Ene Saar sündis 12.novemberil 1959 Viljandis. Ta õppis Viljandi 5. Keskkoolis vene keele eriklassis ja Tartu Riiklikus Ülikoolis. Hariduselt on ta geograaf, täpsemalt majandusgeograaf.

Õpetajakarjääri alustas Ene Saar 1984. aastal Tallinna 13. Keskkoolis (praegune Laagna Gümnaasium) geograafiaõpetajana. Majandusteemadega hakkas ta tegelema umbes kümme aastat hiljem, olles õpetaja praeguses Arte Gümnaasiumis. Enne Reaalkooli tulekut oli Ene Saar õpetaja EBS-is.

Reaalkoolis alustas Ene Saar töötamist 2000. aastal geograafia- ja majandusõpetajana, 2004. aastal sai temast õppealajuhataja. Alates 2014. aastast on Ene Saar Tallinna Reaalkooli direktor, pärast EmiliePertelsit on ta teine naisdirektor Reaalkooli ajaloos.

Ta on ka Eesti Majandusõpetajate Seltsi liige ja revisjonikomisjoni esimees, Eesti Geograafia Ühingu ja juhatuse liige. Aastast 1993 on ta mitmete geograafia- ja majandusõpikute autor, õppematerjalide koostaja ja retsensent, õppekavade koostaja ja retsensent.

Ene Saar on Aasta Õpetaja 2009 ja Aasta Ettevõtlusõpetaja 2014.  Tema huvideks on lugemine, reisimine ja aiandus. Õpilased iseloomustavad Ene Saart nõudliku, samas südamliku õpetajana, kes peab alati lubadustest kinni ning leiab aega õpilaste murede ärakuulamiseks ja nõuandmiseks.