Teaduspäev 2016

Neljapäeval, 7. aprillil oli meie klassile teaduspäeva raames ette nähtud kaks loengut. Esimene neist oli Ringo Ringvee rändeteemaline ja teine oli Lennart Lennuki mereolustikuteemaline loeng.

Ringvee loengust jäid kõige teravamalt meelde ta omapärane soeng ja irooniline tõsiasi, et maailma kõige religioossemast piirkonnast tulevad inimesed kõige vähem religioossesse piirkonda. Lisaks murdis Ringvee paar stereotüüpi. Nüüd me teame, et:
-kõik pagulased ei ole moslemid
-kõik pagulased ei pea kinni karmidest usunõuetest.
Lisaks saime teada, et keskmine Eesti rassist on Ida-Virumaal elav sisserännanud 30-aastane keskmist palka teeniv naine, kes on ise immigrant.

Lennart Lennuki loeng andis huvitava ülevaate Läänemere mikroskoopilisest elanikkonnast. Nimelt kesksuvel, kui asustustihedus meres on suurim, võib peotäies läänemerevees olla :
-keskmiselt 5 hulkrakset (nt. krabi vastseid, vesikirpe, aerjalgseid jne)
-keskmiselt 200 ainurakset (nt. ripsloomad, amööbid jne)
-keskmiselt 50 000 isendit taimhõljumit (rohevetikad, sinivetikad (kes ei ole tegelt vetikad lol) jne). Muide, umbes 50% hapnikust tuleb merest 😊
-ning keskmiselt 50 000 000 bakterit.

Huvitav fakt, mis kõrva taha panna: Aasias on inimese seedesüsteemis tekkinud bakter, kes aitab vetikaid seedida.

-Oliver

Lisas: admin 07.04.2016 17:27

Meie klass ja sport

Meie klassi sportlik ettevalmistus on valdavalt hea – 29-st inimesest 27 tegeleb või on tegelenud spordiga. Trenni tehakse 3-6 korda nädalas. Peamiseks põhjuseks, miks me sporti harrastame, on meie vanemate aktiivne tegutsemine. Selle tagajärjel sattusime spordiringidesse ning ei ole soovinud enam lõpetada. Peale selle tegelevad meie klassi noored spordiga selleks, et fĂĽĂĽsiliselt aktiivne olla. Olgu mõned populaarsemad spordialad ära märgitud:

Jalgpall
Jalgpall on vaieldamatult meie klassi populaarseim spordiala. Jalgpalliga tegeleb või on tegelenud 10 inimest. Paistab, et sellest on ka kasu, sest 2015/2016 õppeaastal tulid Tallinna Reaalkooli neiud koolidevahelises jalgpallis Tallinna meistriteks, eesotsas meie klassi vahvate plikadega!
Ujumine
Ujumist harrastab meie seast 6 inimest. Ujujate hulgas leidub nii Euroopas aktiivselt võistlevaid professionaale kui ka paar korda nädalas treenivaid õpilasi.
Tantsimine
Üllatus ka minule endale. Tantsimisega tegeleb 4 noort, kelle arvates on see kasulik tunnete väljendamiseks ning hea füüsilise vormi saavutamiseks. Ka sellel erialal on meil rahvusvahelisi võistlejaid, kes Eestile vaid au ja kuulsust toovad.
-Mooses

Lisas: admin 30.03.2016 07:59

Robin Haljak

Robin on meie klassi “aju”. Ta oskab kõiki reaalaineid ja kui teda ei tunneks, võiks arvata, et tal on iga töö jaoks olemas spikker. Meie klassist on ta ainuke õpilane, kes sai heade tulemuste eest kolmel eri aine olĂĽmpiaadil Reaalkooli gĂĽmnaasiumisse sisse.
IMG_8699 (2)

Lisas: admin 29.03.2016 23:53

Artur Järviste

Artur on väga tore ja armas kaasteeline. Ta on tavaliselt vaikne ja
rahulik, kuid on alati hea vestluskaaslane nii lihtsatel kui sĂĽgavatel
teemadel. Ta suudab hoida igas olukorras head meeleolu. Arturil on suur tahe
õppida ja tema stiilivalikuid peetakse klassi parimateks. Talle meeldib
klassikaaslaste paelu lahti teha ja pilvede embuses olla. Noormees on ka
tubli peokutt ja suudab üllatavalt 60 sekundiga 1.5l vett ära juua.

 

Artur

Lisas: admin 29.03.2016 23:52

Carmen KeskĂĽla

TSARMEN, C-ga ja tõmbleb hästi. Kõige kurjem inimene, keda me kõigele vaatamata armastame. Klassi soolaseim õpilane, vahel lausa piprane. Eelistab ilmselgelt magusat, et oma soolasust tasakaalustada, kuid see on üsna võimatu. Kompenseerib pikkuse oma pimestava iseloomu ja kõrgete kontsadega. Rõõmsameelne neiu, kellega kunagi igav ei hakka. Kõige parem puhvetikaaslane. Väike, aga paistab ikka teiste seast välja. 7. klassis oli tal kaunim naeratus, muidu on ta ülimalt enesekindel ja hea vestluspartner. Väiksel inimesel suur süda. Mis teda naerma EI ajaks, jääb saladuseks. Lühikesel on valed jalad. Tahaks, et teda rohkem oleks. Üli lühike väike asjandus, kui just kontsakingi all ei ole. Väga energiline, elurõõmus, hooliv ning nutikas neiu. Omab kõige säravamat naeratust. Naerab palju, aga oskab ka asjalik olla. Ilmselgelt põrgule väga lähedal, mõni kohtus temaga lausa Tinderis. Vahva neiu. Pisike, aga tubli ning Tendermann hindab tema vene keele oskust.  Abivalmis ja naljakas, rõõmus neiu , kellel on väga head akrobaatilised oskused.

 

KeskĂĽla

Lisas: admin 29.03.2016 23:51

Elisabeth Margarethe Kikas

“Kui keemiaga veab viltu, siis temal veab küll otse.” Elisabeth on õpihimuline ja meeldiv noor neiu, kes on keskmisest taibukam ning väga mitmekülgne. Ta on sõbralik ja usaldusväärne tüdruk, kellele vist teadmata põhjusel meeldivad väga tomatid. Kuna keemia voolab tal soontes, siis võib olla tegemist tulevase keemikuga.

laud2

 

Lisas: admin 29.03.2016 23:49

Liisa Lotta Klaassen

Liisa Lotta kuldsed krussis kiharad ei jää kellelgi märkamata. Tema element on tants. Lotta on tõeline tantsulõvi, kellel ei jää koolis mitte ĂĽhestki teadmisest puudu –  vene keeles laob ta käänete lõppe nagu vanajumal ise ja ega teisedki ained tagaplaanile jää. Lotta on väga hooliv, sĂĽdamlik, rõõmsameelne, sihikindel ning vapper neiu, kes abistab alati kõiki kaasteelisi liftiga sõitmisel.

Lotta

Lisas: admin 29.03.2016 23:47

Kaspar Kluge

Kaspar Kluge on silmapaistev filosoof, ta on tark ning ekspert vanasõnades, kellel on iga olukorra jaoks mõni tabav sõnapaar. Tema tunnuslauseteks on: “See on suhteline.”, “Elu on seiklus” või “Üritus on pool võitu.” Samuti on ta suurepärane ning lõbus muusik, kes on väga osav suure viiuli ehk tšelloga. Sellega saaks ta palju neide ära võluda, kui ta vaid sooviks. Ta on ka kõige parem parmupillimängija. Alati stiilne Kaspar, kelle botased küll vahest kuluvad, on suur puhvetisõber. Tema jaoks on kanavõileib nii püha asi, et tal on lausa luuletused valmis mõeldud. Kaspar on ka väga jutukas ning oskab ennast igast olukorrast välja vingerdada.

kulge

Lisas: admin 29.03.2016 23:46

Emma Anni Koppel

Emma on rõõmus, armas, tubli, tore, andekas ning väga jutukas imelise naeratusega neiu. Teisalt on ta jällegi poolkorralik, lausa ohtlik, tulise ja julge iseloomuga ning emotsionaalne. Kuigi ta oma eraelu palju ei kommenteeri, avaldab ta maailma asjade osas väga julgelt arvamust ja kaitseb kiivalt naiste õigusi. Ta on tulvil ideid ja žestikuleerib rääkides palju, mis tuleneb ilmselt ta loomusest panna oma juttu kogu hing. See lööb välja ka vene keele tundides, millest mõne arvates võiks teha lausa dokumentaalfilmi. Tulevikus võib temast oodata ajakirjanikust arsti (või vastupidi) – on vähe neid, kes poleks märganud tema osavust artiklite kirjutamisel. Somelar igatahes on, ja tema on vaid üks Emmat armastavatest (loe: talle puid alla panevatest) õpetajatest.

Emma

Lisas: admin 29.03.2016 23:45

Carmen Sandra Kuusk

Carmen Sandra „istu, 5“ Kuusk

Carmen on kaasteelisi üllatanud põhjalikkusega igas eluaspektis. Võimekas ujuja, äärmiselt tervisliku eluviisiga väga töökas ja edasipüüdlik neiu. Järjekindlus tabab Carmenist rääkides otse naelapea pihta, käib siis jutt kas rühmatöödest või üle Atlandi ookeani ujumisest. Ta ei karda oma mõtteid sõnadesse panna ning neid välja öeldes kõlavad need vankumatute faktidena. Muidu vaikne Carmen tabab oma ütlustega vastast salvavalt, siit ka suur kirg vehklemise vastu. Igaüks on oma õnne valaja ja saatuse (Birk) sepp, Carmen astub seiklustele vastu, must marker ühes, mõõk teises käes. Ega siis lahinguväljal sulnis pilt joonistamata ei saa jääda!

Ăśtlused:

Kirjanduse tunnis: „Mina tegin siis kirja Eljeni emalt Eljenile: ELJEN!!!!!“

carmens

 

Lisas: admin 29.03.2016 23:44