Digilõpukell

14. aprillil toimus meie jumalate lõpukell. Ăśritus viidi läbi veebisilla kaudu, kuid selle erakordselt hea korraldus lõi pahviks mitmeid – oli näha, et pikaks veninud distantsõppe jooksul on direktsiooni nutipädevus hĂĽppeliselt arenenud. Oludest hoolimata kandsid abituriendid tradsioonipäraselt rahvarõivaid ning ĂĽritus möödus vägagi emotsioonikĂĽllaselt. Kokku oli monteeritud mitmeid köitvaid videoid ning kõne pidasid direktor, klassijuhatajad ja mõned õpilased. Kõige meeldejäävam oli REKi presidendi kõne, mille järel võis karta, et arvuti saab veekahjutuse, sest nii ekraaniakendes kui ka endal pisarad voolasid. Ăśritus oli mälestusväärne ja tuletas meilegi meelde, et gĂĽmnaasium ei kesta igavest ning seda tuleb nautida seni kuni see kestab. Jõudu ja jaksu 136. lennule!

– Emma

Esines ka virtuaalkoor (kuvatõmmis ürituselt)

Lisas: ellen 14.04.2021 14:00

Suusapäev Kõrvemaal

Kolmapäeval, 3. veebruaril käisime 138. lennuga Kõrvemaa Suusakeskuses suusatamas. Hommikul olid Pirita teel enneolematult suured ummikud, mistõttu ka mõned inimesed hilinesid ning paralleelklassi bussiga järgi pidid tulema. Ilm oli aga suusatamiseks imeline ning kõik said päeva nautida. Klassidevahelisel teatevõistlusel me küll eriliselt ei säranud, ent meeleolu oli sellegipoolest hea. Peale suusatamise saime ka tuubitada, kuid paljudel jäi see lõbus tegevus proovimata tiheda programmi tõttu. Päeva lõpetasime maitsva frikadellisupi ja sooja teega.

– Mart

Hooga mäest alla! (pildistas Eva)

Lisas: ellen 03.02.2021 08:00

Aasta viimane klassijuhatajatund

Sel aastal ei õnnestunud meil gĂĽmnaasiumiga aulasse koguneda ja jõule tähistada, kuid see ei hoidnud meie klassi istumast 22. detsembril veebikaamera taha, et ĂĽheskoos jõulumeeleolu nautida. Panime endale mĂĽtsid või erandlikul juhul jõulutulukesed pähe ja istusime laua taha, kes siis piparkookide, tee, glögi või mõne muu söögipalaga ja alustasime selle aasta viimast klassijuhatajatundi. Meeleolu tekitamiseks mängisid Siim ja Patrick mõlemad oma versiooni klassikast: “Me soovime kauneid jõule,” vastavalt klaveril ja fagottil. Osad klassikaaslased ja ka õpetaja olid ette valmistanud ka luuletused talve, pĂĽhade ja muude päevakohaste teemade kohta. Jagasime ka enda pĂĽhadetraditsioone ja soovisime ĂĽksteisele kauneid jõule ja ohutut aastavahetust.

138.a soovib teilegi häid jõule!

– Ronja

Lisas: ellen 25.12.2020 22:50

Klassiga kinos

Kooliaasta algul tegi klassijuhataja meile ettepaneku minna kinno „Talve“ filmi vaatama. 27. oktoobri pärastlõunal peale tunde seadsimegi klassiga sammud Artise kino poole. Tundus, et enamikule film meeldis, sest peale filmi lõppu olid näod naerul. Öeldi, et eesti filmi kohta tavapärasest parem. Mitmed nägid filmi juba teist või kolmandat korda, kuid ütlesid, et neile väga meeldis, vaatavad kunagi korra veel. Soovitame kõigil, kes filmi juba näinud ei ole, seda kindlasti vaadata!

– Eva-Lotta

Lisas: ellen 25.12.2020 11:34

Kool sai aasta vanemaks!

29. septembril tähistati Reaali 139. sĂĽnnipäeva. Pidustustega käisid kaasas kõik elemendid, mis selle päeva õpilaste seas ĂĽsna tähtsaks on kujundanud – vilistlased, kes jagasid kogemusi ja andsid head nõu õpetajate koha pealt, autasud silmapaistavatele realistidele ja loomulikult pidusöök. Tõsi kĂĽll, peale hommikust kehalist oli ĂĽpris tĂĽĂĽtu hakata väikses ja kitsas soojakus viigipĂĽkse ja pintsakut selga tõmbama, kuid peale viisakat hilinemist jõudsid siiski kõik täitsagi korralikus rõivastuses koolimajja.

Peale muusikatundi suunduti eelmainitud vilistlaste juttu kuulama, mille juurde käis ka asjakohane Kahoot. Kui oli aeg staadionile suunduda, ruttasid osad garderoobist oma mütse võtma ja teised pidulauda tooma. Peale mõnda minutit sagimist jõudsid kõik edukalt oma klassigruppide juurde. Tehti mõned pildid, kohale toodi toidud.

Tseremooniat alustati hümniga, seejärel jagati tunnustusi, kusjuures nii mõnedki neist läksid ka meie klassile. Järgnes ehk ürituse oodatuim osa – söödi pitsat/kooki, ajati juttu, muljetati. Ootamatult (kuigi sellele jagati eelnevalt nii mõnegi korraldaja poolt vihjeid) tuli kümnendikel läbi teha oma retsitants. See möödus vahelduva eduga, kuid loodetavasti kandus mõte isegi läbi poolunustatud kava siiski publikuni.

Inseneeria pool klassist oli ülejäänud päeva vabaks palunud, kuid progammeerijatel ei olnud see õnnestunud, mistõttu jäid hiljem koristajateks peamiselt paar inse-poole inimest, kelle abil sai laua enam-vähem puhtaks. Üks õnnetu koogitükk, mis oli suure sagimise käigus staadionimurul lõpetanud, jäeti loodusliku erosiooni hooleks.

-Kristjan

     

Lisas: ellen 29.09.2020 12:00

Russalka ja suured plaanid

Sel kolmapäeval, 23. septembril lükkasime äratused taas nõksu varasemaks, sest pidime juba hommikul vara kohtuma Russalka juures.

Meie õnneks oli ilus hommik. Tutvusime paralleelklassiga, rüüpasime teed ja vaatasime õhetavat taevast. Julgemad said mereveegi ära katsutud. 

Kuulasime ka. Klassivend Mart tutvustas meile Russalka lugu, õpetaja Anu Kell kõneles Amandus Adamsonist. Ajalooõpetaja Madis Somelar avas ürituse üldisemat tausta ja pani meile viimaks veel südamele, et tagasiteel mõtiskleksime pisut eelseisva gümnaasiumiaja ja omaenda eesmärkide üle. 

Millest siis unistab 10. a?

Millest ikka – vahvatest sõpradest ja klassivaimust, põnevatest kogemustest ja õnnelikust kooliajast, vene keele neljast, aga võibolla mõnest medalistki…

Igatahes on gümnaasiumile kes-teab-mitmes avapauk antud, nüüd jääb vaid seatud eesmärkide poole rühkida!

-Ellen

 

      

Lisas: admin 23.09.2020 07:30