Loeng ettevõtlusest

8.oktoobril käis meile rääkimas, Valjo Kütt, Upsteam firma üks omanikest ettevõtlusest, selle eelistest ja riskidest. Paljud meie klassist soovivad tulevikus mingil moel ettevõtlusega tegeleda. Peale seda loengut on meil kõigil rohkem aimu ja teadmisi sellest valdkonnast.

Kaspar

Lisas: 138c 16.10.2019 19:12

India köök

4. oktoobril oli meie kokandustunni teemaks india köök. See tund oli aga natuke teistsugune, sest samal päeval toimus koolis ka õpetajate päev. Tunnis valmistasime kookose-kikerhernekarrit ja mango lassit. Abituriendid otsustasid meie tundi natuke huvitavamaks muuta ning korraldasid väikese võistluse. Iga tiim tegi väikese kausikese karrit ja klaasi mango lassit ka abiturientidele, kes hindasid meie toite ning kuulutasid välja parimad. Kokkuvõttes oli lõbus ja huvitav tund ning kõhud said täis ka abiturientidel.

Hanna

Lisas: 138c 16.10.2019 19:05

Õpetajate päev

Ă•petajate päev toimus 4. oktoobril. Meie klassil oli asendatud 6.-8. tund. Geograafias mängisime Kahooti ning tegime mõistekaarti. Tunnist saadeti “direktori” juurde mitu poissi, mis oli klassi jaoks päris naljakas. Me pole vist kunagi näinud kedagi sellise entusiasmiga direkori juurde minemas läinud. Poistele asendusõpetajad erilist tööd tehnoloogiatunnis ei andnud. TĂĽdrukud tegid sĂĽĂĽa ning õpetajad hindasid neid. Võitis tiim, kuhu kuulusid Elizabeth, Leelo, Eva ja Bianca.

Henri Smitke

Lisas: 138c 16.10.2019 19:00

Kooli sünnipäev 2019

Reaalkooli sünnipaev oli tore sündmus. Meie klassi tuli vilistlane Hindrek Lootus, kes rääkis kuidas reaalkool oli omal ajal. Pärast seda kogunesime klassiga staadionile, kus Kaspar ja Gregor olid tõstnud laua ning seal oli imemaitsev õunakook mille küpsetasid Anette ja Triin. Laua katsid Anett ja Aleksandra. Pärast direktori auväärset kõnet, kus autasustati olümpiaadide võitjaid, said kõik kooki süüa ja sünnipäeva tähistada.

Jakob Laul

Lisas: 138c 07.10.2019 16:59

Teadlaste öö

Septembrikuu viimasel reedel toimus koolis Teadlaste öö, millele läksid vabatahtlikutena appi meie klassist kolm tüdrukut: Eva, Elizabeth ja Leelo. Õhtu alguses olime abis kooli koridorides, et kõik väiksed-suured külalised oma töötubadesse jõuaks. Mõne aja pärast suunati meid alla garderoobidesse üleriideid vastu võtma ja nagidesse riputama. Samal ajal toimusid koolis töötoad näiteks füüsika, keemia, robootika ja ka koolitrepi kohta. Kahjuks me ise töötubadesse minna ei saanud, kuid meil oli siiski väga tegus ja tore õhtu!

Leelo

Lisas: 138c 03.10.2019 20:02

Prantsuse köök

Tere tulemast meie kokanduse rubriiki! Sel aastal on meie konkanduse teemaks maailmaköögid. Tunnid valmistame ette ise ja meil, Anettil, Mirellel, Alexandral ja mul, oli suur au anda avapauk meie selle aasta kursusele. Pühendasime tunni Prantsusmaa köögile ning valmistasime ratatouille’d ja šokolaadikooki. Võiks öelda, et päev ei alanud just kõige paremini, kui ma kõik meie toiduained maha suutsin unustada ja sain sellest alles kooli jõudes aru. Õnneks saime siiski asjad kätte ja võisime südamerahuga tundi minna.

Kööki sisse astudes algas koheselt suur sigin-sagin ja kõik hakkasid hoogsalt köögivilju hakkima. Lisaks “hästi tõsisele” töötegemisele jäi meil aega ka laulda ja tantsida ja niisama jutustada. Enne sööma asumist tegime tüdrukutele lühikese ettekande Prantsusmaast. Söök tundus kõigile maitsevat ja peale nõudepesemist oli köök tühi ning kõik nädalavahetust nautimas. Oli väga meeleolukas tund.

Anette Merivee

Lisas: 138c 03.10.2019 19:39

Aken

Tervitused! Otsustasime alustada oma ajaveebis uut rubriiki nimega “Meie apsakad”, kuna neid on meil palju. Siin siis esimene jutuke.

Reedel, 27. oktoobril, eesti keele tunnis hakkas tüdrukutel külm ja otsustati aken kinni panna, aga välimine aken oli sisemise kinnise ja paigal oleva akna ette kinni jäänud, niiet oli vaja sisemine keskmine aken lahti teha. Nora seisis aknalaua peal, et üritada akent kinni panna, kui kellelgi tuli idee keskmine aken lahti teha ühelt poolt. Nii saaks välimise akna oma kohale. Elizabeth ja Birget otsustasid, et mõlemad teevad oma poole lahti, niiet üks hetk käis pauk ja aken oli seinte küljest lahti. Õp Anu Kell viis lahtise akna klassi seina äärde ning tunni ajal said kõik naerda akna poole vaadates. Sama õhtu Teadlaste ööks oli aken omal kohal tagasi.

Elizabeth

Lisas: 138c 01.10.2019 21:00

Spordipäev

13.septembril toimus spordipäev.

Meie klassil läks spordipäeval üldiselt hästi. Meie klass võitis 10x60m pendelteatejooksu. Meie klassist sai Kaspar Helm 60m 1 koha ajaga 7.42. Meie klassi tüdrukutest sai Laura Helena Koppel 60m 2.koha ajaga 9.19 ja Marta Huimerind sai 400m 3.koha. Jalkpallis võitsid meie klassi poisid ühe mägu ja kaotasid ühe mängu, aga tüdrukud võitsid mõlemad mängud.

Lisas: 138c 30.09.2019 16:42

Peeter I majamuuseum

12. septembril käis meie klassi 2. rühm Peeter I majamuuseumis koos oma vene keele õpetajaga. Meile tutvustati maja ja räägiti Peeter I elust ja sellest, miks ta üldse Eestisse sattus. Räägiti ka üldiselt selle aja kommetest. Saime teada palju uut, mida saame tulevates vene keele tundides kasutada.

Mathias Tempel

Lisas: 138c 25.09.2019 16:46

Soomusrong

4. septembril käisime Balti jaamas vabadussõja aegset soomusrongi vaatamas. Koha peal rääkis giid meile soomusrongi tähtsustest Vabadussõjas. Eestlastel oli 11 soomusrongi 6 laiarööpalist ja 5 kitsarööpalist. Soomusrongid koosnesid soomustatud veduritest, ohvitserivagunist, meeskonnavagunist, kahest kuulipildujavagunist ja suurtükivagunist. Soomusrongid olid suur põhjus miks Eesti Vabadussõja võitis.

Oliver V

Lisas: 138c 25.09.2019 16:42