Nikolai Kann oli Reaalkooli esimene eestlasest direktor. Kann sündis 1873. aastal Saaremaal. Tema haridustee algas Muhu Hellamaa kihelkonnakoolis ja Kuressaare elementaarkoolis ning jätkus Kuressaare gümnaasiumis, mille ta lõpetas 1896. Seejärel alustas ta ajaloo ning romaani ja germaani keeleteaduste õppimist Peterburi ülikoolis, mille ta lõpetas esimese järgu diplomiga.

Kann sai Reaalkooli direktoriks 1915. aastal. Direktorina oli Kann väga austatud ning teda on lausa samastatud Reaali Vaimuga, sest talle oli kooli käekäik väga südamelähedane. Ka õpilased austasid teda, sest ta kohtles neid väärikalt ja aitas kõikide probleemide lahendamisel. Kann lahkus Reaalkooli direktori kohalt 1933. aastal.

Koos Anton Õunapuu ja Jaan Poskaga pani Nikolai Kann aluse Eesti skautlusele. Ta oli alates 1923. aasast Skautide Maleva peavanem, samuti kuulus ta Asutavasse Kogusse, kirjutas õpikuid ning toimetas kogumiku „Üldine ajalugu".

Aastatel 1933–1936 töötas Kann Konstantin Pätsi viiendas valitsuses haridusministri ametikohal, kus viis läbi kutseharidust puudutavat reformi. 1944. aastal emigreerus Nikolai Kann Saksamaale GeislingenanderSteigesse, kus ta suri 17. veebruaril 1948. aastal.