Reaal 136 – palju õnne sĂĽnnipäevaks!

29.septembril tähistasime Reaalkooli sünnipäeva. Traditsiooniliselt toimus 6. tunni ajal vilistlastund,
meil käis külas 113. lennu vilistlane Janno Siimar. Ta rääkis oma kooliajast ning üldiselt ka oma tööst.
Peale vilistlastundi läksime staadionile, kus kuulasime direktori kõnet. Meie klass hääletas kringli
asemele söögiks pitsa, mida sõime peale direktori kõnet.

Kirjutas Hugo

Lisas: heli 01.10.2017 14:35

Spordipäev

7.-9. klasside spordipäev toimus 15.septembril Kalevi staadionil. Tulemused on järgmised:
Poisid alustasid jalgpalliga kus tuli võtta vastu üks võit ja üks kaotus. Kaotasime 7.C ja võitsime 7.B. Edasi tulid jooksud. Pendelteatejooksus saavutasime 5. koha 9 klassi seast. Tüdrukute 400m jooksu võitis Mileena, 8. kohta jäi jagama Elisabeth,10. kohta Amanda ja 14. Katariina. Poiste 800m jooksus jäi 13. kohta jagama Ats. Tüdrukute palliviskes tuli kolmandaks Tuule ja 10. Emma-Margargaret.
Kirjutas Maico

Lisas: heli 01.10.2017 14:28

Head uut aastat 7a!

Sellest õppeaastast on meid klassis 32. Tere tulemast Helena-Erika, Meribel, Gregor Gert ja Kaur! Tulgu see aasta rõõmus, tegus, põnev, üllatusterohke ja edukas!

Suur tänu 7a! Minu toas nüüd mõneks ajaks lillemeri 🙂

Lisas: heli 02.09.2017 18:23

Viimast päeva 6a

6.klassi lõpetasid kiituskirjaga Ingrid, Iir, Kristiina, Emma Margaret ja Patrik.

Toredat suvepuhkust!

Lisas: heli 13.06.2017 18:13

Klassiekskursioonil Lätis

8.- 9. juunil käis meie klass Läti vabariigis. Seal tutvusime Sigulda linnaga ja Läti pealinna Riiaga.

8. juunil lahkus meie buss  hommikul kl 8.00 kooli eest. Me sõitsime läbi Ikla piiripunkti Sigulda poole, kus meile tehti lĂĽhitutvustus sellest linnast. Me olime ka Siguldas seikluspargis nimega ,,Tarzan”. Seal oli meil väga lõbus aeg ronides ja möllates. Lisaks seikluspargile oli seal ka rodeorada, mis meeldis kõikidele, kes seal käisid. Ă•htul käisime einestamas Lidos. Seejärel läksime oma hotelli, kus saime niisama vaba aega nautida.
 Järgmisel hommikul saime hotellis Rootsi laua taga hommikusööki nautida. Seejärel jätsime hotelliga hüvasti. Me hakkasime Riia linna poole sõitma, kus meile tehti Riia vanalinna ekskursioon jalutades mööda vanu tänavaid. Pärast pikka jalutuskäiku istusime bussi ja sõitsime Jurmalasse. Jurmalas me veetsime neli tundi möllates veekesuses Livu. Seal oli mitmeid erisuguseid, huvitavaid ja ägedaid veetorusid. Meile väga meeldis seal olla. Kuna aega polnud ülearu sõitsime me Pärnusse Bitestop-i keskusesse, kus tehti meile peatus söömiseks. Sealt edasi võtsime suuna aga Tallinna Reaalkooli poole ning sõitsime koju. Meile kõigile meeldis seal ja selle eest peame me tänama meie klassijuhatajat Heli Roos, kes oli nõus tulema meiega sellele pikale reisile.
Kirjutas Amanda

Lisas: heli 13.06.2017 18:11

Olümpiaadid ja ainevõistlused.

Bioloogiaolümpiaadi koolivoorus osalesid meie klassist päris paljud. Koolivooru tegime arvutites. Piirkonnavoor toimus Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis ja sinna said Ats, Ants, Emma, Ingrid ja Iir. Meie klassist pääses lõppvooru Tartusse Ingrid. Seal oli teooria- ja praktikavoor. Ingrid sai tubli 13. koha.
Inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavooru tehti koolis arvutites. Sinna läks meie klassist Iir, kes saavutas 1. koha ja pääses edasi lõppvooru.
Nuputa ainevõistluse võistkonda võeti meie klassist Iir. Piirkonnavoorus Nõmme Põhikoolis said nad 1. koha ja lõppvoorus Pärnus napilt teise tulemuse.
MuusikaolĂĽmpiaadi koolivoorus osalesid meie klassist Emma ja Eliise. Seal pidi laulma, improviseerima ja oli ka kirjalik osa. Edasi sai Emma.
Matemaatikaülesannete lahendamise võistlusel Tallinna arvestuses käis Iir, kes saavutas 2.–3. koha.
Loogikaülesannete lahendamise võistlusel Merivälja Koolis osales koos teistega Iir. Kolmekesi saavutas võistkond üldvõidu. Eraldi arvestuses sai Iir 2. koha.

Lisas: heli 13.06.2017 18:00

Parim spordiklass 5.-6.klasside hulgas!!!

Lisas: heli 05.06.2017 14:02

KEAT võistlus Sisekaitseakadeemias

Teisipäeval 30. mail toimus Sisekaitseakadeemias  KEAT projekti raames võistlus, kus 6. klasside õpilased võistlesid erinevates punktides, teemadeks näiteks tuletõrje, häirekeskus, politsei, matk, raudtee ohutus, liiklusohutus ja esmaabi. Tallinna Reaalkooli eest olid 6. a klassist edukalt väljas: Ats Andreas Prangli, Patrik Roostfeldt, Emma Margaret Vaserik ja Kristiina Trudnikov ning 6. b klassi eest väljas Helis Lisette Kähari, Eke Tooming, Karl Gustav Jurtšenko ja Katriin Kalle. Võistkond saavutas kõrge kolmanda koha.
Kirjutas Ats

Lisas: heli 04.06.2017 19:17

Teletornis

  1. mail käisime klassiga Tallinna Teletornis. Meile räägiti, miks Teletorn oli üldse omal ajal vajalik, näidati vanemaid raadioid ja esimesi telefone ning räägiti natuke Teletorni ajaloost. Edasi anti meile 10 küsimust millele me pidime üleval näitusekorrusel vastused leidma. Sel samal korrusel olid põranda sees klaasiga kaetud augud, millest sai alla maa peale vaadata. Veel korrus kõrgemal, avatud platformil, saime hoolimata külmast tuulest, nautida ilusat vaadet kaugele üle Tallinna, Tallinna lahe ja mujale. Peale platformil käimist suundusime me kinno, kus meile näidati lahedat filmi, mis oli Teletorniga seotud. Külaskäik oli tore ja õpetlik ning paljud meist tahaks sinna kindlasti tagasi minna. Kirjutas Mihkel

Lisas: heli 04.06.2017 19:08

Taas Nukuteatris

4. mail käisime klassiga vaatamas etendust “Timm Thaler ehk mĂĽĂĽdud naer”. Etendus algas kell 11.00. Koolis olime varasemalt kohustusliku kirjandusena raamatut “Timm Thaler ehk mĂĽĂĽdud naer” ka lugenud, aga etendust oli ikkagi põnev vaadata, sest seal oli palju teisiti. Etendus räägib poisist, kelle nimi on Timm. Kui Timmi isa suri, elas ta koos oma kasuema ja kasuvennaga. Isaga oli Timm pĂĽhapäeviti hipodroomil käinud ning edaspidi käis Timm seal ĂĽksinda. Timmi juurde tuli ĂĽks võõras mees ning veenis teda, et see talle oma naeru mĂĽĂĽks ja vastutasuks saaks Timm võime võita iga kihlveo. Kui kokkulepe oli sõlmitud, hakkas Timm seda kahetsema kuna ta ei suutnud enam naerda. Lõpuks mõistis Timm, mida ta tegema peab, et oma naer uuesti tagasi võita.
Kirjutas Karoliina

Lisas: heli 03.06.2017 12:40