Õpetajate päev

Viiendal oktoobril andsid õpetajate päeva puhul 6.-7. tunde abiturendid. 8.c keelte ja praktikumide rühmal läks eriti hästi, kuna ka 3. ehk vene keele tundi andsid kaks abiturenti, tunnis mängiti Venemaa-teemalist kuldvillakut ja kuulati populaarseid vene laule. 6. tund oli tööõpetus, 7.-8. kirjandus, mida andsid meile Kai ja Teele. Ilusat õpetajate päeva!

 

Leelo

Lisas: 138c 05.10.2018 18:19

Kooli sünnipäev

2. oktoobril tähistasime kooli sünnipäeva, meile esines vilistlane ja toimus aktus. Vilistlane, kes meile oma elust ja koolipõlvest rääkimas käis oli Ott Nool 124. lennust. Ta rääkis väga huvitavalt ja innustavalt. Pärast toimus kooli staadionil aktus, kus autasustati rahvusvahelistel olümpiaadidel osalejaid ja medaliste ning direktor pidas kõne. Seejärel sõime üheskoos Anette ja Birgeti tehtud küpsisetorti.

Karl-Andres

Lisas: 138c 03.10.2018 22:33

Klassiga kinno

27. september külastasime koos klassiga kino Sõprust klassiga kinno programmi raames. Vaatasime filmi „Sotsiaalsed Loomad”. Film rääkis lühidalt sellest, millest unistavad erinevad maailma noored, milleks nad valmis on, et neid unistusi täide viia ja kuidas ettetulevate takistustega hakkama saada. Üldiselt meeldis film paljudele ning usun, et kõik võivad öelda, et nad natukenegi samastusid filmis esinevate karakteritega.

Anette O.

Pildiotsingu sotsiaalsed loomad tulemus

Lisas: 138c 03.10.2018 22:28

Ekskursiooni pildid

Lisas: 138c 29.05.2018 06:49

Ă•ppeekskursioon 22. mail

Meie klassi väliekskursioon kujunes teistsuguseks kui algselt plaanitud, st et läksime hoopis Pudisoo rappa, mitte Viru rappa. Meid juhendas tore giid, lisaks ka ka meie õpetaja Erkki Otsman.
Alguses tutvustati meile Pudisoo raba, samas kohas tegime me ka köievedu. Hiljem kõndisime mööda Pärli jõest, käisime vaatlustornis ja pidasime piknikku. Väga tore oli ja kõik nautisid seda päeva.

Henri S.

Piknik metsas

Lisas: 138c 27.05.2018 21:06

Geograafiaolümpiaadi lõppvoor

11. mail jõudis kätte kauaoodatud päev – geograafiaolĂĽmpiaadi riiklik voor. Meie koolist kutsuti sinna seitsmendikke 6, erinevate vanusegruppide peale kokku 31 realisti. Kaasa sõitis õpetaja Piret Karu.

Esimene päev algas ĂĽheksandike ja gĂĽmnaasiumi jaoks kohe tegusalt – ĂĽhtedel oli kirjalik töö ja teistel maastikuvõistlus. Meie läksime aga poe juurest bussi peale ning käisime tartlase Taavi Pae juhatusel ekskursioonil. Näiteks käisime vaatamas Ilumetsa meteoriidikraatreid, Ootsipalu oru hiiglaseid (kus muuhulgas on maailma kõrgeim harilik mänd ja Eesti kõrgeim kuusk) ning tee ääres asetsevaid ristipuid. Peale seda sõime (imemaitsvat) lõunat ja suundusime isegi maastikuvõistlusele. Pärast õhtusööki kuulasime aulas meie enda kooli bioloogiaõpetaja Kersti Veskimetsa loengut „Kas ĂĽhiskondade tekke ja arengu mõistmiseks on vaja nii geograafia- kui bioloogiateadmisi?“. Tulemuste ootuses õhtul paljudel und ei tulnud ja ennäe – kesköö paik ilmusidki need seinale.

Teisel päeval läksime pärast hommikusööki arvutiklassi, kus meid ootas ees kirjalik töö väikese nipiga – töö ajal võis kasutada internetti. See pani kindlasti proovile hoopis teistsuguseid teadmisi, kuid informatsiooni hindamiseks oli ikkagi vaja osata ka geograafiat. Siiski olid peale teadaannet paljud pettunud – nad olid kodus ju kaua õppinud. Peale kirjalikku tööd läksime töötubadesse – meie käisime tegemas GLOBE keskkonnamõõdistamisi ja GPS-orienteerumas. Mõlemad olid huvitavad ja viimase juures oli eraldi pluss – armas koer Sparkley.

Mina olin esimeses järgus ja ka Sandri tulemus oli üle keskmise. Kokkuvõttes oli kogemus hea ja loodame pääseda ka järgmine aasta. Tallinnasse sõitsime kohe, kui autasustamine oli läbi ja grupipilt tehtud.

Endrik

Reaalkooli grupipilt olĂĽmpiaadil

Lisas: 138c 17.05.2018 19:44

Eesti parima minifirma finaal

Meie klassi minifirma “Reaalsed Küpsetised” pääses Eesti parima minifirma konkurssil finaali. Seal tuli esitada publikule ja žüriile tegevuste kokkuvõte. Nende tooteks olid küpsised, mis jäid kohtunikele liiga tavaliseks, aga küll said nad eripreemia auhinna meeskonnatöö eest ja kiideti neid väga hea esituse eest.

Gregor G.

Lisas: 138c 18.04.2018 19:15

Põhikooli võimlemispidu

10.aprillil toimus koolis tantsuvõistlus, kust ka meie osa võtsime. Meie tants koosnes kahest laulust: “I got love” ja “HUMBLE.” Meie tantsu nimi oli “minut aega julgust”, kuna ilmselgelt oli vaja kõigil julgust, et lavale minna ja tantsida. Me ei saanud kĂĽll oma tantsuga auhinnalist kohta, aga olime siiski väga tublid ning kuna me osalesime võistlusel alles esimest aastat, siis saime ka kindlasti palju ideid järgmisteks aastateks.

Nora

Lisas: 138c 15.04.2018 19:02

Taani päev

Kolmapäeval, 28. märtsil 2018 toimus meie koolis Taani päev. Taani kohvik oli 2. korrusel. Aulas olid legost skulptuurid ja kooli peal oli Taani lipuga õhupalle. 7. klassidel oli sellel päeval Taani kohta Kahoot. Meie klassist sai Karl-Andres sai seal 2. koha.

 

Gregor Harry

 

Foto: Kaspar

 

 

Lisas: 138c 06.04.2018 19:23

Teaduspäeva esitlused

3.aprillil toimus Reaalkoolis teaduspäev, millega seoses olid kohal ja harisid meid tuntud külalised, kooli vilistlased ja ka õpilased.
Teaduspäeval toimus aktus ning peeti loenguid, õpilased esitlesid ka erinevaid ettekandeid kaasõpilastele.
Meie klassile kandsid 9.klassi ōpilased ette esitlusi erinevatest maailma jõgedest ning nende vajalikkusest.
Esitlused olid huvitavad ning harivad.

Lisas: 138c 05.04.2018 18:34