Loodusõppepäev

7. juunil toimus meil Harku metsas loodusõppepäev

Olime neljastes gruppides. Me käisime kindlates punktides, kus olid loodusega seotud ülesanded, näiteks kaardi joonistamine, vee voolukiiruse mõõtmine ning selgrootute määramine. Tee peal pidime me korjama taimi ja kivimeid, mida me viimases punktis näitasime ja määrasime.

Saime ka uusi asju teada, näiteks uurisime vee Ph taset ning õppisime mõned uued taimed ja selgrootud.

Päev oli väsitav aga lõbus 🙂

Lisas: lend137a 11.07.2017 18:54

Kokapoiste konkurss

Kui mina ja Kert olime õpetaja Egle Pihlapile öelnud, et sooviksime osaleda Kokapoiste konkursil, ei jäänud muud üle kui välja valida retsept. Me valisime maailmakuulsa Banofee-piruka.
Laupäeval siis otsustasime iseseisvalt pirukat tegema hakata. Kõik sujus hästi, kuni saime teada, et Campi kohvi ei ole kusagilt saada. Oma lollusest mõtlesime, et kui erinev saab kohvisiirup pulbrist olla. Nii panimegi õhukesse vahukoorekihti teelusika täie kohvipulbrit. Pärast piruka külmikus seismist, tõstsime mõlemad endile tüki oma loomingust, aga peale selle lõpetamist, pidi piimaga kohvi maitse alla neelama. Tagatipuks kooki külmkappi tagasi pannes, libises too aluse pealt maha põrandale. Kraamimist jätkus terveks õhtuks.
Pühapäeval saime uuesti kokku, et parandada oma vigu. Seekord olime Kerdi köögis ning meid abistas Kerdi ema. Esimese asjana tegime valmis kohvisiirupi, edasi kulges töö juba libedamalt ja mõninga aja pärast oligi pirukas valmis. Kõrvale serveerisime kohvi ning magustoit maitses penikoorma jagu hõrgumalt kui laupäevane.
Konkursile minnes jagati kõigile lauad ja meie saime laua number 15. Valmistamise ajaks oli määratud 30 minutit. Kodus olime ettevalmistanud põhja ja karamelli ning seal valmistasime vahukoore ja kaunistused. Kui 30-st minutist jätkus, et valmistada kook, siis koristamisega pidi kiiremini ühele poole saama. Esitlus oli tunde järgi harju keskmine. Kook maitses arvatavasti ka kaasvõistlejatele ja pealtvaatajatele, seda näitas tolle kiire ära söömine. Pärast selgus, et roog oli hea ka žürii arvates ja meie pirukale anti 3. koht.​
Mihkel

Retsept: BANOFFEE

Lisas: lend137a 03.04.2017 17:10

Suusatasime Kõrvemaal

Käisime 21. veebruaril suusatamas. Linnas lund polnud, Kõrvemaal oli rohkem lund ja ka rohkem jääd. Päike paistis. Sõita sai 1,5 kilomeetrist rada ja grillida sai ka. Kahju, et snow tube`idega ei saanud lustida – oli tõesti väga libe ja ohtlik. Tore oli veerandi lõpus koolist põgeneda ja klassikaaslastega lustida!
Siin on mõned mõtted, mida tagasisideks kirjutasime:

Väga tore oli! Läheks veel. Kahju, et rajad olid libedad, aga päike paistis ja ilm oli ilus!

Maa oli väga jäine, seepärast oli natuke igavam kui tavaliselt.

Sai suusatada ja grillida. Oli vahva seal neid asju teha. Oleks võinud rohkem lund olla, et tuubitada.

Rada oli libe, aga muu oli äge!

Käisin suuskadega kahest lombist läbi. Kohv oli hea.

Oli tore, et sai koolist loodusesse minna.

Mulle väga ei meeldi suusatada ja uisutada, aga mul oli tore ja sai nalja!

Suusatamine ei olnud hea, sest lund polnud eriti ja see lumi, mis maas oli, oli nagu jää. Ma oleks

tahtnud tuubiga sõita.

Oli väga tore, et saime omas tempos sõita. Paar korda kukkusin ka. Järgmine aasta võiks

mäesuustama minna.

Raske oli liikuda, sest kõik oli jääs, aga mulle meeldis seal peal trikitada. Suusarajad olid väga

mõnusad.

Hea reis oli.

Rada oli hea.

Läheksin hea meelega uuesti.

Lisas: lend137a 21.02.2017 12:05

Linnamuuseum

1. detsembril käisime me Tallinna Linnamuuseumis. Me nägime kuidas elati Tallinnas 15. sajandil ja saime proovida keskaegseid riideid. Meile tutvustati vanu ameteid ja tööriistu ning räägiti kuidas vanasti asjad teisiti olid. Muuseum ise oli kunagise kaupmehe kodu.

 

Lisas: lend137a 01.12.2016 12:01

Rajaleidja

Neljapäeval 24.novembril käisid meil külas kaks Rajaleidja karjääriinfo spetsialisti. Me rääkisime õppimismeetoditest ja sellest, miks üldse õppida? Saime teada, et inimestel on kolm erinevat õppimistüüpi: auditiivne, visuaalne ja kinesteetiline. Me mängisime ka mõningaid meeskonnamänge. Saime palju uut teada.

Anett

pilt

Lisas: lend137a 24.11.2016 14:30

KUMU kĂĽlastus

Meie käisime 09.11.2016 Kumu kunstimuuseumis kunstitundi tegemas. Me nägime eesti kunstnike töid ja täitsime töölehte. Pidime otsima kirjelduse järgi maale ja kirjutama ise kirjelduse, mille järgi teised otsisid kirjeldatud kunstiteost. Seal oli väga palju erinevaid maale ja skulptuure. Meid juhendas praktikant. Muuseumitöötajad olid ka väga sõbralikud ja abivalmid. See oli huvitav ja tore muuseumi külastus.

Cassandra

Lisas: lend137a 09.11.2016 12:00

Palamuse õppekäik

Käisime 07.10 Palamusel vaatamas kooli, kus õppis Oskar Luts, kes kirjutas raamatu “Kevade”.  Esmalt käisime vanas koolimajas kus meile korraldati vanaaegne koolitund. Istusime pinkides ja saime päris sule ja tindiga kirjutada esimese talve tunnistuse. Me saime ka jalutada ringi vanas koolimajas ja kĂĽlastada köstri eluruume. Käisime ka praeguse apteegi juures, mis oli varem Oskar Lutsu kodu. Enne ärasõitu kinnitasime keha Köstri Söögitoas. Pärast seda asusuime koduteele.

Aleksander
Palamusel LiblegaPalamusPalamuse kirikTindiga kirjutamine

Lisas: lend137a 07.10.2016 16:51

Võimlemispidu “PUM-TĹ IGA-PUM…”

Esmaspäeval, 29.septembril toimus reaalkooli juubelile pĂĽhendatud võimlemispidu “PUM-TĹ IGA-PUM…”. Seal esinesid õpilased, vilistlased ja õpetajad. Võimlemispidu oli suurepäraselt korraldatud ning ka meie lend esines väga hästi! Minu lemmiketteaste oli õpetajate tants, sest see oli kaasahaarav ja lahe!

Lisas: lend137a 29.09.2016 19:00

Korvpallimatš

20160902_100151

Reedel, 2. septembril toimus Reaalkooli ja GAGi vaheline korvpallimatš. Võistelsid igast koolist mitu vanuserühma. Reaalkool läks kohe alguses ette ja hiljem enam GAG järgi ei jõudnud. Mulle meeldis kõige rohkem õpetajate võistkond, sest seal oli palju tuttavaid nägusid. Lõpuks võitis Reaalkool seisuga 88:39. See aasta läks tiitel meile, aga viie aasta pärast teeme uue matši.

Indrek

Lisas: lend137a 05.09.2016 17:45

Esimene september

Esimene koolipäev möödus kiirelt, meil kõigil olid seljas pidulikud riided. Kui kooli ette jõudsin ja klassi üritasin minna, siis see oli võimatu, esiuksest aina tuli õpilasi välja. Õnneks jõudsime õigeks ajaks staadionile. Aktusel räägiti juba tuttavat juttu. Pärast seda oli veel klassijuhatajatund, kus rääkisime uuest aastast. Pärast seda saime koju minna.img_7858img_7859

Nii möödus minu esimene koolipäev.

Marten

Lisas: lend137a 01.09.2016 18:21