Tartu rahu

EsmaspĂ€eval, 3. veebruaril sĂ”itsime terve gĂŒmnaasiumiga Tartusse, et tĂ€histada Tartu rahu 100. aastapĂ€eva. Ekskursioon algas Tartu Ülikoolis. Seal oli pĂŒsti pandud nĂ€itus antiikaegsete skulptuuride kipsvalanditest. JĂ€rgmisena lĂ€ksime Tartu Jaan Poska GĂŒmnaasiumisse, kus oli suur ĂŒmar laud, mille taga kirjutati alla Tartu rahu lepingule. Seina ÀÀres olid kapid, kus hoiti Tartu rahu lepingut ja muid ajalooliseid dokumente. Poska Ă”pilased nĂ€itasid meile veidi majas ringi ning jutustasid oma Ă”ppetöö kohta. PĂ€rast seda lĂ€ksime Hugo Treffneri GĂŒmnaasiumisse sööma. Meile anti ka veidi vaba aega, et Tartu linnas ringi uudistada, enne kui pidime taas kogunema. Kella kolme paiku naasime terve gĂŒmnaasiumiga Tartu Ülikooli, et kuulata aulas kolme esitlust. KĂ”igepealt esitasid Treffneri Ă”pilased meile ĂŒhe nĂ€idendi Tartu ajaloo kohta. Siis jutustas meile Tartu Ülikooli ajaloodoktor Ago Pajur Tartu rahu sĂ”lmimisest ja sellele eelnenud sĂ”jast. LĂ”petuseks rÀÀkis meile Hesi Siimets-Gross esimeste Eesti pĂ”hiseaduste sĂ”lmimisest.

Siis liikusime kÔik bussi ja hakkasime tagasi Tallinnasse sÔitma. KÔik Ôpilased olid pikast pÀevast vÀga vÀsinud, kuid ekskursioon oli vÀga lÔbus.

Tartu Ülikooli antiikmuuseum

Tartu rahulepingu sÔlmimise ruum