Kirjanduse filmid Hargla romaanide põhjal, aprill

Filmid põhinesid Indrek Hargla kolmel keskaegse temaatikaga romaanil (tegevus toimub 15. sajandil): „Apteeker Melchior. Oleviste mõistatus“, „Apteeker Melchior. Rataskaevu viirastus“, „Apteeker Melchior ja timuka tütar“. Enamus õpilastest lugesid esimest raamatut ning selle tõttu jaotati teos kuueks osaks. Ülejäänud raamatutest esitati meeldejäävamad seigad ja võtmekohad tihti läbi tagasivaadete. Teoste mõistmise kontrollimiseks tehti esmalt lühike test ja siis kinnistati raamat filmi abil. Filmimiseks oli klassil aega paar kuud, töö sai valmis ja esitati enamasti aprilli alguses.

„Apteeker Melchior. Oleviste mõistatus“ (6 rühma)

Heleliis, Rhea, Ervin, Alex (tekst)

Melchiori filmi valmimisel mängis üliolulist rolli Messengeri grupp nimega Lk 169-170, kes teab, mida see tähendab, see teab. Filmimine osutus edukaks ning aega läks ainult viis tundi. Esines ka takistusi, milleks olid vene rahvusest turistid Raeapteegis ning Eestile omane vihmane ilm. Filmi esitlemisel püüdis tähelepanu stseen Melchiori tabanud needusega.

Kuvatõmmis grupi filmist, raamatusarja peategelane Melchior (Rhea) Raeapteegis

Nele, Kelly, Lee, Iris, Elisabeth (tekst)

Filmisime mitmel erineval päeval ning kuigi ilmad läksid aina vihmasemaks, muutusid meie joonistatud habemed aina lopsakamaks. Tuju tõstis meil Lee imeilus lauluhääl. Lõpuks sai film poole pikem kui vaja, kuid mis teha, kui aeg lendab! Suur tänu Mauruse pubile ning Raeapteegile, kes meil filmida lubasid.

Kuvatõmmis grupi filmist, Kilian (Lee) laulmas

Mariann, Artur, André, Sten (tekst), Uku

Meie Melchiori filmi loomine oli igati lõbus protsess ning igal võttepäeval said kõik kõvasti naerda. Kostüüme me eraldi ei laenutanud, vaid võtsime kodudest igaüks ise kaasa vanamoodsed riided ning nii saimegi grupi peale vajalikud kostüümid komplekteeritud. Filmisime kokku viiel päeval erinevates kohtades ning monteerimisega tegeles Uku, olles ise laagris Horvaatias. Kokkuvõttes oli see toredaks elamuseks kõigile meie grupis ning seda võiks korrata.

LINK FILMILE: https://drive.google.com/open?id=12Rsl-GLdziDa0cQuJezMjBrYU8vBA0H1

Mikk, Lauren, Liina, Liisbet, Liisa

Filmimist alustasime stsenaariumi kirjutamisega, panime paika tegelased ja filmimispaiga. Alustasime ajaloo tunnis põhjaliku eeltööga. Sõjaplaan paigas, seadsime sammud vanalinna. Vanalinnas algas pingeline kaadrite jäädvustamine. Tegevustik jäädvustatud, algas monteerimine, kuid nii libedalt see ei läinud. Seoses kehva ettevalmistusega alustasime monteerimist rohkem kui ühe korra. Higile, verele ja pisaratele vaatamata saime siiski oma filmi valmis.

Katariina-Liis, Norman (tekst), Siim, Märten, Kertu

Filmi tegemist alustasime kindla plaani paika panemisega, mida küll eriti kasutusele ei võetud. Seejärel leppisime aja kokku ning asusime filmima. Kokku filmisime peamiselt kolmes kohas: Rataskaevu juures, koolis ning minu keldris. Minu keldrist leidsime muide ka paar surnud rotti. Filmimiseks kulus paar päeva, sest Märten ei suutnud stseenide ajal naermist lõpetada. Peale filmimist panin mina filmi kokku ning lisasin ka muusika, et tekitada õiget meeleolu. Lõpptulemuseks oli väga lõbus ning huvitav film, mida võiks teine kordki teha.

Annely, Hannah, Katriine, Kadi, Elise (tekst, pilt)

Meie grupp pidi tegema lühikese filmi raamatu viimastest peatükkidest, kus toimus kohtustseen ja selgitati välja mõrvar. Filmisime nii koolis kui ka vanalinnas. Juba alguses tekkis meil suur probleem, nimelt ei olnud kellelgi kaasas raamatut ning sisu polnud ka enam meeles. Meid päästis Ahuna, kelle klassist leidsime otsitava. Tegelaste kehastamiseks pidime kandma veidraid mütse, suuri kasukaid ja isegi lõngast isetehtud habet, mis sai teibiga kuidagi kinnitatud. Filmi keskaegse meeleolu loomisele aitasid kaasa Olde Hansa ja Tallinna Raekoda, kes meil lahkelt filmida lubasid. Protsess oli küll vaeva nõudev, aga kuidagi sai film valmis.

Kui näitlejaid pole piisavalt, tuleb neid ise lihtsalt juurde joonistada (joonistus ja pilt: Elise)

„Apteeker Melchior. Rataskaevu viirastus“ (1 rühm)

Oskar, Nils, Martha

Filmi tegemist alustasime üllatusena 3 nädalat enne tähtaega. Meie grupp oli kolmeliikmeline ning see muutis töö keerulisemaks ning filmi segasemaks, kuna iga inimene sai rohkem tegelasi kehastada. Üritasime võimalikult autentsetes kohtades filmida. Materjali salvestamiseks kulus meil umbes 4-5 tundi. Erilisi kostüüme me ei kasutanud ning hoolimata varajasest alustamisest sai film siiski päev enne tähtaega valmis. Töö käigus sai küll palju nalja, kuid sellist tööd pigem ei teeks enam.

„Apteeker Melchior ja timuka tütar“ (1 rühm)

Joosep, Julia, Hendrik (tekst), Triinu, Liisa Mai

Filmi tegemist alustasime vajalike kostüümide ja aksessuaaride otsimisega, mis osutus lihtsamaks kui arvasime. Peale filmi tegevuse välja mõtlemist, otsustasime kõigile sobiva paiga kasuks – Mustikas (Black Box). Peavalu, teisesõnaga filmimine, kestis kokku 9 tundi, mille käigus saime naerda rohkem kui rubla eest. Igati lahe tegevus!

Näitlejad kostüümides, pildi autor Norman

Autorid: Hendrik, Elise, Norman, Liina, Sten, Oskar, Alex, Elisabeth, Triinu

 

Kommenteerimine on keelatud.