Austerlased Tallinnaga tutvumas

25. septembrist 2. oktoobrini olid meil külas õpilased Austria koolist B(R)G Leibnitz. Sündmusterohke nädal sai alguse pühapäeva õhtul, kui kõik õpilased, kes austerlasi majutasid, kogunesid ootusärevuses lennujaama. Lennujaamas saime esimese mulje austerlaste kultuurist: üks õpetaja ja paar õpilast olid Eestisse saabumiseks selga pannud austria rahvarõivaid. Austria õpilastele oli planeeritud väga tegus nädal, mille jooksul käidi erinevates muuseumides, vanalinnaga tutvumas, räätsadega rabamatkal, külastati erinevate klasside tunde ning käidi Viimsi SPAs. Samal ajal meie kui tublid Reaalkooli õpilased jätkasime õppetööga nagu tavaliselt. Nädalavahetusel kogunesime terve klassi ja külalistega Pärnu mnt majja, kuhu tõime hõrgutavaid eesti toite, kuulasime Austria kultuuri teemal esitlusi ning tantsisime nii Piret Otsa tantse kui ka Viini valssi. Kuna Austria on mägine maa, millel puudub merepiir, käisid austerlased nii palju kui võimalik mere ääres mõnulemas. Huvitavast ja väsitavast nädalast oli austerlastele siiski kõige meeldejäävam SPA külastus. Nüüd jääme ootama kevadet, mil saame minna Austriasse. Õpilasvahetusprojekti eestvedamise eest tuleb kindlasti tänada inglise keele õpetajat Kristi Vahenurme ja meie klassijuhatajat Natalja Siniorgu.

Anni

 

Minu austerlased olid Valerie ja Ferdi.
Meie nädal algas juba alguses väikeste viperustega — Valerie kott läks lennujaamas kaduma, mille pärast pidid kõik pea tunnikese lennujaamas ootama, kuid pole hullu. Koju jõudes selgus, et Ferdi pere omab oma väikest perekonna veinimõisa, mille veini valikust ka 2 pudelit meie lauale jõudsid. Nädala jooksul tegime mitmeid linnatuure ja külastasime ka Tallinna must-see asutusi. Kõige enam jäid neile meelde Linnahall ja Noorte Kunstnike klubi. Lisaks said minu tibud esineda ka 139 lennu saksa keele tunnis, mis oli nende jaoks väga naljakas kogemus.
Mina jään neid igatsema ja kohtume juba poole aasta pärast!!

Tobias

 

25.09 – 02.10 veetsid meiega ĂĽhe huvitava nädala Erasmus+ programmi raames austria vahetusõpilased B(R)G Leibnitz koolist. Esimest korda kohtusime pĂĽhapäeval Lennart Meri lennujaamas, kus saime neid põnevuses pea tund aega oodata. Edasi läks iga jorss oma (uude) koju ja saadi omavahel paremini tuttavaks. Minu juures elasid nädal aega kaks austria poissi, Ben ja Jan-Lukas. Nad tõid meile toredaid kingitusi austriast ning saime söögilauas paljust huvitavast vestelda. Esmaspäeval läks trall lahti: austerlased alustasid oma päeva koolitutvustusega, kogu nädala vältel osalesid meie erinevates koolitundides, enne lõunat käisid giidiga vanalinna tuuril ja päeva lõpetas koolipsĂĽhholoogi Olle Selliovi loeng “Resilience and Mental health”. Pärast koolipäeva oli vaba aeg – mina käisin Benni ja Jan-Lukasega õues korvpalli mängimas. Koolipäevad olid austerlastel ĂĽldiselt sarnased esmaspäevaga: teisipäeval käidi Eesti Vabaõhumuuseumis, kolmapäeval sumpasid austerlased Kõnnu-Suursoo rabas räätsamatkal, mõni julgem käis ka ujumas, neljapäeval kĂĽlastati okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu ja reedel nähti ära ka Lennusadam. Bennilt ja Jan-Lukaselt saadud siseinfo põhjal olid kõige huvitavamad räätsamatk ja Vabamu. Reedel pidas ka aulas loengut austria õpetaja David Duncan teemal “Stress prevention and resilience in a school environment”. Loeng oli väga huvitav ning saime ka oma stressitasemed välja arvutada. Ă•htul käisime kõik koos Viimsi SPAs ja Atlantises sulistamas ning saime mõnuleda pärast rasket nädalat erinevates saunades tehes Eestile omaseid saunarituaale. Laupäeva õhtul saime koos vanematega väikeses majas kokku selleks, et kuulata huvitavaid esitlusi Austriast, sĂĽĂĽa traditsioonilist Eesti toitu ja muidugi ei puudunud ka Potsa tantsud. Reede ja laupäeva öösse suutsime mahutada ka paar toredat sõpradega istumist. PĂĽhapäeva hommikuks olid kõik omadega ĂĽpris läbi aga see-eest õnnelikud ja kell 13 lahkusidki austerlased Eestist. Jäime nädalaga väga rahule ning me juba ei jõua kevadist Austria kĂĽlastust ära oodata.

Robin Mere

 

Minul oli nädalaks külas kaks austerlast: Klara ja Victoria. Mõlemad olid väga viisakad ja toredad neiud ning nad tõid nii nii palju kinke Austriast. Minu lemmik oli üks vegan vahvlike. Teise päeva õhtul lisandus minu koju ka Helena. Käisime Pirita rannas päikeseloojangut nautimas, T1 vaaterattal ja ka koertega jalutamas. Austerlaste lemmik ekskursioon oli seiklus mere äärde, mis oli nende jaoks meeldejääv ja ilus kogemus.

Sten

 

Minu austerlane oli Simon. Iseloomult lõbus ning lõpmatu energia ja positiivsusega. Eestis osutusid lemmikuteks Limpa limonaad ja kohukesed ning jäises vees ujumine ja rabamatk.

Frederik

Mina ise ühtegi austerlast ei majutanud, aga käisin nendega koos rabas matkamas. Matkasime räätsadel, sõime jõhvikaid, külastasime vaatetorni ning ka paar julgemat austerlast käisid ujumas. Üleüldiselt oli vahvalt veedetud aeg ning austerlastel tundus terve aeg lõbus olevat.

Tristan

 

Mina mahutasin enda juurde ĂĽhe austerlase – Maja. Juba enne kohtumist meil jutt jooksis ja ega ta lahkumiseni ei lõppenudki. Maja oli viisakuse kehastus ja tõi Austriast kaasa ka palju head ja maitsvat. Kahjuks jäin just sellel lahedal nädalal haigeks, kuid jõudsime siiski peale programmi teha muidki kultuurseid tegevusi: öösel vanalinnas linnakatega seigelda, käia Hesburgeris ja võtsin ta isegi tuletantsu trenni kaasa. Lisaks jõudsin teda oma sõpradele tutvustada, kellega ta hästi klappis ja siiani kontaktis pĂĽsib!
Majale endale jäi kindlasti hästi meelde ka oma nime korduv nägemine majade peal!

Ketlin

Minu juurde tulid nädalaks elama kaks tüdrukut – Freyja ja Magdalena. Klapp tekkis mul nendega koheselt, saime hästi läbi ning kodus valitses soe õhkkond. Tundsin, et elan justkui restoranis, kuna nädala jooksul üllatasid mu austerlased mind kahel korral oma rahvustoitudega. Esimesel korral tegid nad mulle pannkoogisuppi (vägavägahea!!!) ning laupäeva hommikul ärkasin üles köögist tuleva pannkoogilõhna peale. Meil oli koos vahva ning ootan juba, et neid kevadel uuesti näha!

Mia Marie

Kommenteerimine on keelatud.