TRK gümnaasium vallutas Tartu linna 03.02

Kolmandal veebruaril käisime terve gümnaasiumiga Tartus seoses Tartu rahu 100. aastapäevaga. Sõitsime välja hommikul kl 8.10 ja tagasi jõudsime umbes kl 19.30. Oleks varem jõudnud, aga Arulepp suutis ära unustada, kust buss väljub ja ei osanud Tartus orienteeruda.
Alustuseks sõitsime Raadi kalmistule, et käia läbi Johann Voldemar Jannseni ning Julius Kuperjanovi haudadelt. Peale seda viis meid tee Tartu ülikooli, kus käisime kunstimuuseumis. Teiste vaatamisväärsuste kõrval nägime ka A klassi. Siis läksime Jaan Poska Gümnaasiumisse, kus meile näidati kooli ning Tartu rahu teemalist tuba. Toas oli laud, mille peal sõlmiti Tartu rahuleping. Kooli näitasid meile õpilased, kes olid millegipärast tohutult uhked oma treppide ja nelja korruse üle (ei saanudki lõpuks aru miks, trepp oli lihtsalt jube kitsas) ja meelde jäid ka arvutikapid. Need oli ainult poole väiksemad kui meil. Aga pole hullu. Kõhud tühjad, suundusime Hugo Treffneri Gümnaasiumi sööklasse, kus oli tõeliselt maitsev lõuna. Martin läks peale seda arvatavasti Hezi õiget lõunat sööma. Viimaseks toimus Tartu ülikooli aulas pooleteisttunnine loeng Tartu rahu teemal. Tegelikult oli täitsa huvitav, aga meie matemaatikaõpetaja Talts võttis loengu hästi kokku: toolid olid ebamugavad ja inimesele on antud võime end vahepeal lihtsalt välja lülitada ja viimase jutu ajal oli see täiesti lubatud. Siis kõndisime bussidele ning järgnes juba mainitud vahejuhtum Arulepaga.
Kõlar jäi küll maha, aga reis oli ikkagi tore.

-Indrek