Oskar Radik sündis 17. aprillil 1921. aastal Tallinnas vedurijuhi perekonnas. Radiku haridustee algas 1932. aastal Nõmme I algkoolis ning jätkus Nõmme Gümnaasiumis (Nõukogude ajal Tallinna 10. Keskkool), mille ta lõpetas 1941. aastal.

Teisest maailmasõjast võttis Oskar Radik osa Eesti Laskurkorpuse ridades. Teda autasustati Kuulsuse III järgu ordeniga, medaliga „Võit Saksamaa üle“  ja kahe medaliga „Vapruse eest“.

1953-1957 töötas Radik Tallinna 1. Keskkooli direktorina (praegune Gustav Adolfi Gümnaasium), pärast seda ENSV Haridusministeeriumis inspektorina ning  1961 – 1969 Tallinna 7. Keskkooli (praegune Inglise Kolledž) direktorina.

1969. aastal viidi ta omal soovil Tallinna 7. Keskkooli direktori kohalt Tallinna 2. Keskkooli direktori asetäitja kohale õppealal, kuid juba 1970. aastal alustas ta 2. Keskkoolis tööd direktorina. Radiku esimene kokkupuude Tallinna 2. Keskkooliga oli juba 1950-1953, kui ta andis poistele ajalootunde.

Oskar Radiku eestvedamisel avati Tallinna 2. Keskkoolis spordikallakuga klassid, kuhu koondusid silmapaistvad ujujad ja kergejõustiklased.

Oskar Radikut meenutatakse kui tugevat juhti, õiglast, konkreetset ja tähelepanelikku inimest. Tema koosolekud olid lühikesed ning ta pidas oluliseks tunnustamist, kuid kolleegidega ta eriti ei suhelnud.

Oskar Radik suri 24. jaanuaril 1976 ning on maetud Liiva kalmistule.