Teaduspäev 2016

Neljapäeval, 7. aprillil oli meie klassile teaduspäeva raames ette nähtud kaks loengut. Esimene neist oli Ringo Ringvee rändeteemaline ja teine oli Lennart Lennuki mereolustikuteemaline loeng.

Ringvee loengust jäid kõige teravamalt meelde ta omapärane soeng ja irooniline tõsiasi, et maailma kõige religioossemast piirkonnast tulevad inimesed kõige vähem religioossesse piirkonda. Lisaks murdis Ringvee paar stereotüüpi. Nüüd me teame, et:
-kõik pagulased ei ole moslemid
-kõik pagulased ei pea kinni karmidest usunõuetest.
Lisaks saime teada, et keskmine Eesti rassist on Ida-Virumaal elav sisserännanud 30-aastane keskmist palka teeniv naine, kes on ise immigrant.

Lennart Lennuki loeng andis huvitava ülevaate Läänemere mikroskoopilisest elanikkonnast. Nimelt kesksuvel, kui asustustihedus meres on suurim, võib peotäies läänemerevees olla :
-keskmiselt 5 hulkrakset (nt. krabi vastseid, vesikirpe, aerjalgseid jne)
-keskmiselt 200 ainurakset (nt. ripsloomad, amööbid jne)
-keskmiselt 50 000 isendit taimhõljumit (rohevetikad, sinivetikad (kes ei ole tegelt vetikad lol) jne). Muide, umbes 50% hapnikust tuleb merest 😊
-ning keskmiselt 50 000 000 bakterit.

Huvitav fakt, mis kõrva taha panna: Aasias on inimese seedesüsteemis tekkinud bakter, kes aitab vetikaid seedida.

-Oliver

Lisa kommentaar


Warning: Undefined variable $user_ID in /data02/virt58214/domeenid/www.real.edu.ee/htdocs/ajaveeb/wp-content/themes/reaalkool/comments.php on line 74