Abiturientidest autojuhid ehk liiklusraevuteraapia

Kuna päris mitmetel meist on raske töö ja puudutud tundide tulemusena saadud autojuhiload, tuleb nii mõnigi iga hommik kooli püha viha täis, sest jälle on tänu liiklusele ajurakke hävitatud. Siin mõningad tänavaküsitluse (loe: 133.b täitis Google Formsi) vastused Eesti liikluse probleemide kohta*:

“Pensionärid”

“Mingi jobu köhis pool tundi vahetpidamata.”

“Igatahes see, mida nad Pirital teevad on täiega lape. Kõigepealt nad panevad ridu kinni nii, et linna minnes läheb mõnikord POOLE rohkem aega kui tavaliselt. NO MIDA? + nad teevad remonti Pirital, kus on nagu Tallinna kõige paremad teed??? Miks te seda kuskil, kus seda tegelikult vaja on ei tee? Ok olen siis mina tubli ja tulen jala koju AGA EI SAA, sest nad on osa kõnniteest ka kinni pannud. Miks te seda samal ajal teete???? Pidin mingi suuresuure ringiga minema, et koju saada. Kõige hullem lugu oli nädalavahetusel. Nad arvasid, et kui nad panevad mingi kiomeetri teed kinni nii, et sa ei saa parempööret teha (sidenote enamik inimesi Pirital peavad Pirita teelt paremal pöörama, et oma koduni jõuda, sest vasakul on well, meri), siis see on väga hea idee. Let me tell you something, it was not. Pidid mingi peaaegu Viimsisse välja sõitma, et koju saada. Aitäh ma tunnen ennast juba paremini.”

“Ehitustööd, mis ei saa mitte kunagi valmis ja heal juhul näeb seal kahte ehitajat kes niisama ringi jalutavad ja suitsu teevad ning tänu sellele on linnas lappes ummikud. Ühistranspordini pole konditsioneer aastal 2018 veel jõudnud. Jube palju inimesi, kes ei oska lihtsalt autoga sõita, segavad ja takistavad teisi. Jalgratturid, kes sõidavad autoteel on jobud. Tuleks ära keelata selline tegevus.”

“Miks bussid ei tee oma aknaid lahti kui õues on 40 kraadi sooja????? Nagu ma saan aru, et Eesti on vaene riik ja me ei suuda lubada endale konditsioneeriga busse :))), aga teeks siis vähemalt aknad lahti ja laseks mingi tuult sisse natuke.”

“Trollijuhtide ülbus… Auto liigub umbes 30 km/h kiirendavalt ning siis otsustab üks troll, et oleks hea mõte jätta see auto esitiivast ilma. Tema kahjuks oli auto roolis olnud isikul kiire reaktsioonivõime ehk pidurid põhja ja napilt jäi puudu kokkupõrkest. Kusjuures liiklusseaduse kohaselt oli teeõigus autojuhil.”

“Hobujaama ristmikule saamiseks on Pirita poolt ALATI suur ummik. Ning siis otsustatakse ka selle vältimiseks olev tee kinni panna, sest keegi tahab maja ehitada, kuid aukliku teed ei remondi.”

“Suuuuuuured ummikud!!!!! Bussid jõuavad 15min hiljem kohale ja vääga palav on ka.”

“1. Need teedeehitused. Ma saan aru, kõik teed on aukus või vajavad ümberehitust, aga see liikluskorraldus on täiesti metsas ju. Kõik, kes tahavad ida poolt Tallinna keskklinna tulla, reaalselt ei saa, sest kõik paganama teed on kinni või remontidest ummikus. Ja mõnel tänaval on nagu kaks meetrit enne ristmiku silt, et “ups, ristmik on suletud” Kuhu ma minema pean seal siis?? Also, kui te iga kuu kõiki teid peate lappima, äkki siis ehitaks mingid kvaliteetsemad teed vms? 2. Me elame aastas 2018. Ja kohe kui natukenegi palavaks läheb, on bussides saun. Bussijuhid istuvad oma aknakesed lahti ja kui sa küsid, et palun tehke katuseluuk lahti või pange kont tööle vms, siis nad on nagu “ei, siin ei ole palav ja me ei raiska konditsioneerile raha”. 3. Eesti liikluskultuur. Inimesed reaalselt ei tunne märke, viisakusest rääkimata. Kui ma seisan ummikus ja minu kõrvalt kihutab mööda (reast, mida pole olemas, ta lihtsalt trügib) taksojuht, siis päris ma lasen teda enda ette, kui ta olematu rida lõpuks otsa saab. Kõik väikebussid ja maasturid ja taksod on niiii ülbed, ise nad kunagi mitte kedagi vahele ei lase ja siis nad on piisavalt jultunud, et kõigist mööda kihutada ja siis minu ette raiuda.  4. Jalakäijad. Täielikud jobud. Ma saan aru, pensionäride kondimootor on roostes veits, eksole. Aga 20-aastane mees, sul jalad töötavad, sa näed, et ma seisan keset ristmikku, tahan pöörata ja sa ikka kõnnid nii aeglaselt. Liikuge kiiremini issand jumal. Ja need jalakäijad, kes punasega üle lähevad… 5. Ratturid. Need, kes hooga rattaga üle sebra sõidavad: liiklusseaduse järgi teil pole eesõigust, kui ratta peal olete. Ehk siis: tule ratta seljast maha ja ma annan sulle viisakalt teed nagu jalakäijale või kihuta rattaga ja ma lihtsalt ajan su alla, sest mul ei ole mitte mingit kohustust oodata, kuni sa minust mööda väntad.”

“Mitmete kaasliiklejate liikluseeskirjade mittetundmine.”

“Inimesed sõidavad tuimalt kollasega üle, põhimõtteliselt rohelisel ja kollasel pole vahet. Tundub, et foorituled on veidi muutunud ehk roheline – sõida -, kollakasroheline – sõida -, rohekaskollane – sõida, aga lisa veidi gaasi, rohekaspunane (sest kollast värvi tegelt ei eksisteeri) – anna gaasi ja sõida, punakas – lisa veel gaasi -, tulipunane – no okei pidurda korraks.”

*Vastused kohandatud viisakasse kirjakeelde. Mõni oli ikka päris vihane…

 

Pilt (autor Mattias Kitsing) on illustreeriv ega kajasta meid tegelikus liikuses. Muide, Roomet on Reaali rammumees 2018! Jeeeee!

Kommenteerimine on keelatud.