Rebaste ristimine

Rebaste ristimine ning retsinädal ise on ĂĽks väga vähestest Reaali traditsioonidest, mis hoolimata koroonaaastatest alati toimunud on, kahjuks aga piiratud kujul. Ametlikult pidi retsinädal algama 13. septembril, et kĂĽmnendikel oleks veidigi aega ka paljude jaoks täiesti uue kooliga kohaneda, kuid juba eelneva nädala kolmapäeval said nad kätte esimese ĂĽlesande – leida ĂĽles oma jumal. Uutele reaalikatele anti kätte erinevad vihjed, mõned selgemad kui teised, mistõttu pidid osad kĂĽmnendikud, kelle vihjeks oli “Mul on mustad jalanõud” läbi käima terved klassid enne seda, kui lõpuks õige inimese leiavad. Kõigile aga õnn ei naeratanud – häbelikumad rebased oma jumalat ei leidnudki, paljud lennukaaslased seisid terved vahetunnid aula ees lootusetult ning peale tunde pidi nii mõnigi seisma sihitult garderoobis, oodates, et äkki keegi julguse kokku võtab. Paljud seda siiski ei teinud ning sellele järgnesid ka esimesed karistused, millest ma aga ĂĽhtegi ei mäleta, kuid nädala lõpuks olid enamused kĂĽmnendikud jõudnud oma pildi õige grupi juurde aula ees paigutada ning rets saigi alata. Esmaspaevane koolipäev möödus ilma suuremate sĂĽndmusteta: jagati karistusi, pakiti õpikuid ja kohaneti uute kostĂĽĂĽmidega. Trall algas aga alles pärast tundide lõppu, kui ĂĽhiselt koguneti staadionile, et anda avapauk retsinadalale teatevõistlustega. Vaatamata rasketele pingutustele võitsid EBAAUSALT smurfid, kes õnneks pärast haledalt disklahvi said, uuteks võitjateks olid meie omad õelad tĂĽdrukud. Rõõmsalt liikus seejärel iga roju oma koju. Teisipäev oli samuti retsinädalale omane. Jätkus esmaspäeval alguse saanud fotojaht, iga grupp leidis omad tegevused ning sisustas rebaste päeva erinevate karistustega, sidudes vahepeal kokku ka terve grupi. Peale rasket koolipäeva leidis aulas aset viktoriin, kus pandi proovile oma teadmised Reaalkoolist, koolikaaslastest ning popkultuurist. Kolmapäeva tippsĂĽndmuseks osutus maastikumäng – peale nĂĽristavat koolipäeva pidid rebased jooksma mööda linna, täites teel kiiruse peale erinevaid ĂĽlesandeid. Muidu möödusid ka nädala viimased päevad kiiresti. Vahetundides harjutati tantsu, otsiti pildi jaoks Martin Saart ja hapet ning täideti karistusi. Nädalale pani lõpu reedene päev, peale kooli koguneti Rotermanni kvartalisse, tehti flashmob ming suunduti tagasi kooli, kus peale eri klasside vahel pimedalt liikumist pandi retsinädalale aulas pidulikult punkt peale.

– Andreas Põšnograjev

Video autorid: Georg RĂĽĂĽtel, Epp Maria Pugal (137.c)