Teadusfestival 2021

1. aprillil käisime klassiga Ă•pilaste Teadusfestivali esitlusi vaatamas ning ka oma uurimistööde jaoks mõtteid kogumas. See aasta oli eelmistega võrreldes konkursi ĂĽlesehitus veidi teistsugune – nimelt saime ise valida, millal ja mida vaatasime, mistõttu oli ka huvi asjaga tegelemiseks rohkem. Mitmed tegid vaatamisega algust juba hommikul kell 9, teised jõudsid live ĂĽlekandeid vaatama õpetajate poolt välja pakutud aegadel. Ka nii mõnigi õpetaja näitas asja vastu huvi ja arutles meiega koos erinevate tööde sisu ĂĽle. Ăśldiselt oli kindlasti tegu väärtusliku kogemusega ning nii mõnedki õpilased plaanivad oma töödega samuti konkursil osaleda.

Barbara Victoria Kuusk

Lisas: trk138c 14.04.2021 15:50

Taani päev 2021

30. märtsil toimus Taani päev, mille raames oli meil võimalus kuulata kĂĽlalisesinejatena Taani suursaadik Kristina Miskowiak Beckvardi, Rasmus Anderseni ja saatkonna praktikante Neeli ja Juani. Suursaadik tutvustas oma tööd saatkonnas ning rääkis oma tegemistest Eestis – näiteks Saatkonna hoone ehitusega 1999. aastal näitasid nad, et usuvad Eesti ja Taani pikaaegsetesse suhetesse, nad on korraldanud ka näituseid. Rasmus Andersen rääkis sõjaväest, ĂĽldisest julgeolekust Balti riikide lähistel ning ka sellest kui palju miine reaalsuses meredes on. Neel ja Juan keskendusid oma esitluses elule Taanis ning võrdlesid seda Eestiga, rääkisid sellest, milline on keskmine taanlane, milline on elu Taani ĂĽlikoolis ja kuidas riik toetab tudengeid. Esitlused olid informatiivsed ja väga huvitavad.

Lisaks toimus päeval erinevaid huvitavaid võistlusi ning noppis mõned auhinnad.

Täname Taani päeva korraldustiimi ning esinejaid!

May be an image of toy 

Kadriann Kummer

Lisas: trk138c 05.04.2021 11:44

Distantsõpe

Algne heameel natuke pikema une ĂĽle on ammu läinud(välja arvatud siis kui saab magada ĂĽheksani). Uue tagasi löögi andis ka kella keeramine. 4 esimest tundi fĂĽĂĽsikas ja matemaatikas ei olnud pingutus niivõrd arusaamises, vaid alustuseks ärkvel pĂĽsimise osas.  Motivatsioon on olemas, aga pigem teeks kõike muud kui õpiks. Kuigi peab mainima, et me oleme selle distantsõppe osas arenenud. NĂĽĂĽd juba öeldakse enne tunni algust õpetajatele ,,Tere hommikust!” ja peale tunni lõppu ka ,,Nägemist!”. Tunnis vastatakse õpetaja kĂĽsimustele. Enne seda täitsid neid kohti 30sekundilised kuni paari minutilised piinlikud vaikused, sest keegi ei taha mingi hinna eest suud lahti teha. Lisaks on arenenud oskus paremini ja kiiremini õpetajate poolt antud programme kasutada.  Ühesõnaga praegune situatsioon kooli asjade osas on pigem ,,meh’’. Koroona- ja kevadväsimus on parim kombo ning suvevaheajani on jäänud 70 päeva – nädalavahetused ja kevadvaheaeg, mis tähendab, et veel on vaja vastu pidada 45 koolipäeva.

Karl-Martin Laasberg

Lisas: trk138c 05.04.2021 11:35

Vabariigi aastapäev

19. veebruaril toimus vabariigi aastapäeva aktus, kus lauldi meie kooli õpilaste poolt kirjutatud regilaulu, kuulati direktori traditsioonilist kõne, jagati tunnustusi aineolümpiaadidel kõrge koha saavutamise eest ning lõpuks tantsiti ka kaerajaani. Aktust juhtis meie klassi õpilane Karl Joosep Randveer. Eelnevalt, juba hommikul kell 8 toimus tseremoonia õppursõdurite ja õpetajate auks, kes võitlesid Eesti vabadussõjas. Tseremoonial osalesid need Tallinna koolid, kelle õpilased võitlesid 1918.-1920. aastatel vabadussõjas (Gustav Adolfi gümnaasium, Jakob Westholmi gümnaasium ja Tallinna Reaalkool). Kõiki koole esindasid oma lipkonnad.

Karl Joosep Randveer

Lisas: trk138c 05.03.2021 08:34

Stiilinädal

15-19 veebruar toimus koolis stiilinädal, mis oli REKi ja PEKi ühisprojektiks. Esmaspäev oli inspireeritud sõbrapäevast ning loomulikult olid kõik riietanud ennast roosasse. Koridorides vahetundides ja  klassides tundide ajal tegi oma tööd ka reaali cupidid, kes jagasid roose ja kirju, neid viimaseid sai meie klassis kindlasti kõige rohkem Alex. Aulas oli üleval ka fotosein, kooliõpilaste tuju oli hea ja kostüüme oli väga palju erinevaid.

Teisipäev ehk emakeele proovieksami päev oli tudupäev. Iga päev võiks olla tudupäev. Rahvas oli kaasa võtnud pleedid, selga pannud kõige mugavamad dressid ja tuju oli hea. 

Kolmapäeva teemaks oli 1,2,3,.. tilka vett. Kostümeeritud õpilaste hulk polnud just suurim, kuid oli märgata nii sarnaseid spordientusiaste kui ka erilisi karvaseid loomakesi. Kaksikutele oli see stiilinädala teema küll ebaausalt kerge. Tuju oli endiselt hea, koolinädala selgroog sai murtud.

Neljapäeva teemaks oli emo/gootika. Kostümeeritud õpilaste hulk vähenes endiselt, kuid siiski oli märgata mustast veel tumedamaid värve ja suurt hulka erinevaid kette. Tuju oli endiselt hea, sest homsest hakkas vaheaeg.

 

Reedel oli vastavalt õues toimuvale aktusele teemaks villased kampsunid ja rahvusriided. Tulemas oli siiski Vabariigi aastapäev ja õues oli külm. Märgata oli nii ilusaid käsitööna tehtud rahvariide seelikuid kui ka suuri ja sooje villaseid kampsuneid. Tuju oli väga hea, sest algas vaheaeg.  

Katriin Kalle

Lisas: trk138c 22.02.2021 06:48

Suusapäev

3. veebruaril toimus 138. lennu suusapäev Kõrvemaa Suusakeskuses. Kohapeal oli võimalik suusatada ja kelgutada. Suuskadel toimus lennuvaheline teatevõistlus, mille võitsime meie. Kuid kõik meist polnud just kõige osavamad. Mõnel läks suusakepp katki, mõni veetis rohkem aega lamades kui püsti. Pärast rasket suusatamise sessiooni ootas meid kuum frikadellisupp. Pärast seda otsustasid mõned veel viimased liulaskmised teha ning juba kella kahest olime kooli juures tagasi.

Christopher Hein

Lisas: trk138c 07.02.2021 16:34

Tartu rahu

2. Veebruaril 2021 toimus Reaali Poisi juures Tartu rahu 101. aastapäeva tähistamine. Tegemist on G5 koolide pikaaegse traditsiooniga. Iga aasta korraldab seda erinev kool. Sel aastal oli korraldajaks Tallinna Prantsuse Lütseum. Üritus algas piduliku marsiga (loomulikult ei puudunud ka hümn) ja edasi pidasid kõnesid Lütseumi president ning Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu. Kõnedes toodi välja eelkõige seda, et tegu on kōige tähtsam sündmusega Eesti ajaloos ja ilma selleta oleksid meie minevik ning olevik väga erinevad. Mälestati ka vabadussõjas langenud õpilasi. Lõpetuseks pandi pärjad Poisi ette maha ning kanti koolide lipud taaskord marsiga minema.

Patrik Roostfeldt

Lisas: trk138c 07.02.2021 16:28

Õpetajate päev

5. oktoobril tähistasime kogu kooliperega õpetajate päeva. Päev möödus meie klassil vägagi lõbusalt, matemaatikatunnis oli esmaspäeval rohkem koogi söömist kui ülesannete lahendamist, mis läheneva arvestuste nädala hirmus ei pruukinud olla kõige õigemini sisustatud tund, kuid vahepeal tuleb klassiga midagi lõbusamat ka teha. Keemiatunnis saime tänu toredatele 136.c klassi Kangrotele nii mõnegi uue teadmise (nt. paber sisaldab suurel määral glükoosi ja tsellulaas lagundab tselluloosi).

Karolin Juhkam

Lisas: trk138c 02.02.2021 21:44

Kooli sünnipäev

29. septembril tähistasime kooli sünnipäeva. Viienda tunni ajal käis meile tundi andmas vilistlane Gregor Pihlak, kes rääkis meile majandussuunast ja oma kooliajast. Pärast seda oli staadionil aktus ja direktor Ene Saar pidas kõne. Samuti jagati ka kätte auhindu igasuguste saavutuste eest. Pärast seda sõid kõik klassid seda, mida nad olid enda lauale toonud.

Hendrik Jaagant

Lisas: trk138c 02.02.2021 21:43

Paadipõgenikud ja Otto Tiefi valitsus

Suur põgenemine oli massiline põgenemine sissetungiva Punaarmee eest Eestist 1944. aasta hilissuvel ja sügisel. Põgeneti paatidega peamiselt Rootsi. Suuremad eestlaste kogukonnad tekkisid veel Austraaliasse, Ameerika Ühendriikidesse, Kanadasse ja Suurbritanniasse. Põhjuseks oli hirm Nõukogude võimu ees. Eestist põgenes umbes 80 000 inimest, kellest 6-9% hukkusid teel.

Otto Tief oli Eesti poliitik ja sõjaväelane ning elas aastatel 1889-1976. Otto Tiefi valitsus kestis 18. september 1944 – 12. jaanuar 1953.  See oli EV 28. valitsus, ĂĽhtlasi ka viimane põhiseaduslik Vabariigi Valitsus Eestis enne EV taastamist. Otto Tiefi valitsus lagunes Nõukogude võimu sissetungimise tõttu. Mitmed liikmed viidi vangilaagritesse, ainult ĂĽks põgenes. Hiljem oli valitsus eksiilis

Foto: erakogu

Lisas: trk138c 27.09.2020 20:05