Harri Sirgi sündis 30. oktoobril 1933. aastal Tallinnas. Oma õpinguid alustas ta Kohila 7-klassilises Koolis. Edasi õppima asus ta Tallinna Kehakultuuri Tehnikumi. 1952. aastal kutsuti Sirgi Nõukogude armee teenistusse, kust ta kolm aastat hiljem demobiliseeriti.

Armeest vabanedes asus ta tööle autojuhina ning autodega seotuks jäi ta elu lõpuni. Ta kuulus mitmete erinevate autobaaside koondisesse ja täiendas end selles vallas palju, läbides sõidu- ja liiklusõpetaja kursused, II ja I järgu autojuhi kursused ja lõpetades 1972. aastal Tallinna Ehitus- ja Mehaanika Tehnikumi autotehnilise teeninduse ja remondi erialal kiitusega.

Alates 1971. aastast töötas Sirgi Tallinna 2. Keskkoolis autoõpetuse õpetajana. Põhikohaga sõiduõpetaja-instruktor sai temast viis aastat hiljem, 1976. aastal. Teda on iseloomustatud  kui sügavate erialaste teadmistega sõiduinstruktorit, tõsist töömeest ja head kolleegi.

Lisaks autotehnilisele kõrgharidusele otsustas ta omandada ka teise kõrghariduse - 1979. aastal lõpetas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi tööstuse planeerimise erialal ökonomisti kvalifikatsiooniga.

Aasta hiljem sai temast Tallinna 2. Keskkooli direktor. Selles ametis oli ta 1986. aastani. Harri Sirgieestvedamisel täiendati pidevalt Tallinna 2.Keskkooli autoõpetuse klassi ning juurutati kaasaegseid õppemeetodeid. Töö tulemused olid terve riigi ulatuses tähelepandavalt kõrged. Sõiduõpetajana töötas ta kuni pensionile jäämiseni 1997.aastal.

Harri Sirgi suri 19. augustil 2005. aastal, ta on maetud Rahumäe kalmistule.