Kesklinna meistrid jalgpallis

Maikuus toimusid Schnelli staadionil Tallinna kesklinna koolide 6.-7. klasside poiste jalgpalli meistrivõistlused. Tallinna Reaalkooli esindas võistkond koosseisus: Marten Kelement, Gregor Gerretz, Jan Oskar Kallas, Maico Rimmel, Patrik Roostfeldt, Hugo Tristan Tammik, Erki Andre Klemm, Mark Mälksoo, Henri Peterson ja Mihkel Ratassepp.

Alagrupimängudes võitsime Tallinna Prantsuse Lütseumi, Tallinna Toomkooli ja Tallinna Inglise Kolledžit. Alagrupi võitjatena kohtusime järgmisel korral teises ringis Tallinna Humanitaargümnaasiumi ning Tallinna Tõnismäe Reaalkooliga, kelledest esimesega mängisime viiki ning teist võitsime. See tulemus viis meid veel edasi peetavatesse poolfinaalidesse, kus võitsime Tallinna Ühisgümnaasiumi ning pääsesime samal päeval peetud finaali. Finaalivastaseks osutus meile Tallinna 21. keskkool, kes avapoolajal läks küll mängu 0:1 juhtima kuid keda lõime lõpuks numbritega 5:1.

Kirjutas: Mihkel

Lisas: amanda 28.05.2018 16:40

25.mai

Hommikut alustasime inglise keele tasemetööga, mille jaoks olime ennast pidulikult riidesse pannud. Töö tehtud, läksime Sõpruse kinno loodusdokumentaali Kamtšatka karudest vaatama. Film oli väga huvitav ja õpetlik.

Õhtul toimus klassiöö. Sai palju nalja ja oli tore. Mängisime, tegime kahoote, sõime ja palju muud. Hommikul pidi vara tõusma, sest koolis toimus perepäev. Koristasime ja läksime koju õppima järgmise nädala kontrolltöödeks. Jääme ootama juba järgmist klassööd!

Kirjutas: Iir

Lisas: amanda 27.05.2018 16:31

Õppekäik Viru rabasse

Meie klassi õppekäik viis meid Viru rappa. Seal saime nii nautida raba ilusat loodust kui ka teada nii mõndagi uut raba kohta.

Me lahkusime kell kaheksa kooli juurest, kaasas koolist võileib ja isiklikud asjad. Peale tunniajast bussisõitu jõudsime raba juurde. Seal tutvustas giid meile lühidalt asukohta. Rabas käisime me nii laudteel kui ka laudteelt väljas. Seda viisi said rohkem kui ühe inimese jalad märjaks.

Meile tutvustati peamiselt rabade taimi, aga saime natuke ka lindude ja putukatega tuttavaks. Samuti tutvusime turba tekkimise protsessiga. Suuremad entusiastid panid põske ka kõike rabas röödavat, nagu jõhvikaid.

Kui meie retk oli lõppenud, sõitsime kooli juurde tagasi. Enamuse jaoks oli koolipäev selleks korraks lõppenud.

Kirjutas: Ingrid

Lisas: amanda 27.05.2018 16:21

Vene Teatris esinemas

21.mail käisime esinemas peaaegu terve klassiga kooli peol “Palju Ă•nne!”, mis toimus vene teatris. TĂĽdrukud esinesid võimlemiskavaga, mis oli algselt tehtud võimlemispeo jaoks, aga selleks ajaks rohkem harjutatud. Ning pooltele poistele tehti täiesti uus kava. TĂĽdrukute esituse nimeks oli pandud “tĂĽdrukud peole” ja poiste esituse nimeks oli pandud “tohuvabohu”. Kõigil läks väga hästi ja tuli välja, et ka poistekoori lemmik oli 7A tĂĽdrukute kava. TĂĽdrukute kava autoriteks olis Helena, Amanda ja Karoliina. Oli meeldejääv sĂĽndmus ja loodame, et ka järgneval aastal saame sellistel ĂĽritustel osaleda.

Kirjutas: Elisabeth

Pilt: Emma-Margaret

Lisas: amanda 27.05.2018 13:30

Stiilinädal

Põhikooli stiilinädal toimus 8.maist 11.maini. Esimese päeva teemaks oli Spordpäev ja dressid, teise päeva teemaks Multifilmitegelased, kolmanda päeva teemaks Hipid ja 70ndad ning neljanda päeva teemaks Just ärganud. Meie klassis oli näha igal päeval ettenähtud stiili. Samuti oli näha erinevaid tegelasi kool peal. Stiilinädala raames toimusid ka aulas erinevad tegevused nagu näiteks sportlikud tegevused, multifilmide näitamine ja kaisuloomade näitus. Reedel toimus aulas parimate kostüümide autasustamine. Oli vahva nädal!

Kirjutas: Meribel

Lisas: amanda 22.05.2018 15:29

Euroopa päev

Euroopa päeva tähistatakse iga aasta 9. mail. Sel aastal oli põnev passimäng, milles osales ka meie klass ning mille auhind oli reis Brüsselisse. Iga grupp sai passi ning sellega pidi külastama saatkondi ja küsimustele vastama. Oli neli erinevat marsruuti, kolmes pidi kaardi järgi orienteeruma ja ühes pidi Vabaduse väljakul küsimustele vastama.
Kogu ürituse ajal oli avatud lasteala, kohvikud, Euroopa institutsioonide telk ning toimus virtuaalne pildistamine. Õhtu lõppes suure kontserdiga ning reisitšeki loosimisega. Kahjuks aga loosiõnn meie peale ei osutanud.
Kirjutas: Andre

Lisas: amanda 22.05.2018 15:25

Ernst Peterson-Särgava 150 sünniaastapäev

3. mail toimus aulas Ernst Peterson-Särgava hüüdnimega Habe 150 sünniaastapäeva puhul pidustus. Toimus 6.-8.klasside aktus, kus direktor Ene Saar ja õppealajuhataja Martin Saar pidasid kõnet. Räägiti Särgava tegudest, nimedest ja muust sellisest. Oli huvitav ja ajalooline sündmus.

Kirjutas: Katariina

Lisas: amanda 06.05.2018 11:52

7a sõjaprintsessid võimlemispeol

10. aprillil toimus Tallinna Reaalkooli  põhikooli 17. võimlemispidu, millest võtsid osa 5.-9. klassid. Peaaegu iga klassi esindas üks võimlemisrühm, kes esitas eelnevalt ette valmistatud omaloomingulise liikumiskava.  Meie klassi esindasid praktiliselt kõik klassi tüdrukud olles ühtlasi ka kava ühisteks autoriteks. Esitlus kandis pealkirja „Sõjaprintsessid“. Kõik etteasted olid hästi läbi mõeldud ja huvitavad ning publikul oli, mida nautida. 7.-9. klasside arvestuses me kahjuks auhinnalisele kohale ei tulnud, kuid saime eriauhinna esitluse suurepärase sümmeetrilisuse eest.

Kirjutas: Erki

Lisas: heli 21.04.2018 16:59

Seltsimees Laps!

Käisime 29. märtsil kinos Artis vaatamas filmi ,,Seltsimees laps”. Film põhineb Leelo Tungla raamatutel ,,Seltsimees laps ja suured inimesed” ja ,,Samet ja saepuru”. Filmi lavastas Moonika Siimets. Film räägib elust Eestis Nõukogude ajal. On aasta 1950 ja kuueaastane Leelo näeb, kuidas tema ema arreteeritakse. Leelo pĂĽĂĽab olla hea laps, sest tunneb end sĂĽĂĽdi selles, et ta ema ära viidi, kuid satub koguaeg pahandustesse.

Kirjutas: Hobart

Pildiotsingu seltsimees laps tulemus

Eeskujulik “Seltsimees Laps”, [pilt1]. Vaadatud:http://kinoveeb.delfi.ee/filmidjaarvustused/arvustus-eeskujulik-seltsimees-laps-sundinud-on-uus-eesti-filmiklassika?id=81515793

Lisas: amanda 15.04.2018 19:18

Korvpalliturniir ja Taani päev korraga

28. märtsil toimus Kalevi Spordihallis 3×3 korvpalli finaalturniir. Seal oli iga maakonna parimad koolid koos ning võideldi medalite pärast. Päev hakkas poole kĂĽmnest ja lõppes pool neli. Tallinna Reaalkoolist oli esindatud 4-5 klass ja 6-7 klass. 4-5 klass tuli kolmandale kohale ja 6-7 klass jäi seekord kahjuks medalita. Päev oli tore ja sai rääkida teiste koolide lastega, kellega nii tihti kokku ei saa.

Seoses Taani päevaga toimus Reaalkoolis palju erinevaid ĂĽritusi erinevatele klassidele, nendeks olid: 10.-12. klassidele legovõistlus, (teema oli “Veskid ja metsad”); 7.-9. klassidele toimus viktoriin KAHOOT-is, viktoriini kĂĽsimused oled kõik taani kohta ja nendest sai teada uusi asju; 1.-6. klassidele toimus samuti viktoriin.
Kust sai Taani päev alguse?
Taani päev sai alguse 1219. aasta juunis toimunud Lindanise(Dannebrogi) lahingust. Lahingu alguses olid eestlased olnud edukad, kuid siis langes legendi järgi taevast punane lipp(Dannebrog), millel oli valge rist. Pärast seda olevat taanlaste võitlejad saanud juurde jõudu ja võitnud lahingu.Sellest alates tähistatakse Taani päeva eestis ja taanis.
Kirjutasid: Rasmus ja Kaur

Lisas: amanda 10.04.2018 12:05