Riia reis 18.-19.10.2019

Oktoobris toimunud kurnav arvestuste nädal kujunes seekord meile õnneks kardetust lühemaks, sest reedel juba kaunis varajasel hommikul põrutasime klassiga Riia poole teele.

Meie kahepäevane reis Riias algas loomaaia kĂĽlastamisega, kus seekord saime  paar tundi iseseisvalt ringi liikuda. Rõskest ilmast hoolimata oli see äärmiselt tore kogemus, sest nägime ka selliseid loomi, keda Tallinna Loomaaias pole – näiteks kaelkirjakut.

Peale loomaaeda ja sellele järgnevat kehakinnitust liikusime edasi Stockholmi Kõrgemasse Majanduskooli. Seal võttis meid vastu Tallinna Reaalkooli vilistlane KatriLiis Kaasik, kes tutvustas meile nii kooli ennast kui sealseid õppimisvõimalusi.

Järgmisel hommikul saime kokku meie vilistlase ja nüüdse lenduri Kaspar Puksandiga, kes tutvustas meile oma elukutset. Loeng oli mõnusalt vabas vormis ning meil oli hea võimalus esitada kõiksugu huvitavaid küsimusi tema erilise ning põneva töö kohta.

Tagasiteel Tallinnasse kuulasime bussis muusikat ja seadsime end eesootava koolivaheaja meeleollu.

– Andreas Toomas