REAALKOOL130

Täna, 29. septembril 2011, sai meie kool 130 aastaseks! Meil käis tunnis kooli vilistlane Andres Vesilind – tema õppis siin gĂĽmnaasiumis ĂĽle 10 aasta tagasi ja tema Väikeses Majas ei õppinudki, aga tema poeg käis siin. Andres lõpetas Reaalkooli kuldmedaliga ja tema nimi on kooli autahvlil. Ta rääkis veel, et arvutid koolis olid, aga internetti ei olnud, ei olnud ka mobiiltelefone ĂĽhelgi õpilasel. Saime teada, et mingil ajal olid kõikidel Eesti koolide õpilastel ĂĽhesugused koolivormid.

Noh, ja loomulikult pidime arvutama: Andres ostis oma esimese jalgratta kunagi 124 rublaga. Ja meie pidime arvutama, kui palju see ratas praegu maksb, kui rublad vahetati nii, et 10 rubla eest sai 1 krooni ja kroonid nii, et 15 krooni eest saab ĂĽhe euro. Noh??!! Praegu maksaks see ratas alla 1 euro!!!

Ja suures majas õpetavad siiani kaks väga head õpetajat: Helen Kaasik matemaatikat ja Oleg Kravtšenko vene keelt.

Kooli sünnipäeva tähistasime kõik staadionil, sest ka päike tuli piiluma ja direktori kõne kuulama.