Tallinna vanalinna tuur

Pole kahtlustki, et distantsõpe pööras pea peale nii õpilaste kui ka õpetajate plaanid ja kavatsused. Ootamatu eriolukorra tulemusena jäi ära nii gümnaasiumi teatrireis, Tallinna giidituur ajalootunni raames kui ka kirjanduse tunnis planeeritud apteeker Melchiori seikluste ainelise filmi tegemine. Ootamatu kannapööre koolikorralduses ei heidutanud aga meie vahvaid inglise keele õpetajaid, kes andsid traditsioonilisele 10. klasside võõrkeelsele vanalinnatuurile digitaalse suuna. Et kummituslikult tühjas Tallinna vanalinnas mitmekümnepealise õpilassalga jalutuskäik ei tule siiani kõne alla, asendasime tavapärase vanalinna giidituuri videoprojektiga. Selle asemel, et kirjutada järjekordne essee või klopsida kokku slaidiesitlus, saime väiksemates gruppides proovida kätt virtuaalse jalutuskäiku loomises, kus tutvustasime Tallinna must-visit keskaegseid vaatamisväärsusi ja andsime põgusa ülevaate Tallinna vanalinna ajaloolisest taustast. Videoprojekt on taas näide loomingulisest lahendusest uudses olukorras – no excuses! Väljakutseid pakkuv vaheldus kulus marjaks ära ning tulemuseks oli terve posu vahvaid videoklippe, mis jäävad meile mälestuseks ka pärast distantsõppe lõppu.

Siin ka ĂĽks valminud video:

-Eliise