137. lennu väljasõit Soome

Kui arvestuste nädalaga ühele poole saadi, istus 137. lend 22. oktoobri tormisel hommikul laeva peal suunaga Helsingisse. Kogunesime laeval A la carte restoranis, kus pidas väikese loengu 128. lennu vilistlane Jüri-Mikk Udam, kes jagas enda kogemusi gümnaasiumi lõpetamisest ja õpingutest Harvardi ülikoolis. Samuti ei jätnud ta ka rääkimata, milline on olnud tema edukas sõudja karjäär. Pärast metsikuid laineid merel said kõik oma jalad Soomes maha toetuda ja seada sammud EBSi Helsingi filiaali. Seal pidas meile loengut professor Jukka Veikko Mäkinen ja kaks EBSi tudengit, kes jagasid samuti oma ülikooli kogemusi. Kui ülikoolis loengud lõpule jõudsid, hakkasid kõik kiirel sammul Toomkiriku poole minema, et teha seal pilt, kuidas kogu lend moodustas treppidel R-tähe. Hiljem oli kõikidel ka paar tundi vaba aega enne, kui õhtul kõik tagasi sadamaterminalis kogunema pidid. Pardale astudes jäigi vaid leida laevas hubane nurk, kus toredast ja pikast päevast silm looja lasta ning oodata kojunaasmist.

– Rednar