Õpetajate päev

Kallis koolipere!

Tervitan teid Tallinna Reaalkooli direktorina õpetajate päeval, mis sellel aastal võtab aset 5. oktoobril. Minu tööpäev algas hommikul mõnusa kohvitassi ja kange kohviga, et jõuaksin kella 7.30 kõiki õpilasi garderoobi ja esimese korruse trepi vahele tervitama. Kuna positsioon oli mulle uus, siis sain mitmeid kordi küljeuksest tulnud kolleegide käest uksega. Tervitamise kõrval pean siiski tõdema, et kord on koolimajast kadunud! Saime esimeste minutitega juba mitmeid kooli kodukorrarikkujad musta nimekirja lisatud. Teine suurem probleem on distsipliin, ei jäänud märkamata, et õpilased tulevad viimasel hetkel kooli ja seetõttu must nimekiri pikenes hilinejatest, mis tuli lõpuks kokku pea kahe A4 pikkune. Musta nimekirja oleks pidanud ka minema õppealajuhataja Uku, kes otsustas hommikul natuke kauem magada, kuid ühiskonnas on siiski mõned võrdsemad. Ootasime koos teise õppealajuhataja Robert Kuksiga oodatud kolleegi ära ja asusime tööpostile – käia läbi kõik algklassid ja erakooli nooremad õpilased. Kõik olid väga armsad, toredad ja aktiivsed. Tore oli näha kätemerd küsimuse peale, et kes tahavad jätkata Tallinna Reaalkoolis. Edasi pidime ka meie korra ennast arendama meile kohustuslikes tundides, kust siiski pidin töökohustuste tõttu ära käima. Seekordseks töökohustuseks oli vahetada välja kooli auväärt juhtkond ja koht direktorikabinetis ise sisse võtta, lisaks sellele musta nimekirja kantud õpilasi noomida ja see tuli suurepäraselt välja, sest sai välja antud üle 20 seletus- ja käskkirja, millest parimaid eksponeeriti hoiatuseks kooli infotahvlil nädala lõpuni. Et siiski mõttetöö käskkirja kirjutades ei lõppeks, andsime ülesandeks teha seda täpselt kindla arvu sõnadega (näiteks 33). Edasi andsin töö üle oma usaldusväärsetele õppealajuhatajatele, kes jätkasid distsipliiniprobleemi lahendamist. Mina pidin minema andma 134c klassile vene keele tundi koos oma sõbra ja kolleegi Oliveriga, mis meil tuli üpris edukalt välja, kuigi tunni kõige aktiivsem inimene seal klassis ei käi. Loodan, et kõigil oli meeleolukas, meeldejääv ja paljude uute teadmistega päev. Nagu sellel päeval sai juba öeldud, siis kordame üle meie kooliõpilase head tava: Ma kannan koolivormi, ma ei hiline, ma olen distsiplineeritud õpilane. Üks kõikide, KÕIK ÜHE EEST!

autor: Markus Mikko