Loodusmuuseumis käik

Meie klass käis vanalinnas loodusmuuseumis. Seal tegelesime erinevate kivide uurimisega, selle käigus täitsime ära paar põnevat töölehte. Saime kasutada ka erinevaid vedelikke, aineid ja saime kasutada ka mikroskoopi. Pärast seda käisime ka näitusel.

Lisas: amanda 24.02.2018 20:05

Külastusläik Wittensteini ajakeskusesse

8-ndal veebruaril 2018 käis meie klass Paides Wittensteini ajakeskuses. Seal saime teada palju uut ja huvitavat Eesti, teiste Baltimaade ja ka muude skandinaavia välisriikide kohta. Seal leidus kõigile uusi teadmisi ja huvitavaid atraktsioone. Nägime ka hästi mitmeid filme ajaloo kohta ja peamiselt oli seal fakte erinevate riikide valitsejatest ja nende abikaasadest, kellest oli seal erinevaid filme ja jutte. Seal oli ka paljusid vahakujusid erinevatest valitsejatest, et tuua esile nende välimus. Kogu see käik oli üsnagi humoorikas ja ka kohapeal soovitati seda kõike võtta naljaga. Alguses näidati kõigile humoorikat filmi Eesti ajaloost. Siis läksime edasi järgmisele korrusele, kus istusime kõik ühe laua ümber ja meile jutustati ja näidati veel üks naljakas lühifilm. Seejärel suundusime korrus ülespoole sattudes vahakujude juurde, seinte peal pildid koos kirjeldusega. Järgmisele korrusele jõudes jõudsime torni tippu ja võisime vaadata vaadet paidele.

Kirjutas: Jan-Oskar

Lisas: amanda 24.02.2018 14:43

Õpilasfirma laat ja sõbrapäeva pidamine

  1. veebruaril toimus JA õpilasfirmade laat Kristiine ja Rocca Al Mare kaubanduskeskuses. Reaalkooli firmadest olid esindatud minifirmad Reaalsed küpsetised ja MIM ehted ning õpilasfirmad sest ning ROSELLA kunst. Innovatsiooni eripreemia sai õpilasfirma sEst ja parima teenuse auhinna sai ROSELLA kunst. Osalejad jäid üldiselt jäid laadaga rahule, kuid viis tundi müügilettide taga seista oli päris väsitav.

Sõbrapäeval oli Reaalkoolis võimalus saata oma sõbrale kaart ning kinkida eeltellitud roose. Kirju saadeti mei klassis ikka korralikult. Päris paljud ilmselt enamused said mõnelt sõbralt endale kaardi. Oma laua pani üles ka meie klassi minifirma MIM ehted.

Kirjutas: Ingrid (õpilasfirma MIM ehted üks osanikest)

Lisas: amanda 20.02.2018 14:34

Ajarännak

7.veebruaril osales meie kool ajarännaku projektis, mille raames läksime kõik ajas tagasi veebruari 1918. Sel päeval riietusime kõik ajastule vastavalt ning ka tunnid toimusid nii nagu tol ajal.  Päev algas meie klassi jaoks kell 8.55 hommikupalvuse ja koraali laulmisega aulas. Edasi tulid järgmised viis tundi: ajalugu ja sehkendamine, laulmine, lugemine, algebra ja viimasena päeva kokkuvõttev klassijuhatajatund, kus täitsime ära ka tunnistuse. Vahetundide ajal võtsime aulas osa ringtantsudest  ning tegime ka Peeter I pildi ees klassipilti. Sööklas pakuti lõunaks teed ja leiba. Peale viimast tundi suundusid kõik klassid koolimaja ette, kus igas klassis loeti ette “Manifest kõigile Eestimaa rahvastele”. Meie klassis lugesid manifesti ette Patrik, Mihkel ja Ants-Erik. Päeva lõpetas ĂĽhispilt kooli staadionil, millel kujutatud EV 100 sĂĽmbol.

Kirjutas: Helena-Erika

Lisas: amanda 18.02.2018 15:15

Vana klaveri välja-ja uue sissemängimine

Reaalkooli aulas on nĂĽĂĽd uhiuus Estonia kontsertklaver! Uue klaveri saabumise puhul toimus kontsert, kus esinesid nii õpetajad kui õpilased. Meie klassi esindas Kristiina, kes mängis Chopin`i “PrelĂĽĂĽdi”.

 

Lisas: heli 16.02.2018 20:12

Korvpallivaadend

21. detsember toimus Tallinna ülikoolis kaks korvpalli mängu. Üks kahe Reaalkooli õpilastest ja õpetajatest kokku pandud tiimi vahel ( füüsikud ja matemaatikud). Teine oli gümnaasiumi poiste korvpalli turniiri finaal, kuhu olid jõudnud 11.a ja 12.c. Esimene mäng kulges tasavägiselt, sest kuigi alguses oli raske mängu käima saada, oli teine veerand palju resultatiivsem ja poolaeg lõppes matemaatikute eduga 22-20. Matemaatikute poolelt mängis hästi õpetaja Villu Raja ja füüsikute poolt viskas koguni 8 punkti meie oma 7. a klassi õpilane Rasmus Andre. Teisel poolajal visati punkte vähem, sest mängijatel olid käes poksikindad. Mäng lõppes matemaatikute kahe punktilise võiduga 24-22. Teise mängu favoriidiks oli oma poolfinaali tervelt 20. punktiga võitnud ja kuigi oli neil vaid üks varumees ja üks mängija oli pooleldi vigastatud võtsid nad siiski kindla 60-39 võidu. Mängu otustavad sündmused toimusid teise veerandaja lõpus kui viskekahuri Albert Saare juhtimisel tehti tervelt 13-0 vahespurt ja pärast kontrolliti mängu.

Kirjutas: Ats Andreas

Lisas: amanda 26.12.2017 21:02

Meie klassi minifirma jõululaadal

Lisas: heli 24.12.2017 10:36

Jõulukontsert

22.detsembril toimusid Tallinna Reaalkoolis jõulukondserdid. Meie klass oli põhikooli jõulukontserdil koos teiste seitsmendate klassidega ja ka koos kaheksandate klassidega. Seal loeti luuletusi ja esinesid lastekoor, kooristuudio ja mõned meie kooli vilistlased. Laulsime ka kaks ühislaulu ja lõpus võttis sõna meie kooli direktor Ene Saar ning andis üle kingituse meie kooli muusikaõpetajale, Heli Roosile. Ja sellega lasti meid jõuluvaheajale pühi tähistama.

Kirjutas: Tuule

Lisas: amanda 23.12.2017 11:54

Jõulupidu

Esmaspäeval 18.12.2017 toimus Tallinna Reaalkoolis jõulupidu 7-8.klassidele. 138.A klassi esituses oli luuletus kuidas meil on päkapikud käinud. Esituste vahe peal olid tantsimised ja ringmängud. Kuna meie klass tegi annetuse loomadele ja lastele, ei saanud me seekord jõulukinke. Kui enamus klasse olid oma klassidesse läinud jäi meie klass õpetaja Piret Otsaga ringtantse õppima, neid oli neli. Üritus kestis 2h  ja kõik meie klassi õpilased, kes kohale olid jõudnud, lahkusid hea tujuga.

Kirjutas: Rasmus

Lisas: amanda 23.12.2017 11:53

Etendus “Kummi Tarzan”

Meie klass käis 11. detsembril vaatamas etendust “Kummi Tarzan”. Näitlejad olid Tõnis Niinemets, Kait Kall, Priit Pius ja Ott Kartau. Etendus rääkis poisist, kelle nimi oli Ivan Olsen. Ivan sai igapäev koolis poistelt peksa ja poisid pritsisid veega märjaks. Ivanile anti paar päeva hiljem võimalus saada supervõimed. Mulle väga meeldis see näidend kuna näitlejad oskasid selle väga naljakaks teha. Soovitan seda tĂĽkki ka kindlasti teistele.

Kirjutas: Paul Robert

Lisas: amanda 21.12.2017 14:37