Hain Hiieaas sündis 15. mail 1937. aastal Harjumaal Kolga külas. 1952. aastal alustas ta õppimist Loksa Keskkoolis. Pärast keskkooli lõppu asus ta õppima Tallinna Pedagoogilisse Instituuti keskkooli matemaatika- ja füüsikaõpetaja erialal. 1960. aastal lõpetas ta kõrgkooli ja asus Tallinna 2. Keskkoolis tööle füüsikaõpetajana.

1963. aastal asutas ta elektrotehnikaringi, mis tunnistati 1970. aastal Tallinna parimaks huviringiks, samuti valiti ta Tallinna füüsikaõpetajate ainesektsiooni juhiks. 1966 edutati Hain Hiieaas Tallinna haridusosakonna koolide inspektoriks. 1974-1976 oli ta EÕMi (Eesti õpilasmalev) juht. 1974. aastal omistati talle teenelise õpetaja nimetus.

1968. aastal naasis ta füüsikaõpetaja kohale ning 1976. aastal sai ta Tallinna 2. Keskkooli direktoriks, sellel kohal töötas ta 1980. aastani. 1980-1986 oli ta Tallinna haridusosakonnas juhataja ning seejärel töötas ta taas Tallinna 2. Keskkooli/Tallinna Reaalkooli direktorina kuni 1995. aastani.

Direktorina oli Hain Hiieaas esinduslik ja korrektne. Kuna ta pidas tähtsaks tugevat kollektiivi ning õpilased ja õpetajad austasid teda, siis töötasid õpetajadtema juhtimise all ilma kontrollita ning olid säästetud mitmetest parteikomitee kummalistest käskudest. Tema direktoriks olemise ajal taastati kooli nimi ning Nõukogude ajal keelatud traditsioonid-sümbolid.

Hiieaas pööras suurt tähelepanu traditsioonidele ja nende hoidmisele ning seega seisis ka vastu kavale kaotada Tallinna Reaalkoolis ära alg- ja põhikooli osa. Hiieaasa meelest oleks see muudatus murdnud Reaali vaimu, sest õpilased, kes on kogu oma koolitee käinud Reaalkoolis, mõistavad selle kooli tähendust nii nagu nende vanemad ja vanavanemadki. Tänu temale säilis terviklik Tallinna Reaalkool.

Hain Hiieaas suri 1995. aastal, ta on maetud Rahumäe kalmistule.