Suusapäev Nõmmel

13.märtsil oli meil suusapäev. Algul toimusid muru mängud, pärast oli teatevõistlus. Teatevõistluse koosseisus olid Eliise Maria, Milena, Katariina, Martin, Kristian ja Ats. 5.-6.klasside arvestuses saavutasime I koha. 11:30 algas individuaalvõistlus, mis oli 1,4 kilomeetrit pikk. Poistest jõudsid esikümnesse Martin (3.koht) ja Kristjan (7.koht) ning tüdrukutest Eliise Maria (2.koht), Milena (4.koht), Katariina (5.koht), Tuule (6.koht) ja Elisabeth (10.koht). Minu arust olid kõik väga tublid  ja oli väga tore päev.

Kirjutas Sven – Marti

Lisas: heli 26.03.2017 14:17

Kaitse end ja aita teisi.

PĂ„Ă„STEAMETI LOENG

26.01.2017 käis meie klassil külas päästeameti töötaja. Ta rääkis väga huvitavaid lugusid erinevatest olukordadest ja sellest, kuidas erinevatest õnnetustest õnnelikult välja tulla. Kaks põhiteemat olid vee- ja tuleohutus. Tuleohutuse juures räägiti erinevatest põlengutest ja sellest, kui palju sõltub põlengu suurus põlema läinud esemest. Räägiti, kui kiirelt võib põleng muutuda ohtlikuks. Veeohutuse juures räägiti, kui paksul jääl võib kõndida ja kui paksul jääl kõndimine on ohtlik. Tuli ka jutuks, kuidas peab ennast jääaugust välja päästma ja kui tähtsad on jäänaelad. Oli ka video sellest, milline osa sinu kehast jääb halvatuks kui murrad selgroo erinevaid lülisid. Ei tohi hüpata vette tundmatus kohas! Loeng oli väga hariv ja huvitav.

Kirjutas Jan Oskar

MATKATARKUSTE LOENG

Meile räägiti tunnis palju põnevaid asju. Kõigepealt räägiti kuidas valida teekoda mida mööda matkata. Siis räägiti meile kuidas tuleks riietuda ja mida kaasa võtta, et matkal hakkama saada ja kuidas käekella abil saab ilmakaart määrata. Lõpetuseks räägiti meile telkidest ja onnidest ja lõketest ja kuhu ja kuidas neid teha. See oli väga põnev tund ja sealt sai palju teada.

Kirjutas Ants Erik

ESMAABI LOENG

Seoses KEAT programmiga käidi meile 16.veebruaril rääkimas esmaabist. Meile räägiti esmaabi põhiasjadest ja kuidas erinevates olukordades käituda. Saime ka teada, mis kõige paremini mille vastu aitab ja kuidas seda peale panna, et veel tõsisemaid vigastusi ei tekiks. Pärast saime ka üksteist panna asenditesse, mis hoiavad ära tõsisemad tüsistused.

Kirjutas Elisabeth

NOORSOOPOLITSEI LOENG

Meil käis 6. märtsil külas noorsoo politseinik, kes rääkis meile, et ei tohi tarvitada näiteks kanepit ja teisi keelatud aineid. Suitsetada ja alkoholi tarbida võib alles 18 aastaselt. Meile ka räägiti mis on vahet kui teed kuriteo enne 14 aastaseks saamist ja pärast. Saime ka teada, et esimese väärteo eest saab tavaliselt hoiatuse. Ja kui rikud veel läheb asi juba karmimaks. Pärast esitlust pidime lahendama ka töölehe ja ära rääkima, kes midagi valesti on teinud. Esitlus oli päris huvitav.

Kirjutas Hendrik

Lisas: heli 10.02.2017 13:49

PREMIAS

Käisime õppekäigul Premia jäätisetehases. Uudistasime, kuidas selline suurepärane maiustus valmib, milliseid masinaid kasutatakse ja milliseid tooraineid vaja läheb ja kuidas jäätis pakendatakse. Nägime automatiseeritud linti, kus jäätis tuli torust välja, lõigati parajateks tükkideks, pulk sisse torgati ning siis maius glasuuri sisse kasteti. Inimest oli vaja selles protsessis  ainult kontrollimiseks. Ühel lindil pakiti suuri pakijäätiseid. Jäätis voolas torust otse karpi. Töötajad kaalusid jäätisekarbid üle ning pakkisid kastidesse. Töötajad peavad olema täpsed ja hoolsad.

Samuti külastasime jäätiseladu. Giid tutvustas meile, milliseid koostisaineid on jäätise valmistamiseks vaja ning näitas, mis vahe on alles valminud jäätisel ja milline näeb see välja pärast külmutamist.

Samuti rõhutati, et hästi oluline on tooraine kvaliteet ja tehase ning töötajate puhtus. Külastuse lõpus saime just valminud jäätist süüa niipalju, kui keegi jaksas. Oli tore ekskursioon.

Kirjutas Erki Andre

 

 

 

 

 

 

Lisas: heli 10.02.2017 13:36

Nukuteatris

12. jaanuaril käisid kuuendad klassid vaatamas teatrietendust “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”. TeatritĂĽkk jutustas ĂĽhe autisti sĂĽndroomiga poisi Kristoferi elust, kus ta proovis lahendada oma naabri koera surma. Selle käigus sai ta teada ĂĽhe suure saladuse, mis muutis ta elu hoopis teistsuguseks. Mulle väga meeldis see etendus ja soovitan kõigile seda vaatama minna.

Kirjutas Paul Robert

Lisas: heli 10.02.2017 13:32

Jõulud

19. detsembril toimus 5.-6. klassidel jõulupidu. See toimus aulas. Algul laulsime erinevaid laule, mida olime varem õppinud. Pärast pidi iga klass millegagi esinema. Meie esinesime tantsukavaga. See polnud raske ning tuli ilusti välja. Kui kõik olid esinenud, läksime klassi. Seal lugesime luuletused ning saime oma kingitused, mille me ise üksteisele olime teinud. Enamus olid oma kinkidega rahul. Kui kingid kätte saadi, oli pidu läbi ning paljud läksid koju.

Kirjutas Hobart

Lisas: heli 10.02.2017 13:28

Kadripäeva stiilipidu

24.novembril toimus 4.-6.klasside mereteemaline stiilipidu. Alguses tegime üle koolimaja suure lainetuse. Peol oli palju erinevaid esinemisi. Mõned klassid tegid näidendeid ja isegi õpetajad tegid esituse. Meie klass esitas omaloomingulise tantsu. Vahepeal toimus viktoriin, äraarvamise mäng ja laeva kuju tegemise võistlus, mille võitjad said kommi. Peo  lõpus oli disko. Minu arvates oli tore pidu ja kõik esitused head.
Kirjutas Milena

Lisas: heli 05.01.2017 15:32

Helsingis

Meie käisime klassiga ekskursioonil Soomes. Päev algas väga vara, laev väljus kell 8:00 hommikul. Jõudes Soome ootas meid buss, mis viis meid Helsingi kesklinna. Seal me käisime raha- ja linnamuuseumis. Edasi viis buss meid Fazeri külastuskeskusesse, kus ootas giid. Seal räägiti meile palju Fazeri ajaloost ja Fazeri omanikest. Seal  oli ka selline võimalus, kus sai süüa nii palju komme, kui süda lustis. Me saime näha, kuidas tehakse šokolaadi. Samuti oli meil võimalus osta külastuskeskuse poest Fazeri tooteid. Pärast seda läksime teaduskeskusesse Heureka. Seal sai teha endale oma näoga mündi. Me vaatasime seal üht lühikest filmi universumist. See keskus oli väga tore, seal sai palju atraktsioone ja asju proovida. Pärast seda läksime bussiga kaubanduskeskusesse Jumbo. Seal saime natuke aega omapead olla ning süüa. Siis me läksime bussiga taas laeva peale ning jõudsime tagasi Tallinnasse kell 24:00 öösel. See oli väga pikk ja väsitav, kuid üliäge päev!

Kirjutas Andre

Lisas: heli 28.11.2016 09:38

Klassiöö Reaalis

dsc_1154 dsc_1155 dsc_1158 dsc_1159 dsc_1161

Lisas: heli 08.11.2016 18:02

Võit üleriigilisel õpioskuste olümpiaadil!

dav

dav

22. oktoobril 2016 toimus Võrus riiklik õpioskuste võistlus, kus Tallinna Reaalkooli 6. klassid saavutasid 1.koha. Meie klassist kuulusid võistkonda Iir ja Emma-Margaret. B – klassist Kaur-Erik, Gregor Ludvig ja Jaan Peeter.

 

Lisas: heli 24.10.2016 12:29

Kooli sünnipäev.

29.septembril sai Reaalkool 135 aastaseks. JuubelisĂĽnnipäeva tähistasime terve nädala jooksul toimunud  toredate sĂĽndmustega. Esmaspäeval 26.septembril oli Vene Teatri laval võimlemispidu “Pum tšiga pum” ja sellest võtsid osa ka meie klassist paljud inimesed. Peol osales peaaegu sama palju inimesi kui oli publikut. Meie klass oli esindatud kolmes tantsunumbris: “Lurich”, “Mary Poppins” ja “Särgava peapesu”. Nautisime pidu ja saime palju uusi kogemusi. (kirjutas Amanda Matilda Purje)

Teisipäeval 27.septembril oli kirjanduse päev. “Elav raamatukogu” andis võimaluse lähemalt tutvuda/tutvustada kooliga seotud kirjanikke. E. P. Särgavat tutvustas Karoliina. Pealelõunal esitleti trĂĽkisooja almanahhi “Realist 20”, kuhu on kogutud 5 aasta jooksul valminud parimad õpilastööd kirjanduse, kunsti ja muusika vallast. Sellest raamatust võib leida ka Tuule ja Hobarti kunstitööd.

Kolmapäev 28.september oli mälestuste päev. Abituriendid avasid kooli kodulehel digitaalse ajatelje ning küünlad süüdati endiste õpetajate haudadel.

Neljapäev 29.september oli pidulik päev, sest just sel päeval 135 aastat tagasi sai meie kool alguse. Traditsiooniliselt toimus klassijuhatajatund vilistlasega. Meie klassis käis rääkimas koguni 2 vilistlast Annika ja Betti 128 lennust. Pärast toimus aktus staadionil ja söödi torti. Meie klassi pidulaual olid pitsad ja Atsi ning Ants Eriku küpsetatud koogid. Kooli poolt said kõik õpilased kingiks väikese R-tähega šokolaadi.

dsc_1148 dsc_1149

Reedel 30.septembri õhtul oli koolimaja loodus-ja reaalainehuviliste päralt. Toimus Teadlaste öö. Sel aastal oli nagu ikka teadlaste ööl palju esimese kuni neljanda klassi õpilasi, kes tegid palju põnevaid katseid. Külastada sai veel ka mitut kohvikut ja mõningaid töötubasid, näiteks robootika, kus sai juba valmis roboteid programmeerida. (kirjutas Katariina)

Laupäeval 1.oktoobril toimus Estonia Kontserdisaalis pidulik kontsert-aktus “Meie inimesed”. Laval olid õpilaste kõrval ka õpetajad, vilistlased ja lapsevanemad.

Lisas: heli 16.10.2016 11:13