Talvekontsert

17. detsembril toimus kooli talvekontsert ,,Mu kodu nii lihtsalt…´´, kus esinesid paljud andekad lauljad, tantsijad ja pillimängijad. Saal oli puupĂĽsti rahvast täis, nii et kui tahad järgmine kord ka piletit, ei tohiks ostmist jätta viimasele minutile.

Kontsert oli jaotatud neljaks aastaajaks, igal aastaajal ligi viis esitust. Kontsertetendus algas kevadega, kus võis kuulda Norat laulmas.

Ei tahaks küll diskrimineerida, kuid minuarvates olid kõige lahedamad esitused just meeskoosseisudelt, näiteks õpetajate tants ,,Virus vihtlemas´´ ja poistekoori laul ,,Mere kutse´´, kus oli peale rõõmsa laulu boonusena veel vahva liikumine tehtud.

Toredaid esinajaid ja etteasteid oli siiski veel. Näiteks lauljatest jäid meelde neidude trio, lauldes veidi kurblikku ,,Mere hällilaulu´´, segakoor ning mudilaskoor, kellel oli lisaks lustlikele lauludele ka vahva minimaalne liikumine. Rahvatantsijatel olid iseenesestmõistetavalt kavas tantsupeotantsud. Lisaks neile esines veel tantsijaid, näiteks jäi silma lihtne, kuid efektne ,,SĂĽĂĽta mu lumi´´, kus kasutati taskulampe. Ăśritus lõppes ilusa ĂĽhislauluga ,,Taas talv on tulnud´´.  Kontsertetendus oli armas, sĂĽdamlik ja tore ning usun, et kõigile leidus midagi.

Birget

Lisas: 138c 09.01.2019 23:16

Jõulupidu

2018 aasta jõulupidu toimus meil 18. detsembril kooli aulas. Pidu algas kell 18.00. Enne ĂĽrituse algust saime käsitööõpetaja tehtud paki ja avasime selle koos klassis. Peo alustuseks laulsime ĂĽhiselt jõululaule ja mängisime kahooti. Seejärel kutsus Piret Otsa meid seltskonna mänge mängima. Peale tantsimist kĂĽlastas meid jõuluvana ning kõik klassid esitasid midagi, et oma kink kätte saada. Seejärel tänati klasse, kes annetasid teistele ning suunduti oma koduklassi kinke jagama või jäädi aulasse Just Dance’i ja teisi selskonnatantse tantsima. Meie klass jäi aulasse tantsima ja, kui tantsitud saime läksime klassi ja andsime jõulukingi ka oma klassijuhatajale.

Mirelle

Pildid tegi Laura

Lisas: 138c 08.01.2019 19:49

Võimlemispidu

Kolmapäeval, 28. novembril, kogunesid kõik 7.ndad kuni 9.ndad klassid hommikul Kalevi spordihalli, et seal esitada kõigile oma võimlemiskavad. Meie esitasime oma tantsu, mille autorid olid Anette ja Nora. Meie kava oli ajarännak läbi tantsustiilide alates 1920. ndatest kuni tänapäevani. Me tantsisime nii kaerajaani, steppi kui ka hiphoppi. Esinemine läks meil hästi. Väga huvitav oli näha ka teiste klasside kavasid, kõikidel olid huvitavad ja omamoodi ideed ja väga toredad tantsud. Oli tore ja liikuv hommik.

Triin

Lisas: 138c 16.12.2018 22:22

Filmiõhtu

21. novembril toimus meil klassiga filmiõhtu. Filmi ĂĽle meil vaidlust ei tekkinud, see oli kindel, et vaatame “Autod 3-e”. Algselt tahtsime filmiõhtu teha kooli ööseks jäämisega, aga… nii ei juhtunud. See eest oli film tore ja pärast filmi mängisime lõbusaid tiimidevahelisi mänge. Toidu osas otsustasime, et igaĂĽks võtab endale meelepärast ise kaasa. Kell 7 meil see algas ja 10 pidime lõpetama, sest koolimaja läks siis valve alla. Filmiõhtu oli meeldiv ja tore oli ka see, et järgmiseks päevaks ei jäetud õppida.

Gregor

Lisas: 138c 02.12.2018 14:07

Klassiga teatris

Käisime klassiga 9. novembril Piip ja Tuut Mängumajas vaatamas õudussugemetega noortedraamat “Offline”. Teatriskäigu organiseeris meile Nora. Etendus oli kohati õudne ja hirmus (palju karjuti, ehmatati ja kiljuti), kuid ka naerda sai palju. Lavastus oli huvitav ning meeldis kõigile. “Offline’i” näitlejad mõjusid vaatamata noorele eale professionaalselt. Kõik mängisid enda osa tõetruult ja isikupäraselt. “Offline’i” näitlejate tase ei jäänud karvavõrdki alla kuulsate teatrite lavastustele, kus mängivad elukutselised näitlejad. Eriti jäi silma Patricku osatäitja Pirte Laura Lember, kes suutis rolli hirmutavalt elutruult mängida. Samuti oli kiiduväärt Elise osatäitja Emma Trossi esitus. Emma, kes ühtlasi oli ka “Offline’i” lavastaja, suutis publikule pakkuda ääretult tugevaid emotsioone. Tema roll ebakindla, ara ja õrna Elisena oli liigutav ning tõstis nii mõnelgi esile kaastunde. Kindlast ei saa mainimata jätta Raxi mängivat Aksel Ojarit, kes oma vanuse kohta mängis rolli väga professionaalselt ja keda oli laval vägagi nauditav vaadata. Jääme järgmist teatriskäiku ootama!

Marta

Lisas: 138c 18.11.2018 22:00

Käsna-Bob

Ühel kenal koolipäeval tekkis 138.c õpilasel küsimus (kindlasti mitte Biancal), miks on SpongeBob SquarePants eesti keeles Käsna-Kalle Kantpüks? Kas Bob=Kalle? Kantpüks? Ei, pigem Ruutpüks. Kas peaksime ehk Kalvi-Kallet Kalvi-Bobiks kutsuma? Selle ning veel paljude muude teemasse puutuvate küsimuste üle arutledes jõudsime järeldusele, et peaksime ka eesti keeles ütlema sellele toredale joonissarja tegelasele Käsna-Bob Ruutpüks.

Lisas: 138c 20.10.2018 15:08

Õpetajate päev

Viiendal oktoobril andsid õpetajate päeva puhul 6.-7. tunde abiturendid. 8.c keelte ja praktikumide rühmal läks eriti hästi, kuna ka 3. ehk vene keele tundi andsid kaks abiturenti, tunnis mängiti Venemaa-teemalist kuldvillakut ja kuulati populaarseid vene laule. 6. tund oli tööõpetus, 7.-8. kirjandus, mida andsid meile Kai ja Teele. Ilusat õpetajate päeva!

Leelo

Lisas: 138c 05.10.2018 18:19

Kooli sünnipäev

Karl-Andres

Lisas: 138c 03.10.2018 22:33

Klassiga kinno

27. september külastasime koos klassiga kino Sõprust klassiga kinno programmi raames. Vaatasime filmi „Sotsiaalsed Loomad”. Film rääkis lühidalt sellest, millest unistavad erinevad maailma noored, milleks nad valmis on, et neid unistusi täide viia ja kuidas ettetulevate takistustega hakkama saada. Üldiselt meeldis film paljudele ning usun, et kõik võivad öelda, et nad natukenegi samastusid filmis esinevate karakteritega.

Anette O.

Pildiotsingu sotsiaalsed loomad tulemus