Siselinna kalmistu ja õppursõdur Triegeli haua külastamine

136. b klass külastas 24. septembril ajaloo tunni raames siselinna ning kaitseväe kalmistut. Õppekäigu peamiseks eesmärgiks oli kinnistada õpituid Eesti Vabariigi algusaastatel riigikorraldusse ja kultuurielusse panustanud isikuid, kelle sekka kuulusid näiteks Jaan Poska, Jaan Raamot, Johan Laidoner, Nikolai Päts ning Eesti kaitsesse panustanud sõjaväelased. Käsitleti vabadussõjaga seotud olevaid mälestusmärke, mis on püstitatud näiteks hukkunud lenduritele, hukatud või loomulikul teel surnud vabadussõjas osalenud sõjaväelastele (mäletusmärgi juurde olid maetud Ernst Põdder ja Johan Unt). Viimase käiguna siirduti kunagise Tallinna Reaalkooli õpilase Harald Triegeli haua juurde, kes hukkus vabadussõja kümnendal päeval kaasvõitlejat päästes Järve mõisas, taganedes enamlaste rünnaku eest. Süüdati tema haual küünal.

136.b koos õpetajaga taastatud vabadussõja mälestussamba juures. Pildi omanik: Kertu

Tehnilistel põhjustel pole võimalik hetkel rohkem pilte lisada.

Autor: Hanna-Triinu