Reaalkooli projektipäev

Tallinna Reaalkoolis toimus päev enne koolivaheaega (21.12.18) projektipäev „Reaal – see ongi kunst!“ Projektipäeval jagunesid 5.-12. klassi õpilased valikuliselt viie suurema valdkonna vahel: Humanitaarained, reaal- ja looduskunstid, laulud ja nende ajalood, ajaloo- ja ühiskonnakunstid ja mõtlemiskunstid. Humanitaarainete valdkonna valinud õpilased tutvusid loovkirjutamise võtetega, saades valikuna kirjutada tegelaspõhist novelli või näidendit, dramatiseerida eesti muinasjutte jne. Laulude vallas lauldi gregooriuse koraale ja tutvuti jõulukommete ja -mängudega. Sai ka tantsida rahvatantse ja meisterdada unenäopüüdjat. Reaal- ja looduskuntide huvilised tegelesid programmeerimisega, sukeldusid andmeteaduse sügavustesse ja said võimaluse lahendada mõrvamüsteeriumi. Ajaloo- ja ühiskonnakunstide valdkonnas sai disainida reklaamplakati või -voldiku „Minu 137-aastane Reaalkool,“ uurida mitmekesiseid esemelisi Reaali ajaloo allikaid või külastada Toompeal asuvaid olulisi kultuuriloolisi ja riigivalitsemisega seotud objekte kolmnurgal „kirik-riik-õigus“. Mõtlemiskunstides oli võimalus panna proovile oma võimed 64-ruuduliste laudadega kabesimultaanil, testida sõnavara tundmist lauamängudega ja õppida mängima mõtlemist arendavat kaardimängu „Marjas“, mis lõppes turniiriga.

Kirjutas: Jan-Oskar

Lisas: amanda 13.01.2019 13:53

18.detsembri jõulupidu

Kogunemine toimus kell 17:30 koduklassis. Peale seda käisid 2 klassi esindajat all kuuse juures klassi kinki võtmas. Seejärel seadsime suuna aulasse, kus alustasid sissejuhatusega õhtujuhid Emma ja Ants. Siis mängisid kõik punktimängu, võitu meie klass ei saanud. Peale punktimängu kutsus õpetaja Piret Otsa kõik seltskonnamänge ja tantse tegema, kus kõik said liikuda. Mängude lõpus astus aulasse jõuluvana, kellega koos me alustasime klasside esituste ja kinkide jagamistega. Oli palju häid esitusi! Samuti tänati kõiki klasse, kes otsustasid annetada selle asemel, et üksteisele kinke jagada. Lõpus oli Just Dance või koduklassis kogunemine ja kingituse avamine.

Kirjutas: Gregor Gert

Lisas: amanda 29.12.2018 17:34

Reaalkooli jõulukontsert

Esmaspäeval, 17.detsembril toimus Salme kultuurikeskuses meie kooli talvekontsert “Mu kodu nii lihtsalt…”, kus oma tantsukavadega astusid üles ka meie klassi poisid ja tüdrukud. Kontserdi temaatika oli jaotatud aastaaegade järgi neljaks ning tüdrukute etteaste “Eile kätte jõudis homme” ja poiste kava “Anname hagu” olid kevade teemalised. Esinejate päev hakkas varakult pihta lavaprooviga, kus pandi paika asetus laval ning peale mida mindi kooli tundidesse. Hiljem oli veel läbimäng ja meile näidati kätte ka meie riietusruum, mis polnud just eriti suur ning kus kõigi kohaloluga ka väga kitsaks läks. Peale läbimängu jäi esinemiseni veel paar tundi aega, mille käigus käidi kähku kodus või söömas, sätiti end valmis ja tehti ka viimast korda kavad läbi, et oleks kindlam tunne lavale minna. Õnneks läks esinemine kõigil väga hästi ning tegime oma parimad esitused. Õhtu lõpetas kaunis ühislaul „Taas talv on tulnud“.

Kirjutas: Helena-Erika

Lisas: amanda 29.12.2018 17:32

Õppekäik Kurgjale ja Särghaua muuseumisse

12. detsembril käisime me klassiga Kurgjal (Carl Robert Jakobsoni kodus) ja Särghaua muuseumis.
Kurgjal saime me sõita hobusega, toita loomi ja teha endale jõuluehte, mida riputada kuusele. Lisaks õppisime me leiva valmistamise kohta ning saime seda ka maitsta. Meie klassist ei jäänud alles ühtegi magusa leiva viilu, mistõttu ma arvan, et see oli meie klassi vaieldamatu lemmik. Pool klassist sai proovida ise leiba valmistada, kuid ega teine pool ka lihtsalt ei vaadanud ja kuulanud, vaid iga üks aitas kloppida järgmise päeva jaoks tehtavat tainast.
Peale lõunasööki räägiti meile vanadest jõulu traditsioonidest ja mõistatusi tuli küsima jõulusokk. Igaüks, kes arvas mõistatuse ära, sai sokult kommi ja pika pai. Hiljem näidati meile, kuidas käib vägikaikavedu ning kõik, kes tahtsid said omavahel jõudu proovida, kaasa arvatud meie klassijuhataja Heli Roos ja õpetaja Mirja Särg.
Särghaua muuseumis rääkisime me kivimitest ja mineraalidest ja vaatasime neid mikroskoobiga. Seejärel sai igaüks omale kivi valida, mida lihvida ning teha endale väikese meene. Kui sa olid lihvimisega valmis saanud, võisid sa ka oma kivile midagi graveerida.
Tagasiteel vaatasime bussis kõik koos Jääaja esimest osa. Tundus, et meie klass jäi reisiga väga rahule.

Kirjutas: Kristiina

Lisas: amanda 29.12.2018 17:11

Optika õpituba Energia avastuskeskuses

11.detsembril käisime kogu klassiga Energia avastuskeskuses. Meid jaotati kahte gruppi ning meid juhatasid väga toredad giidid. Meile räägiti valgusest, optikast ning nendega seonduvast. Teadmiste omandamiseks läbisime kaks töötuba, millest esimeses lahendasime töölehtedelt ülesandeid ning teises näidati meile teadmisi füüsiliselt mõningate katsetuste põhjal. Kuna olime füüsikas just selle sama teema läbinud, oli palju tuttavat ja asjadest oli ka sellevõrra kergem arusaada, kuid kohati jäi tänu enamuse teadmisele käik veidi igavaks. Keskusest ära tulles juhtus meil ka väike seik. Nimelt üks poolrühm, kellel oli ees vene keele tund, otsustasid meelega valgusfoori taha ootama jääda, et nad trammi peale ei jõaks ja siis tänu sellele hiljaks jääksid.

Kirjutas Tuule

Lisas: amanda 29.12.2018 17:05

Lõbusad jõulud kinos!

  1. detsembril käisime Sõpruse kinos vaatamas filmi „Eia jõulud Tondikakul“. Pärast 6. tundi kõndisime koolist otse sõpruse kinno. Pärast piletite saamist kõndisime saali ja valisime kohad. Film algas 14.00 ja kestis 1 tund ja 30 mnutit ning lõppes 15.30. Film räägib loo ühest tüdrukust nimega Eia ja tema jõuludest võõras kohas ilma vanemateta. Eia leiab endale loo käigus uusi huvitavaid sõpru.Filmi rešissöör on Anu Aun ja produtsendid on Maie Rosmann ja Maario Masing. Peategelelasi mängisid Liis Lemsalu (Jete), Paula Rits (Eia), Siim Oskar Ots (Ats). Film oli väga tore ja suure jõulumeeleoluga.

Kirjutas: Kristian

Lisas: amanda 21.12.2018 19:25

Kodanikupäeva viktoriin

Järjekordselt sai iga-aastane viktoriinisari oma avapaugu kodanikupäeva viktoriiniga. Taaskord kuulusid võistkonda Emma, Ingrid, Ants, Ats ja Iir. Seekord oli ette antud ka lisamaterjal, mille kõik vahetult enne võistlusse asumist usinasti läbi lugesid. Kõigi üllatuseks olid küsimused aga seinast seina ning polnud sugigi lisalugemisega seotud. Siiski suutsid võistkonnaliikmed saavutada tubli tulemuse, jäädes edetabeli esiotsa. Jääme vaid lootma ka edaspidisele edule selleaastastel viktoriinidel!

Kirjutas: Emma

Lisas: amanda 21.12.2018 19:11

Võimlemispidu!

28. novembril esimese tunni ajal oli Kalevi spordihallis liikumiskavade esitlus. Tegemist oli hindelise arvestusega, kus tantsu pidid klassid välja mõtlema ja kehalise kasvatuse õpetajatele esitama. Kavu esitasid 7.-9. klassid. Riided mida me kandsime, olid varem kokku lepitud: valge T-särk, tumedad jalanõud ning mustad püksid (poistel pikemad ja tüdrukutel lühemad). Meie esitasime oma kava neljandana. Kava esitamine tuli hästi välja. Oli näha, et kõik olid tantsudega vaeva näinud ja pingutanud. Kui kõik klassid olid ära esitanud, vahetasime riided ja läksime kooli tundidesse. Oli tore päeva alustus ja sai ka palju nalja.

Kirjutas: Martin

Lisas: amanda 13.12.2018 18:51

Klassiga kohtusse!

Käisime 15. novembril kogu klassiga Harju maakohtu uues majas. Kohtumajas räägiti meile riigiseadustest, kuidas määratakse karistusi, ning kuulasime ka ühte istungit. Istungit viis läbi Harju maakohtu esimees Meelis Eerik. Peale istungit saime kõik valida endale koha kohtusaalis. Kui kõik olid endale koha leidnud, räägiti meile, kus keegi istub ning saime ise ka küsimusi küsida. Kui küsimustele oli vastatud, näidati meile veel natukene uue kohtumaja ruume, mis olid väga modernsed. Peale külastust tänasime ekskursiooni läbiviijat ja läksime kooli tagasi.

Kirjutas: Hugo

Lisas: amanda 25.11.2018 17:58

Stiilinädal

12.- 16. novembril oli meil stiilinädal. Iga päev oli ette antud erinev teema, mille järgi riietust valida. Esmaspäev- nagu 2 tilka vett. Teisipäev- emo. Kolmapäev- keelatud riided. Neljapäev- Eesti 100. Reede- Õpetajad. Oli tore vahepeal veidi teistsugusemalt riides käia.

Kirjutas: Eliise

Lisas: amanda 18.11.2018 18:37