Kindral Johan Laidoneri olĂĽmpiateatejooks

Täna sai jälle üks võit koolile toodud, kuid mitte isegi üks vaid lausa kolm. Toimus siis kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooks, mis võttis aset juba 18- ndat korda Viimsi mõisa pargis, kindral Laidoneri kodu õuel.

Kuna taas kord oli tarvis kooli lipp kõrgel hoida, ning mulle pakuti võimalust selleks, olin ma muidugi mõista rõõmuga nõus, olema osa põhikooli meeskonnast.

Kui koolis asjad joonde aetud, tuli võtta ette bussisõit Viimsi poole. Jõudnud mõisa õuele, pandi paika plaan ja järjekorrad. Mina sattusin ankrumeheks. Seejärel läksime rajaga tutvuma, mis tundus tegelikult üsna hirmutavalt pikk.

Tegu on ringteatejooksuga, mis tähendab, et pool tiimi on poolel ringil ja teine pool tiimist teisel pool vastas. Läbitav distants oli 8x750m. Enne starti toimus ka rivistus, sooviti edu kõigile võistkondadele ning pärast hoidis meele kergena puhkpilliorkester.

Natukese aja pärast kõlas stardipauk ning tihe rebimine võis alata. Vahepeal ilmus kohale Ondis, kes andis oma panuse edusoovide ja ergutushüüetega. Kõik kohapeal viibijad said maitsta sõdurisuppi ja kringlit.

Autasustamise ajaks võeti rivistus, kõigil uhkusega koolimütsid peas. Meie seast võitsid esimesed kohad gümnaasiumi tüdrukud ja gümnaasiumi poisid ning põhikooli poisid
Poodiumile sammusime kõik reaalikatele kohaselt Pudi reas. Teist korda järjest suutsid gümnaasiumi poisid tuua ära ka suure rändkarika, mis läheb kõige kiiremale meeskonnale.

Medalid kaelas ja karikad käes läksid kõik oma teed tagasi.

Mihkel

Lisas: 137a 28.09.2017 22:38

Spordipäev

15. septembril seadsid kõik oma sammud Kalevi staadioni poole. Hommik algas poiste jalgpallivõistlusega ning peale seda toimus klassidevaheline pendelteatejooks, kus osalesid 10 meie klassi kõige kiiremat jooksjat.
Seejärel löödi poisid ja tüdrukud lahku. Tüdrukud said proovida kätt palliviskes, 60 meetri jooksus ja 400 meetri jooksus, poisid aga 60 meetri jooksus ja 800 meetri jooksus. Meie klassist läks eriti hästi Mihklil, kes saavutas 800 meetri jooksus 7-9. klasside arvestuses esikoha.
Kuigi nii mõnedki lahkusid spordipäevalt välja väänatud jalaga, oli terve klass rahul sellega, et sai veeta päeva koolist eemal.
Lõppude lõpuks sai ikka nii nagu alati – sport võitis!

Lisas: lend137a 17.09.2017 18:36

Reis Lätti

Oli käes kevad ning läksime klassireisile Lätti. Sõit Lätti oli pikk ning ootusrikas. Esimene peatus oli Ikla piiripunkti juures, kus on väike söögikoht, et keha kinnitada. Järgmine meeldejääv koht oli Tarzani seikluspark, mis oli superlahe, sest peale ronimise oli kolme pileti eest võimalik ka sõita Tirooli trossisõidurajal ja siis sõita alla ülikiirel kelgurajal. Edasi läksime Turaida lossi, kus saime külastada piiskop Alberti elutuba. Kui me lõpuks Riiga jõudsime, läksime Liidosse einetama ning pärast jõudsime ka hotelli. Järgmisel päeval läksime Riia vanalinna jalutama. Meile anti ka kolmkümmend minutit, et ise omapäi ringi käia ja avastada. Viimaseks läksime automuuseumisse, mis oli väga huvitav ning teistsugune. Meie giid oli väga tore ning ta rääkis osavalt kõikidest müütidest ja lugudest.
Meie klassireis Riiga oli põnev ja tegevuste rohke.

Lisas: lend137a 08.06.2017 12:00

Loodusõppepäev

7. juunil toimus meil Harku metsas loodusõppepäev.
Olime neljastes gruppides. Me käisime kindlates punktides, kus olid loodusega seotud ülesanded, näiteks kaardi joonistamine, vee voolukiiruse mõõtmine ning selgrootute määramine. Tee peal pidime me korjama taimi ja kivimeid, mida me viimases punktis näitasime ja määrasime.

Saime ka uusi asju teada, näiteks uurisime vee Ph taset ning õppisime mõned uued taimed ja selgrootud.

Päev oli väsitav aga lõbus 🙂

Lisas: lend137a 07.06.2017 12:00

Kokapoiste konkurss

Kui mina ja Kert olime õpetaja Egle Pihlapile öelnud, et sooviksime osaleda Kokapoiste konkursil, ei jäänud muud üle kui välja valida retsept. Me valisime maailmakuulsa Banofee-piruka.
Laupäeval siis otsustasime iseseisvalt pirukat tegema hakata. Kõik sujus hästi, kuni saime teada, et Campi kohvi ei ole kusagilt saada. Oma lollusest mõtlesime, et kui erinev saab kohvisiirup pulbrist olla. Nii panimegi õhukesse vahukoorekihti teelusika täie kohvipulbrit. Pärast piruka külmikus seismist, tõstsime mõlemad endile tüki oma loomingust, aga peale selle lõpetamist, pidi piimaga kohvi maitse alla neelama. Tagatipuks kooki külmkappi tagasi pannes, libises too aluse pealt maha põrandale. Kraamimist jätkus terveks õhtuks.
Pühapäeval saime uuesti kokku, et parandada oma vigu. Seekord olime Kerdi köögis ning meid abistas Kerdi ema. Esimese asjana tegime valmis kohvisiirupi, edasi kulges töö juba libedamalt ja mõninga aja pärast oligi pirukas valmis. Kõrvale serveerisime kohvi ning magustoit maitses penikoorma jagu hõrgumalt kui laupäevane.
Konkursile minnes jagati kõigile lauad ja meie saime laua number 15. Valmistamise ajaks oli määratud 30 minutit. Kodus olime ettevalmistanud põhja ja karamelli ning seal valmistasime vahukoore ja kaunistused. Kui 30-st minutist jätkus, et valmistada kook, siis koristamisega pidi kiiremini ühele poole saama. Esitlus oli tunde järgi harju keskmine. Kook maitses arvatavasti ka kaasvõistlejatele ja pealtvaatajatele, seda näitas tolle kiire ära söömine. Pärast selgus, et roog oli hea ka žürii arvates ja meie pirukale anti 3. koht.​
Mihkel

Retsept: BANOFFEE

Lisas: lend137a 03.04.2017 17:10

Suusatasime Kõrvemaal

Käisime 21. veebruaril suusatamas. Linnas lund polnud, Kõrvemaal oli rohkem lund ja ka rohkem jääd. Päike paistis. Sõita sai 1,5 kilomeetrist rada ja grillida sai ka. Kahju, et snow tube`idega ei saanud lustida – oli tõesti väga libe ja ohtlik. Tore oli veerandi lõpus koolist põgeneda ja klassikaaslastega lustida!
Siin on mõned mõtted, mida tagasisideks kirjutasime:

Väga tore oli! Läheks veel. Kahju, et rajad olid libedad, aga päike paistis ja ilm oli ilus!

Maa oli väga jäine, seepärast oli natuke igavam kui tavaliselt.

Sai suusatada ja grillida. Oli vahva seal neid asju teha. Oleks võinud rohkem lund olla, et tuubitada.

Rada oli libe, aga muu oli äge!

Käisin suuskadega kahest lombist läbi. Kohv oli hea.

Oli tore, et sai koolist loodusesse minna.

Mulle väga ei meeldi suusatada ja uisutada, aga mul oli tore ja sai nalja!

Suusatamine ei olnud hea, sest lund polnud eriti ja see lumi, mis maas oli, oli nagu jää. Ma oleks

tahtnud tuubiga sõita.

Oli väga tore, et saime omas tempos sõita. Paar korda kukkusin ka. Järgmine aasta võiks

mäesuustama minna.

Raske oli liikuda, sest kõik oli jääs, aga mulle meeldis seal peal trikitada. Suusarajad olid väga

mõnusad.

Hea reis oli.

Rada oli hea.

Läheksin hea meelega uuesti.

Lisas: lend137a 21.02.2017 12:05

Linnamuuseum

1. detsembril käisime me Tallinna Linnamuuseumis. Me nägime kuidas elati Tallinnas 15. sajandil ja saime proovida keskaegseid riideid. Meile tutvustati vanu ameteid ja tööriistu ning räägiti kuidas vanasti asjad teisiti olid. Muuseum ise oli kunagise kaupmehe kodu.

 

Lisas: lend137a 01.12.2016 12:01

Rajaleidja

Neljapäeval 24.novembril käisid meil külas kaks Rajaleidja karjääriinfo spetsialisti. Me rääkisime õppimismeetoditest ja sellest, miks üldse õppida? Saime teada, et inimestel on kolm erinevat õppimistüüpi: auditiivne, visuaalne ja kinesteetiline. Me mängisime ka mõningaid meeskonnamänge. Saime palju uut teada.

Anett

pilt

Lisas: lend137a 24.11.2016 14:30

KUMU kĂĽlastus

Meie käisime 09.11.2016 Kumu kunstimuuseumis kunstitundi tegemas. Me nägime eesti kunstnike töid ja täitsime töölehte. Pidime otsima kirjelduse järgi maale ja kirjutama ise kirjelduse, mille järgi teised otsisid kirjeldatud kunstiteost. Seal oli väga palju erinevaid maale ja skulptuure. Meid juhendas praktikant. Muuseumitöötajad olid ka väga sõbralikud ja abivalmid. See oli huvitav ja tore muuseumi külastus.

Cassandra

Lisas: lend137a 09.11.2016 12:00

Palamuse õppekäik

Käisime 07.10 Palamusel vaatamas kooli, kus õppis Oskar Luts, kes kirjutas raamatu “Kevade”.  Esmalt käisime vanas koolimajas kus meile korraldati vanaaegne koolitund. Istusime pinkides ja saime päris sule ja tindiga kirjutada esimese talve tunnistuse. Me saime ka jalutada ringi vanas koolimajas ja kĂĽlastada köstri eluruume. Käisime ka praeguse apteegi juures, mis oli varem Oskar Lutsu kodu. Enne ärasõitu kinnitasime keha Köstri Söögitoas. Pärast seda asusuime koduteele.

Aleksander
Palamusel LiblegaPalamusPalamuse kirikTindiga kirjutamine

Lisas: lend137a 07.10.2016 16:51