Reaali Poiss 90

13. novembril tulime kõik kooli pidulikus riietuses, koolimüts peas. Kätte oli jõudnud päev, mil möödus 90 aastat vabadussõjas langenud õpetajate ja õpilaste mäletussamba ehk Reaali Poisi avamisest.

Sellel päeval toimusid ainult kolm esimest lühendatud tundi. Seejärel läksime koos teiste gümnasistide ja üheksandikega Reaali Poisi kuju juurde pidulikule tseremooniale. Lisaks õpilastele, õpetajatele ja direktorile võtsid sellest osa ka J.Westholmi Gümnaasiumi, GAG ja teiste koolide esindused, Eesti toonaste liitlaste suursaadikud, linnajuhid, vilistlased ja skautide esindajad. Tseremoonia oli võimas ja meeldejääv.

Järgmisena liikusime pudireas koolistaadionile, kus saime süüa sõdurisuppi ja moosipalle. Külastasime ka vabadussõja-aegsete relvade näitust aulas. Päeva lõpetas ajalookonverents Apollo kinos, mis oli väga põnev ja sisurikas. Esinesid nii meie enda gümnasistid kui ka teiste koolide õpilased. Esitluste vahel kõlasid lõbusad laulud.

Nii mööduski meie tähistamine!