Soomusrongi avamine Kehras 04.01.2019

Reedel, 4. jaanuaril toimus Kehras soomusrongi nr.7 “Wabadus” avamine. Rong ehitati Eesti 100. juubeli auks ja läbib jaanuari jooksul Vabadussõja olulisi lahingupaiku, jõudes kuu lõpuks Valka.

Kõige pealt peeti kõnesid vana Kehra raudteejaama ees ja asetati selle ees oleva Vabadussõja mälestustahvli ette pärgi. Siis suunduti kogu vaatajaskonnaga soomusrongi juurde, kus pidasid kõnesid kaitseminister Jüri Luik, Eesti ajaloomuuseumi direktor Hellar Lill ja Anija vallavanem Arvi Karotam. Pärast kõnesid sai rahvas minna soomusrongi uudistama. Igas vagunis oli väike näitus, nt sai kuulipildureid vaadelda ja istuda meditsiinivaguni haigevoodis.

Hiljem läksime tagasi raudteejaama ja seal pidasid Reaalkooli õpilased ettekandeid ja esitasid Vabadussõja-aegseid sõdurilaule. Meile pakuti ka pitsat ja kooki. 10. b klassist käisid soomusrongi avamist vaatamas Nele ja Martha.

Kehra raudteejaam, pildi autor Nele

Martha seismas taasloodud soomusrongi ees, pildi autor Nele

Autorid: Martha (tekst) ja Nele (pildid).

Lisas: Reaalkool 136.B 12.01.2019 17:35

Jõulukontsert 17.12.2018

Esmaspäeva, 17. detsembri õhtupoolikul toimus Reaalkooli jõulukontsert, mis kandis pealkirja „Mu kodu nii lihtsalt“. Toimumispaigaks valiti seekord Salme kultuurikeskus. Meie klassist esinesid segakoori koosseisus Lee-Ann, Liisa-Mai, Elise-Irene ja Märten ning võimlemiskavaga Katriine. Loodetavasti oli kontsert meeldejääv ning tõi nii pealtvaatajatele kui ka osalejatele jõulurõõmu. Suurimad tänud lavastajatele!

Jõulukontserdi plakat, pilt võetud Reaalkooli Facebooki lehelt

Autor: Katriine (tekst), Hanna (toimetamine)

Lisas: Reaalkool 136.B 25.12.2018 21:26

136. lennu jõuluõhtusöök 15.12.2018

15. detsembril, laupäeval toimus 136. lennu ühine jõuluõhtusöök. Õhtusöögile olid kutsutud kõikide kümnendate klasside aineõpetajad ja muidugi kõik lennu õpilased. Kogu õhtu oli sisustatud õpilaste poolt ja kõik söögid samuti samal päeval õppeköögis valmis tehtud. Külalised olid jaotatud laudadesse umbes kümnekaupa, kusjuures igas lauas istus 1-2 õpetajat. Selle plaani toimimiseks olid kõik istumiskohad ette määratud, kohad olid nimelised. Meie klassi laudadesse paigutamisega tegelesid Alex ja Elise.

Õhtusöögi istumisplaan, pildi autor Hanna

Esimene etteaste meie klassi poolt oli Reediku Meedikute poolt esitatud Vance Joy laul “Riptide”. Laulis Annely, klaveril Liisa-Mai ning kitarri mängisid Joosep ja Märten. Laulude ja muu vahel oli piisavalt aega ka söömiseks – pakuti salateid, kartulit, kapsast, verivorsti ja erinevaid hoidiseid.

TKP köögis valmistati enne õhtusööki ühiselt toitu, pildil kaunistatud piparkoogid, pildi autor Hanna

Jõuluõhtusöögiks tuli muuhulgas igal klassil ette valmistada muinasjututeemaline näidend. A-klassi näidend rääkis maailmalõpust, C-klass esitas humoorika vaate punamĂĽtsikesest – peaosa ehk punamĂĽtsikest mängis Olari ja kaasatud (printsi rollis) oli ka õpetaja Somelar. Meie näidend aga rääkis tänapäeva printsessidest kohvikus, peaosades olid Nils, Ervin ja Sten. Selle valmimiseks nägi palju vaeva Hannah ja väiksemaid osi mängisid veel Norman, Iris, Hanna-Triinu ja Elisabeth.

B-klassi näidendikoosseis: Norman, Iris, Ervin, Sten, Hanna, Nils, Elisabeth (vasakult paremale), pildi autor Hannah

Näidendi ette kandmine, pildi autor Alex

Pärast näidendite esitamist oli meil ka jõuluteemaline viktoriin, mille koostas C-klassist Hugo. Teda abistas ka meie klassist Mariann. Viktoriini rühmadeks olid laudkonnad, kus siis igas lauas istus lisaks õpilastele üks-kaks õpetajat.Viktoriin oli üsna tore ning sai nalja. Võitjaks osutus laudkond, kus oli õpetaja Anu Kell (ei imesta). Tasapisi pärast viktoriini hakkaski õhtu lõpule jõudma. Saime nautida imehäid piparkooke, mida olid hunnikute viisi tehtud ning ka kooke, millega osad õpilased olid kodudes vaeva näinud.  Esines veel C-klassi bänd, mille ajal peolised tõusid püsti ja suunasid sammud tantsupõranda poole. Tore õhtu lõppeski hea muusika ja tantsuga.

Autorid: Nele (tekst), Kertu (tekst), Alex, Elisabeth, Hanna, Hannah (pildid)

Lisas: Reaalkool 136.B 25.12.2018 18:03

Triegeli surmaaastapäev 08.12.2018

8. detsembril käisid gümnaasiumiklasside esindajad koos direktor Ene Saarega Siselinna kalmistul. Seal süüdati küünal õppursõdur Harald Triegelile, kes langes sada aastat tagasi Vabadussõjas Järve mõisa all.

Harald Triegel oli realist, kes hukkus (reaalikatest esimesena) Järve mõisas 1918 aasta 8. detsembril. Triegel oli just lõpetanud öise valve ja läks kööki süüa küsima. Kokk andis leivaviilu, õpilassõdur pillas selle maha ning leiba üles korjates nägi kokk punaväelaseid tulemas ja ütles, et seda leiba ta küll lõpuni ei söö. Eestlased olid suures vähemuses ja nad hakkasid taganema. Kahjuks sai pihta eestlasest lipnik ning Triegel ei olnud nõus teda maha jätma, vaid otsustas tagasi minna ja ta kaasa võtta. Nii sai ka Harald Triegel kuulitabamuse. Järve mõisa all hukkunud maeti sealsamas ühishauda, mis külma tõttu oli üsna madal. Kui Triegeli isa oma poja keha taga hakkas otsima, leidis ta üles matmiskoha ja kaevas selle lahti. Isa leidis poja keha kõige pealt ning avastas ka ülejäänud. Nüüd on Harald Triegel maetud Siselinna kalmistule, kusjuures hauakivi on välja valinud Reaalkool ning meie hoiame ta hauaplatsi ka korras.

Harald Triegeli haud Siselinna kalmistul, hauakivi. Pildi autor Heleliis.

Autorid: Heleliis (pilt, tutvustav tekst), Rhea (ajaloolised faktid), Hanna (toimetamine)

Lisas: Reaalkool 136.B 20.12.2018 20:56

Klassiõhtu 23.11.2018

Meie klassil toimus 23.novembril esimene klassiõhtu, mille põhitegevus oli gruppides kokkamine (kokkamine toimus TKP köögis). Kokku oli neli gruppi ja igal ühel oma riik, mille rahvusköögi toite valmistati: Mehhiko, India, Itaalia ja Hiina.

MenĂĽĂĽ:

Mehhiko – burritod (Joosep, ära järgmine kord liiga palju täidist vahele pane), tšilliga brownied

India – terav karrimaitseline riis kanaga, manna-kookose pallid (söödav liiv)

Itaalia – lasanje, tiramisu

Hiina – ramen, õnneküpsised ja hiina pannkoogid

Klass ühises söögilauas. Pildi autor: Hendrik

Vahepeal muutus kokkamine pingeliseks ja tekkis probleeme, kuid selle kaudu saime me kõik lähedasemaks, abistades üksteist lahenduse leidmisel. Kui söök lõpuks valmis sai, istusime kõik laua taha ja nautisime oma loomingut, jagasime toitu ka teiste gruppidega ja pärisime klassijuhatajalt, kelle toit on parim.

Söömisele järgnes pikk koristamine ja Kahoot’i mäng, mis koosnes meie klassi õpilaste faktidest lapsepõlve ja huvide kohta, kus 3-4 liikmelised grupid pidid arvama, kellest fakt räägib. Kokkuvõttes oli mäng tore ja sai teada huvitavaid ebatavalisi fakte oma klassikaaslastest, keda me veel täielikult ei tunne. Peale Kahoot’i tegime samade rühmadega väikese laulu ja artisti äraarvamismängu. Lõpetuseks tantsisime ka meie lennu flashmobi, mis tõi tagasi väga ilusad mälestused meie retsinädalast, tantsitud sai ka jumalate lennu (134. lend)  flashmobi. Õhtu lõppedes jätkasime väikese koristustööga. Kokkuvõttes oli meil väga tore meeldejääv ühine koosviibimine, mida kindlasti kordame.

Autorid: Katariina-Liis, Siim, Hendrik, Hanna (toimetamine)

 

Lisas: Reaalkool 136.B 27.11.2018 20:11

Märgipidu 09.11.2018

Kaheteistkümnendikele märkide kätteandmise puhul korraldati õhtul gümnasistidele pidu, kus tantsiti bändi saatel tantsukursusel tuttavaks saanud tantse nii seniste sõprade kui ka uute tuttavatega. Selleks, et seltskonda lähendada, tantsiti P.Otsa juhendamisel nii eesti, vene kui ka tšehhi seltskonna- või rahvatantse. Pidu lõppes kell 21.15, mil värsked märgiomanikud ajasid teised klassid enda peo algamise tõttu koju, lauldes traditsiooniks kujunenud laulu.

Märgipidu aulas

Ka märgiaktus ei jäänud peole millegi poolest alla, gümnasiste nõustasid ja juhendasid aasta gümnaasiumiõpetaja Villu Raja ning 12.A klassi õpilane Erko Olumets. Kõnede teemaks oli õpetamise ja õppimise olemus, teadmised, gümnaasiumi edukas läbimine ja lõpetamine.

Autor: Hanna (pilt ja tekst)

Lisas: Reaalkool 136.B 21.11.2018 18:16

Õppekäik 31.10.2018

Pärast seda, kui olime kollektiivselt oma esimese vaheaja Reaalkooli gümnaasiumis maha maganud, leidsime end ühel nukral esmaspäeva hommikul (30.10.18) jällegi taas kõik koos koolist. Paljudele hakkas tasapisi kohale jõudma, et järgmine kord saab magada 7 nädala pärast ning jätsid leplikult korraks külla tulnud tervisliku eluviisiga hüvasti. Meie kriisi leevendas pisut aga avastus, et järgmine päev oli meid ees ootamas esimene klassiväljasõit. Kuna ilm tõotas tulla jäine, olime endale järgmiseks päevaks kõikvõimalikke kihte selga kuhjanud, kuid esimeses peatuses, Kostivere karstialal, selgus, et me alahindasime Eesti sügist, ning paljud ei tundnud bussi naastes oma nägusid. Karstiala ise oli väga köitvate vaadetega, nii et tegime seal endast mitmeid jäädvustusi:

Pildi autor: Mariann

Pildi autor: Katariina-Liis

Hiljem külastasime veel Jägala juga, kus saime teada, mis vahe on kosel ja joal, hüdroelektrijaama, kust avanes vaade tosinatele kalameestele, ja fossiile täis järvekallast, kus nägime kristalliseerunud fossiile ning kus paljud leidsid sealse jää peal üles oma sisemise iluuisutaja. Kokkuvõttes oli ekskursioon üsna informatiivne ning avardas kindlalt meie silmaringi. Tagasisõidul otsustasime ühel nõul, et meie klass vajab oma särke.

Pildi autor: Mariann

Postituse autorid: Mariann, Liisa Mai, Katariina-Liis

Lisas: Reaalkool 136.B 15.11.2018 20:15

Rebastenädal

Alates 2002. aastast korraldatud rebaste nädal jõudis kätte ka sel aastal.

Nädala raames jaotati 136. lennu õpilased rühmadesse Botanici Vulpes (10.b klassis polnud), Brigaad Elve, Ehitajad, Täiskohaga Emmed, Teadlased, Kunstnikud, Õpetajad, Rannavalve, Treenerid ja Sõdurid.

Kõikide rühmade ühistegevustesse kuulus tantsukava õppimine ning selle hilisem esitamine Estonia taga. Sinna kogunesid lisaks kümnendikele huvilised ning tantsimises osalesid ka jumalad. Tegevused leidsid aset vahetundides, mil toimusid rühmadevahelised tantsulahingud. Võitja otsustati aplausi tugevuse ja kestuse järgi. Iga rühm andis endast parima ning õnneks ei suutnud ka kaotus ühtsust rikkuda.

Toimus mitmeid koosviibimisi, kus õpiti seltskonda paremini tundma. Iga hommik toimus aulas tantsuproov kell 7.30 ning mõnel päeval oli vahelduseks jooga, kus väsinud rebased lamasid aula põrandal ja mediteerisid, sisendades jõudu ja tahet nädala edukaks läbimiseks.

Esmaspäevastel spordivõistlustel pandi noored proovile traditsiooniliste ülesannetega, nagu katkises plastiktopsis vee kandmine ning veeämbris olevate õunade suuga välja tõstmine. Spordivõistlusele järgnes orienteerumine vanalinnas.

Rebaste seas levinud ülesanneteks olid jumala ja rebase ühispildi riputamine Facebooki, luuletuste või laulude kirjutamine ning enda kohta faktide kogumine.

Kolmapäevasel viktoriinil andsid jumalad nõu gümnaasiumis hakkamasaamiseks ning tutvustasid lähemalt oma igapäevaelu. Järgnevatel hommikustel kokkusaamistel peeti loeng armastusest ning selle mõjudest inimkehale.

TĂ„ISKOHAGA EMMED

Täiskohaga emmede ühistegevuste hulka kuulus vahetundides koos „teleka vaatamine“, kus rebased pidid hoidma tooli enda ees võimalikult kaua (ehk vaatama filmi) ning tooli sai alla lasta alles reklaamipausi saabumisel. Selleks, et kümnendike igapäevaelu mitmekesisemaks muuta, pidid nad sööma kas puulusikate või söögipulkadega.

Iga kord kui jumalad hüüdsid „Emme!“, võtsid nad sülle lähima inimese. Oma võimekust tulevaste lapsevanematena näitasid nad välja neile usaldatud lapse (nuku) eest hoolitsemisega. Riietus kajastas stereotüüpsete noorte emade stiili: rebased kandsid nädala kestel roosasid dressipükse ja nabapluusi ning maitsekaid ehteid.

Õpilaste arvates olid neil imelised jumalad, kes muutsid nädala lõbusaks. Kindlasti muutus iga noor kannatlikumaks ja usaldusväärsemaks.

TEADLASED

Teadlased olid nädal aega keemikud: kanti valgeid kostüüme, kindaid, maske ja isegi prille (muidugi olid keemikutel kaasas ka katsevahendid). Isegi kui valges kaitseriietuses oli palav, kannatasid teadlased raskused auga lõpuni. Kuigi kolmapäevasel koosviibimisel oli grupp natuke lagunenud, jäid kõik siiski õhtuga rahule. Neljapäeva hommikul arutleti koolis ühiselt armastuse olemuse üle. Jumalad olid helded ning kohtlesid rebaseid hästi, päev oli rahulik.

Üldmulje muutis veelgi värvikamaks reedeõhtune (salajane!) ristimine, mille käigus muudeti noored tõelisteks realistideks. 134. lend õpetas neile, milline on olla õige Reaalkooli gümnasist, kes suudab alati säilitada kaine mõistuse ja kriitikameele (ning hoida seda muidugi tasakaalus ka meelelahutusega).

KUNSTNIKUD

Tutvumine toimus Kiilis. Esimeseseks ülesandeks oli läbida pimesi takistusrada (kuid maine pimedus ei tähenda veel vaimuvalguse puudumist). Järgnesid Kahootid, kus testiti osalejate silmaringi, teadmisi kultuurist, koolist ja jumalatest. Rebased hoolisid sügavalt oma kaitsjatest ja valmistasid neile hommikul banaanipannkooke.

Üks kunstnike traditsioonidest oli „Saaremaa (valss)!“ hüüdmise peale haarata lähimal inimesel käest ja ise lauldes temaga tantsida. Rebased kehastasid kunsti suurkujusid (van Gogh’t, Kahlot, jne) ning neilt oodati ka loovat lähenemist luuletamisel, laulude kirjutamisel ja eepose loomisel. Kunstnike avatus ja uute ideede sissetoomine aitab luua loovat õhkkonda ning annab julgust ja inspiratsiooni läheneda asjadele teise nurga alt.

TREENERID

Reedesel tutvumisõhtul õpetati mängude abil selgeks jumalate nimed ning usaldati rebastele nädala vältel kantav riietus. Retsigrupp õppis ühiselt ära kreeka rahvustantsu sirtaki, mida tantsiti koos terve nädala jooksul. Jumalad jagasid ka oma retsikogemusi, et rebased oleksid ootamatusteks valmis.

Nädala jooksul pidid noored järgima 5 käsku. 1-2 vile peale andsid jumalad rebastele enda valitud käsu, 3 vile peale võeti plankseisu ning 4 (või enama) vile korral pikkusejärjekorda. Lisaks sellele olid kasutused ka värvikoodid, kus kollase kaardi esitamisel oli rebase ülesandeks teha 5 vabalt valitud harjutust, punase kaardi korral osteti jumalatele poest/puhvetist toitu.

Treenerite ülesanded olid mitmekesised. Näiteks pidid nad jumalatele küpsetama, tegema joogat, „musipilte“ etteantud inimestega ja ujuma esimese korruse põrandal. Treenerite dancebattle oli esimene ning kaotusele vaatamata jäid nad vastasele napilt alla.

Enne kolmapäevast koosviibimist anti treeneritele ülesandeks vahetada vanalinnas neile antud (odavaid) esemeid kallimate vastu. Viru tänaval tantsiti sirtakit, kus üks sõbralik tänavamuusik otsustas neid oma akordioniga aidata. Peale meeleolukat tantsu siirduti hostelisse koosviibimisele.

Reedel osaleti entusiastlikult flashmobis ning peale seda suunduti ühispeole. Nädal muutis rebased lähedasemaks ning ebameeldivaid mälestusi pole kellelgi. Tegevused olid lõbusad ning viisid noored kurssi Reaali traditsioonidega.

SĂ•DURID

Tutvumisõhtu: Koguneti kell 17.15 Reaali ees. Enne bussi väljumist anti neile ülesandeks lahendada orienteerumisülesanne, kus ainukeseks vihjeks oli kohapeal tehtud pilt. Pildistatud paiku otsiti peamiselt Vanalinnas ning pildistamine usaldati turistide hoolde. Kuna buss väljus paar minutit peale viimase koha leidmist, pidid rebased kiirustama. Bussis andsid helded Jumalad neile ülesandeks koostada vabadussõjateemaline näidend, kus tulid kasuks ajalootunnis õpitud teadmised. Hiljem näidati enda kohta koostatud slaidiesitlust ning osaleti viktoriinil.

Läbi nädala kuulusid reameeste käskude sekka lahinguharjutused: kaevikusõda, laskeharjutused, kaitse õhurünnaku eest. Kui üks reameestest hilines, pidi terve rühm plankseisus hilinejat ootama. Nende käskude ja nõuete najal kasvasid sõduritest välja sihikindlad ja distsiplineeritud kodanikud, kes ei karda seista lisaks endale ka teiste eest.

Jumalad andsid rebastele edasi kõik tõed, mille nemad ristimisel ja järgnevate aastate jooksul õppinud olid. Nende hulka kuulusid ka viisakus, lugupidamine ja konkreetsus. Nende poole pöördumine oli lubatud vaid ametinimetustega (nt tsiviilmilitaar-koostöö organiseerimise ameti direktor kindralmajor Tarmo Pungas). Oma kamraadide hülgamine oli suurim patt ning põhitõde reameeste seas oli „Üks kõikide, kõik ühe eest!“

RANNAVALVE

Noortelt nõuti austust oma jumalate ja õpetajate vastu, seda nii teretamise kui ka kiire käsutäitmise näol. Kiiresti tuli reageerida sõnale „uppuja“ ja „baywatch“, mille hüüdmise korral tuli lähedal asetsev inimene päästa või dramaatiliselt aegluubis liikuda. Nagu enamus gruppe, pidid ka nemad tooma jumalatele nädala vältel süüa.

Ühistegevuste hulka kuulusid Kaspar Kluge bändi kontserdil käimine ja rebastepidu, kus õpiti paremini tundma nii oma lennukaaslasi kui ka vanemaid koolikaaslasi. Rets muutis noored paremateks suhtlejateks ning võrreldes aastatetaguse ajaga rõhutasid jumalad sageli, et käsud on vabatahtlikud ja neid ei pea täitma, kui need lähevad põhimõtetega vastuollu.

Ă•PETAJAD

Tutvumisõhtut alustasid kinniseotud silmadega õpetajad Kloogarannas takistusrajaga. Rebased viidi ükshaaval majja, kus nad pidid pimesi roomama ja toimuvast aru saama. Tutvumisel mängiti kaardimänge ja vaadati kooliga seonduvaid videoid. Kolmapäeval toimusid tegevused vanalinnas, kus igaüks pidi vahetama pastaka millegi väärtuslikuma vastu, kuid paljudel see ei õnnestunud. Peale seda toimus Rotermanni kvartalis pidu, kus mängiti just dance’i, tehti keemia töövihikut ja räägiti naljakaid lugusid, kogemusi ja fakte kooliõpetajate kohta. Saadi palju uusi tutvusi ning grupil on plaan ka hiljem taaskohtuda.

BRIGAAD

Brigaadi kohustuste hulka kuulus Facebooki jumalaid õnnistavate piltide ülespanemine. Igal hommikul hoolitsesid kümnendikud nende heaolu eest hommikusöögi valmistamisega ning pakkusid neile meelelahutust avaliku laulmisega aulas. Selleks, et töökäskude täitmine oleks ladus, olid keelatud hädaldamine ja alla andmine.

Sõna „õnnetus“ hüüdmisel visati kõhuli ja roomati mööda põrandaid, karjudes numbrit 112. Nagu ka paljudel teistel gruppidel, kujunes siingi oluliseks tutvumine ühisõhtutel ja -tegevustel, kus õpiti tundma viktoriini abil oma jumalaid. Selleks et tasuda kaheteistkümnendike helduse eest, koguti kolmapäeval Vanalinnas tantsude ja esemetega raha ning täideti ülesandeid.

Ka siin grupis peeti nädalat heaks mooduseks, kuidas luua uusi tutvusi ja elada gümnasisti rolli sisse. Nädal oli lõbus ja huvitav.

EHITAJAD

Kümnendikud käisid nädala jooksul koolis ehitajate vormiriietuses, kuhu juurde kuulusid ka tööriistad (nt koolikotina funktsioneeriv tööriistakast või -kohver, kaitseprillid, kiiver, haamer ja mõnedel ka metallredel). Lisaks söögivalmistamisele kirjutati suurel hulgal luuletusi. Kui rebastele karjuti „Maha ja kuvaldaga pähe!“, pidid nad tegema 5 kätekõverdust. Rangelt keelatud oli ka oma kaitsevarustuse ära võtmine. Hümniks oli „Ehitame maja“ ning osad tunnid pidid kümnendikud veetma kokkuteibituna (nt seljad või jäsemed koos). Mõnele rebasele anti ülesanne postitada midagi retsiga seonduvat sotsiaalmeediasse (nt „Kiki Miki“ video Instagrami lisamine).

Noorte arvates oli nädal seda lahedam, mida rohkem ise tegevuste täitmisel kaasa tehti.

Autorid (tekst/pildid/info): Elisabeth, Uku, Joosep, Hanna, Lee, Julia, Liisbet, Nils

Ă•pilased sirtakit tanstimas. Pildi autor Hanna

Õpetajad. Pilt kuulub õpetajate grupile.

Sõdurid. Pilt kuulub õpetajate grupile.

 

Lisas: Reaalkool 136.B 26.10.2018 13:36

Kooli sünnipäeva tähistamine 02.10.2018

Kooli sünnipäeva tähistamine toimub tavaliselt 29. septembril, kuid seekord saime nautida üritust 2. oktoobril kooli staadionil. Enne pidustust toimus väike loeng Reaalkooli vilistlase Sten Saare poolt. Seda oli huvitav kuulata, sest ta rääkis oma tööst arstina (traumatoloogina). Traditsioone järgides valmistasime maitsva küpsisetordi ning kuulasime direktrissi kõnet ja õpilaste autasustamist. Ilm polnud sellel hetkel kahjuks kõige parem, sest vihma tibutas, kuid lõpuks läks isegi ilmal tuju üritusest hellaks ja sadu lõppes ning vihmavarjud langesid. Soovides jätta endast puhta platsi, koristasime tekkinud prügi ja lahkusime Pudi reas, must-kuldne müts uhkelt peas.

10.b ja nende valmistatud halvaa-kĂĽpsisetort, pildi autor Liisa

Pildi autor Liisa

Autorid: Ervin (tekst) ja Liisa (pildid)

Lisas: Reaalkool 136.B 20.10.2018 19:35

Aktus 01.09.2018

Kooliaasta avaaktus toimus laupäeval 1. septembril. Lend kogunes fuajeesse, kust sammuti Pudi reas Poisi ette. Direktor Ene Saar pidas kõne ning uutele gümnasistidele jagati kätte koolimütsid, mis esimese septembri auks õhku visati. Seejärel suunduti kooli staadionile, kuhu olid kogunenud kõik klassid. Järgnes koolijuhi õppeaastat sissejuhatav kõne.

Peale aktust toimus kaks loengut, mille pidasid Martin Saar ja Kersti Veskimets, teemadeks kriitiline mõtlemine (ümberlükatud flogistoniteooria näitele toetudes) ja õppimine (käsitledes ajus toimuvaid muutusi õppimise käigus).

Autor: Hanna 

Lisas: Reaalkool 136.B 16.10.2018 22:03