiteosed ja lagi koosnes klaasist. Interjööri poolest on 21. tõesti vapustav!
Tunnid kestsid 45 minutit ja vahetunnid, kaasaarvatud söögivahetunnid, olid 15 minutit, sellest söömiseks puudu ei jäänud, sest järjekorrad polnud väga pikad. Koolikell ei kõlanud nagu traditsiooniline kell, vaid oli rahulik muusika.
Tunnid, kus ma käisin, olid õpilasfirmade tund, ajalugu, vene keel, robootika, keemia ja hispaania keel. Kõik need tunnid olid kas koos 10. või 11. klassiga. Õpetajad olid kõik väga meeldivad ja tunnid väga huvitavad. Ühe päevaga ei oska öelda, millised need tunnid üldiselt on, sest see oli vaid üks kord ja uus koht äratab rohkem tähelepanu ka, aga mulle väga meeldis seal, nii see õpetusviis kui ka õhkkond.
Reaalkool on mulle väga kallis, aga 21. jättis hea mulje ja ka seal koolis oleks tore käia.

Emma

 

https://21k.ee/img_1262/

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Tallinna_21._Kool

Lisa kommentaar


Warning: Undefined variable $user_ID in /data02/virt58214/domeenid/www.real.edu.ee/htdocs/ajaveeb/wp-content/themes/reaalkool/comments.php on line 74