Rebaste nädal

Tsiteerides 2013. aastal Ylvise poolt esitatud laulu „Rebane“: „Mida ütleb rebane?“, jõudis ka meil õppeaasta kolmandal nädalal kätte rebaste nädal ehk rets. Rebased said ristitud, kannatades mitmeid tuleproove, nendeks näiteks orienteerumine, mängud staadionil, viktoriin ja muidugi ka ristimistseremoonia. Meie klassi grupid olid keskendunud järgmistele filmidele: „Mehed mustas“, „Kellavärgiga apelsin“, „Monty püüton“ ja „Shrek“.

Rebaste nädal on olnud meil koolis juba pikk traditsioon, kuid osad ütleksid, et isegi liiga pikk. 137.a pakub lõpetada senine nädal ja asendada see päris rebaste nädalaga, mille vältel kool laiendaks õpilaste teadmiseid rebastest. Kuigi rebaste populatsioonid ei ole hetkel ohus, ei tea me kunagi, kuidas see võib homseks muutuda. Juhtkond peaks tagama igale gümnasistile rebaste nädalaks ühe rebase (vulpes vulpes), õpilase soovil rohkem.

A vörös róka a rókák legismertebb és egyúttal a Vulpes nem legnagyobb termetű faja. A valódi kutyaformáktól külsőleg a napvilágon tojásdad alakú pupillája, lapos szembolti íve és aránylag kicsiny felső tépőfogai különböztetik meg; életmódja többnyire magányos, míg a kutyáké inkább csapatos.