Kliimastreik

Kõik algas sellest, kui 16-aastane Rootsi koolitüdruk Greta Thunberg alustas kliimamuutuste vastu streikimist Rootsis ning 15.märtsil toimus juba ülemaailmne kliimastreik. Umbes 3/4 meie klassist kogunes 12. aprillil koos plakatitega Toompeale kliimastreigile ja kliimaketi aktsioonile. Seal olime kohal ligi kaks tundi ja selle aja jooksul pidasime kõnesid, lõime trumme ja tegime keti Toompealt Raekoja platsile. Meie klassi arvates on igal inimesel kliimamuutuste takistamises oma roll ning alustada tuleks eelkõige tarbimise vähendamisest, taaskasutusest ja õppida säästlikult tarbima, et seda ka teistela teada anda käisime streikimas. Peale kliimastreiki avaldati Õhtulehes ka meist pilte ja väike artikkel (link).  Õnneks lubasid kõik meie õpetajad meile selle eelnevalt kooskõlastatud ühekordse puudumise andeks anda. Kõik, kes kliimastreigile tulla ei tahtnud tegid koolis loomingulisi ja arendavaid tegevusi ehk käisid mänguväljakul liumäest alla laskmas ja panid matemaatikas puslesid kokku. Kliimastreik oli ka hariv, sest juttu tuli ka valitsuse keskkonnateemalisest koalitsioonileppe osast ning Ingrid ja Mia-Viktoria õppisid päikeseringi tegema. Lõpuks kui kogu klass oli mitu korda vingunud, et meie klassipoliitik Ingrid ette astuks, läkski Ingrid lavale ja pidas kohapeal koostatud kõne. Ingrid seda ei tunnista, aga kõigi teiste arvates oli kõne fantastiline! Kohal oli palju huvitavaid inimesi, üks neist rääkis meie klassile elu mõttest, rõõmust ja pakkus kuivatatud õunu.

P.S.  A-klass, tehke järgi! Kogu klassist oli teil vaid 1 asjalik inimene kohal.

Valmistumine

Meie esindajad

Ingridi Kõne: https://drive.google.com/file/d/11VIlLCe7gGPyvliZe4wCCGqWXTJcIzSW/view?usp=sharing

Ă•htulehe artikkel: galerii

Ingrid, Saskia, Margaret ja Remo

Lisa kommentaar

Warning: Undefined variable $user_ID in /data02/virt58214/domeenid/www.real.edu.ee/htdocs/ajaveeb/wp-content/themes/hoolekandeselts/comments.php on line 68

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.