Isamaaline pühapäeva hommik

25. veebruaril 1918. aastal toimus tolleaegse Tallinna Peetri Reaalkooli ja praeguse Tallinna Reaalkooli direktori kabinetis Ajutise Valitsuse esimene istung, mida peetakse Eesti Vabariigi esimeseks riiklikuks sammuks ja selle tähistamiseks koguneti 100 aastat hiljem just selle toimumispaika Tallinna Reaalkooli. Õpetaja Madis Somelar palus meid appi manifeste kleepima ja üritusest osa saama.
Esmalt aitasime esimesel korrusel näitust üles panna ja seejärel kell 10.00 täpselt nagu 100 aastat tagasi, kutsuti meid direktori kabinetti, kus mälestatigi Eesti Vabariigi Ajutise Valitsuse esimest istungit. Pärast seda saime alustada manifestide kleepimisega ümber Tallinna Reaalkooli. Seejärel saime osa õpetaja Somelari viktoriinist, kus saime enda Eesti Vabariigi algusloo teadmisi proovile panna ja arendada. Hiljem kutsuti meid pidulikule aktusele, kus pidasid tähtsad persoonid kõnesid ja taaslavastati Eesti Vabariigi loomislugu, peaosades olid Raivo E. Tamm, Pääru Oja ning teised. Pärast aktust pidas Jüri Ratas Reaalkooli trepil kõne ning Reaalkooli õpilased Mathias Kübar ja Liisa Maria Kerner lugesid ette Manifesti kõigile Eestimaa rahvastele, jällegi nii nagu 100 aastat tagasi. Moodustati rongkäik ja sammuti Vabaduse väljaku poole, kus 9 reaalkooli poissi, kaasaarvatud mina, saime koos peaministriga asetada süüdatud küünlad samba ette. Sellega oli päev meie jaoks lõppenud. Vot kui kaugele võib Reaalkooli ellu panustamine viia.