Geograafiatunnis käis külaline

Neljapäeva, 8.  novembri hommikul käis meile geoinformaatikast rääkimas Reaalkooli 130. lennu vilistlane Kaisa Laur. Ta tutvustas GISi ning selle kasutamist andmete töötlemises ja kaartide koostamises. Kaisa on uurimustööde juhendaja, üks neist on Tallinna virgestusalade märgistamine ja kaardi koostamine. Kõige raskem osa pidavat olema kaartide esitlemine inimestele, nii et tavainimene ka neid kasutaks. Kõrgemal tasemel GISi spetsialistid kasutavad Pyhtonit, seega on mõttekas meie klassil uurida selle eriala kohta rohkem. Kaisa õppis Tartu Ülikoolis geograafiat ja töötab AlphaGISis.

Järgmisel kolmapäeval, 14. novembril on rahvusvaheline GISi päev, mis toimub Rahvusraamatukogus, kus peetakse loenguid ja koolitusi.

Kirjutas Susanna

Pildi tegi õpetaja Karu