Harald Triegeli haua külastus

Alates aastast 1995 on realistid käinud õpilassõdur Harald Triegeli hauda külastamas Tallinna Siselinna kalmistul. Esmalt toimus see direktor Hain Hiieaasa eestvedamisel, seejärel juba õpilaste ja huvijuht Piret Otsa omaalgatusel. 2000. aastal panid tublid realistid hauale ka Triegelile pühendatud mälestusmärgi. Olles ise kõigest 17-aastane, läks Harald Triegel tragilt Eesti Vabadussõtta kodumaa eest võitlema. Triegel oli esimene reaalikas, kes Vabadussõjas langes: 8. detsembril 1918 tabas teda Järve mõisa all surmav lask. Kaheksa kuud hiljem maeti vapper sõdur Tallinna Siselinna kalmistule. Nii on säilinud 1995. aastast traditsioon igal aastal 8. detsembril viia Triegeli hauale küünal, et näidata talle realistide uhkust ja tänulikkust. Seda ka sel aastal — reaalkoolist väljus viiepealine esindus eesotsas huvijuht Piret Otsaga. Meie klassi läks kalmistule esindama Mia Brit. Õhtupoolik möödus külma ja pakasega, kuid pärast koolivenna haua külastamist ning Pireti vahvaid lugusid traditsiooni algusaegadest olid südamed kõigil soojad.

Mia Brit