Kirjandi kirjutamine koolis versus kodus

Distantsõppe ajal tuli meil kirjutada kirjand Shakespeare raamatu “Hamlet” teemal. Kodus kirjandi kirjutamine oli minu jaoks suhteliselt uus, sest tavaliselt toimub kirjandi kirjutamine klassiruumis. Esimene variant sobib mulle natukene rohkem, kuigi mõlemal valikul on nii eeliseid kui ka puuduseid. Koolis kirjutamise eeliseks on see, et koolis on kirjandi kirjutamiseks kindel ettenähtud aeg ja siis saab ainult kirjandi kirjutamisele keskenduda. Kodus oli mul peamiseks probleemiks see, et ma kippusin kirjandi kirjutamisest kõrvale kalduma ja seega kulus mul selle valmis saamiseks plaanitust kõvasti rohkem aega. Samas oli aga kodus kirjutamine mugavam, sest sai teha väikseid pause, et koguda uusi ideid ja niisama puhata. Veel üheks eeliseks kirjandi kodus kirjutamisel oli see, et ei tekkinud pinget, et kirjandi peab kindlasti tunni lõpuks valmis saama. Mõlemal variandil on nii eeliseid kui ka puuduseid, aga mulle meeldib kirjandit kirjutada rohkem kodus, sest kodus on see pingevabam ja seal on rohkem aega mõtete kogumiseks.

-Norman