Viimast päeva 8.a

Ja ongi taas üks väga tegus ja töine õppeaasta seljataga.

Sel aastal said kiituskirja Helena-Erika, Ingrid ja Iir.

“Vingeima ajaveebi” preemia on tunnustus kõigile, kes oma panuse andsid.

 Kosutavat suvepuhkust, toredaid tegemisi ja põnevaid väljakutseid 8.a!

Lisas: heli 14.06.2019 10:35

Lennuliiklusteenindus

7. juunil käisime klassiga lennujuhtimiskeskuses, mis asub lennujaama külje all. Seal tutvustati meile lennujuhi tööd ja näidati tööruume. Samuti tuvustati meile masinaid, millega saab vaadata, et lennukid kokku ei põrkaks ja seletati lahti, kuidas saada kontakti pilootidega. Oli väga huvitav, õpetlik ja omapärane käik.

Kirjutas: Eliise

Lisas: amanda 08.06.2019 21:02

Linnanmäki ja Helsinki

Klassireis algas kogunemisega A-terminalis kell 6.10, kus jagati pardapääsmed. Laeva pääsenud, nautisime vaadet ja veetsime 2,5 h üksteise seltsi nautides. Kui olime jõudnud Soome, siis sõitsime trammiga kesklinna, kus veetsime pool tundi. Edasi suundusime Linnanmäki lõbustusparki. Seal saime aega veeta vastavalt enda soovidele, külastades huvipakkuvaid atraktsioone ja toidukohti. Kokku saime uuesti kell 19.15 Katajanokka sadamas. Õnnelikult laeva peale jõudnud ja teel Tallinna, sisustasime oma aega üksteisega suheldes ja kaarte mängides. Tagasi koju jõudsime 23.00. Kokkuvõttes oli päev tore ja kõigil oli lõbus.

Kirjutas: Anett

Lisas: amanda 08.06.2019 20:58

Telia töötuba

Reedel, 24. mail toimus 8. a klassil eesti keele eksam. Peale seda suundusime tegema Telia projekti. Nimelt osalesime klassiga mängude ja e-spordi teemalises töötoas. Eelnevalt olime aga vastanud samateemalisele küsimustikule. Gruppide ülesandeks oli välja mõelda internetimängude ja e-spordi teemaline lugu ning teha sellest animeeritud film. Meile anti 4 teemat, mille vahel valida, et edastada sõnum täiskasvanutele. See oli vahelduseks jällegi huvitav kogemus.

Kirjutas: Karoliina

Lisas: amanda 08.06.2019 20:48

Õppekäik Jõelähtmele

Meie klass käis 7. mail Jõelähtmel õppekäigul. Koha peal jaotati meid kahte gruppi, kus üks rühm suundus karsti põllule ja teine muuseumi. Karsti põllul oli pigem teemadeks geograafia, bioloogia ja keemia, kuid muuseumis ajalugu. Hiljem liikusime ühise gruppina Jägala joa jäärde, kus me saime käia ka joa all. Õppekäik lõppes ühises ringis, kus kõik rääkisid, mis neile meelde jäi. Meie klassile meeldis väljasõit väga ning see oli küllaltki hariv.

Kirjutas: Paul

Lisas: amanda 07.06.2019 12:38

Laulupidu 150 aastat tagasi

2.mail toimus meie koolis ajarännak, millest võtsid osa kõik klassid. Rändasime esimese laulupeo aega. Meie päev algas kell 9.00 kooli aulas aktusega, kus võttis sõna direktor. Samuti võtsid aktusel sõna mõned teised õpetajad. Nemad etendasid aktusel inimesi, kes olid tähtsad esimese laulupeo korraldamisel. Näiteks õpetaja Marko Reedik etendas Johann Voldemar Jannsenit ja õpetaja Reivo Maasik etendas Carl Robert Jakobsoni. Pärast aktust olid meil mõned vanaaegsed koolitunnid. Näiteks ajaloos me rääkisimegi kõigi nende inimeste tähtsusest, kes laulupidu tol ajal korraldasid. Kui see väga põhjalik ja põnevust täis tund läbi sai, läksime klassiga staadionile, kuhu suundus ka kogu ülejäänud kool. Staadionil olid kõik kooli õpilased moodustanud numbri 1869, et teha sellest imelisest ajarännakust esimese laulupeo aega üks tore jäädvustus. Droonipilt tehtud, pidid kahjuks enamus meie klassi poisse minema harjutama võimlemiskava, mida nad hiljem tervele koolile esitasid. Tüdrukud ja paar poissi läksid rongkäigule, mis on laulupeo üks osasid. Rongkäigul esindas iga klass ühte sellel ajal laulupeol käinud koori. Meie esindasime Kursi laulukoori, kandes oma ilusaid rahvariideid. Kahju ainult, et vihma sadas. Me marssisime läbi porise kesklinna Kalevi spordihalli, kus terve kool võttis istet ja kuulas orkestrit ning poistekoori. Lisaks võtsid sõna ka terve kooli aktusel juba nähtud ajaloolised tegelased, keda õpetajad mängisid. Siis oligi aeg nii kaugel, et vaadata tantsuga esinejaid. Kõigepealt esinesid rahvatantsugrupi poisid ja pärast seda tulid lavale meie klassi poisid oma uhke võimlemiskavaga. Pärast põnevat kuulamist ja vaatamist said ka teised, kes tahtsid, tantsida koos paarilisega orkestri saatel. Sellega lõppeski meie klassi päev 150 aastat tagasi! Oli väga tore ja loodame, et ka järgmisel aastal leiame ajaloost mõne põneva päeva, kuhu tagasi reisida.

Kirjutas: AmandaLisas: amanda 08.05.2019 16:14

Õppekäik Palamusele

12. aprillil käisime klassiga õppekäigul Palamusel. Lisaks meile olid seltsiks ka 7.b
klassi õpilased. Koha peal räägiti meile palju raamatu “Kevade” autori Oskar Lutsu
elust ning raamatutegelaste prototüüpidest. Käisime Palamuse apteegis, mille Lutsu
isa oli ehitanud, vaatasime Eesti vanimat kirikut, kĂĽlastasime kalmistut, kuhu enamus
prototüüpidest on maetud, ning seejärel siirdusime koolimajja. Koolimajas toimus
koolitund. Koolitunnis täitsime me töölehte, mille tekst oli nagu vanasti. Kirjutamisel
kasutasime tinti ja sulepead, laulsime laulu ja lugesime luuletusi ning kõige lõpuks
hindasime end 5 palli sĂĽsteemis. Peale tundi saime koolimajas ringi vaadata.
Nägime, milline oli tollane õpilaste magamistuba ning missugused olid köstri
eluruumid. Peale seda sõime lõunat ning lõpuks külastasime ka muuseumi, mis oli
päris huvitav. Kokkuvõttes oli õppekäik põnev, paljudele see meeldis. Tagasi linna
jõudsime umbes kell 16:00.

Kirjutas: Mihkel

Lisas: amanda 28.04.2019 18:06

Klassiöö

Meie klassil toimus 5.aprillil klassiöö. Õhtujuht oli sel korral Ats Andreas, kellel oli meile plaanis nii kahoot kui ka kuldvillak. Õhtu algas õue tegevustega, kus mängisime jalgpalli ja peituselaadseid mänge. Pärast seda liikusime edasi tuppa, kus sõime kõhud täis ja hakkasime Atsi poolt ettevalmistatud tegevusi tegema. Kahooti võitis tänu oma kiirusele Ants Erik ja kuldvillaku, mille teemadeks olid Tallinna Reaalkool, Eesti, sport, muusika ja varia, võitis Pauli, Maico, Mihkli ja Eliise poolt moodustatud meeskond. Õhtu jätkus tegelaste ära arvamise mänguga, kus niimõnigi suutis kogemata ära anda suured vihjed. Tänu meie klassi sõbralikkusele lõppes aga mäng muredeta ja kõigil oli lõbus. Pärast seda mängisid paljud võimlas, kuid oli ka leibaluusse laskjaid, kes lõbustasid teineteist suheldes. Siis oligi aeg õhtu viimaseks ürituseks, milleks oli üle koolimaja kull. Mäng oli kahtlemata lõbus ning enamus klassist lõi kaasa. Kõik jäid õnneks terveks ning järgnev õhtu ja öö möödusid muredeta ja üksteist tundma õppides. Järgmisel hommikul koristasid kõik võrdset panust andes toad ja lahkusid väsinutena, kuid rõõmsatena koolimajast. Kokkuvõtteks oli see väga tore ettevõtmine ning meie klass võtab, selle kohe kindlasti uuesti ette.

Kirjutas: Paul

 

Lisas: amanda 28.04.2019 17:59

Taani päev

Taaskord on tähistatud Taani päev! Selle aasta Taani päev oli sündmusterohke. Päev algas piduliku aktusega. Järgnesid kohtumised külalistega erinevatel teemadel. Peale kolmandat tundi toimus ka JAH/EI mäng aulas, kus said osaleda kõik, kes tahtsid. Lego-võistluse tiimi kuulusid meie klassist Katariina, Tuule, Amanda ja Ants. Ehitada tuli Lindanise lahingu teemal. 7. tunni ajal toimus viktoriin. Võistlesid 5.-8. klasside 5-liikmelised võistkonnad. Meie klassist kuulusid võistkonda Sven, Ats, Hugo, Paul ja Jan. Meie võistkond võitis teise koha ja olime väga uhked selle üle. Oli meeleolukas päev.

Kirjutas: Sven

Lisas: amanda 01.04.2019 14:39

Gregoriuse koraal

26. märtsil toimus 8.-9. klassidel  ja sealhulgas ka meil tavapäraste tundide asemel 6. tunni ajal aulas tund. Tunnis rääkisid Tallinna  Reaalkooli kooristuudio noored noodikirja ajaloost ehk siis sellest, kuidas see on muutunud, kes oli loojad, mis otstarbel see loodi jne. Juttu illustreeris esitlus ja lõikude vahele laulsid teemakohaseid koraale kooristuudio ja 9. a klassi poisid. Tekst, mida räägiti, oli väga põhjalik, kuigi kohati natuke liiga palju maha loetud. Meie klassist kahjuks keegi laval ei osalenud, aga kuna meie klassijuhataja Heli Roos on kooristuudio juhendaja, siis oli temal tunnis osa küll. Tunni lõpus laulsime kõik koos ladinakeelset kirikulaulu, mille sõnad olid tahvlil. Üldiselt oli tund huvitav ja teistsugune ja ka muusika oli muidugi väga ilus.

Kirjutas: Ats

Lisas: amanda 01.04.2019 14:36