137. lennu märgiaktus

12. novembril jõudis kätte abituuriumi kaua oodatud päev – märgiaktus. Lõpuks õhtu, mille puhul said neiud ja noormehed end laitmatuseni ilusaks teha. Oodates märki, oli tunda saalis suurt pabinat ning paljudel mõlkus mõtteis, kas ja kuidas ikka seisma ning hiljem kummardama peaks. Õnneks said kõik ikka kenasti märgid rinda ning seejärel täitsid mitmed klassikaaslased aukohust ning andsid ka õpetajale meie lennu märgid. Kauaks märk rinda ei jäänud, selle tiivad pidi usaldama ühisesse karikasse ning seejärel suunati abituurium sööklasse. Seal ootasid meid 11. klassi poolt valmistatud maitsvad suupisted ning mitmete sponsorite poolt pakutavad snäkid. Juba enne, kui jõudsime kohvid lõpetada, palusid peoperemees- ja naine kõiki tagasi saali. Nüüd pidime kõik ütlema oma toostid – kellel originaalsem, kellel mitte. Et märki lunastada, pidi iga klass mõtlema välja ühe näidendi. Nagu ikka, kasutasime klassiga võimalust mõelda kastist välja ning eesti vanasõnal baseeruvas näidendis olid esindatud nii kiirtoidukett Hesburger kui ka turvamehed, kes küsisid vaktsineerimispasse. Tundus, et rahvale meeldis!

Ebatraditsiooniliselt ei olnud meil küll kedagi koolimajast välja laulda, kuid õhtu lõppes ikka lõbusalt jalga keerutades. Kui tantsuisu täis ja näidendid vaadatud, oli aeg seada sammud koolist. Tore õhtu igal juhul!

– Loona

Piltide autor on Sander Simson (138. lend)