okt.
01

september 2017

2017

Uus sügis, uus aasta, uued kogemused. Uued näod meie ümber, uued kohustused kooliõpilasena. Paljude õuduseks on ka kohvi hind puhvetis uuenenud. Kogu selle uudsuse juures on rahustav tõdeda, et endised ja armsad asjad on ikka oma koha peal: klassiruumid, õpetajad, koolimaja, sõbrad. 
Enne suve olin juba pikalt planeerinud minna tööle restorani teenindajaks. Reaalika mentaliteediga suundusin muidugi otsejoones sellisesse, kus tundus olevat kõige hullem tempo ja kõige enam õppida. Kui juhtus olema mõni rahulikum päev, jäin pikemalt laudadesse külalistega rääkima. Mitmed tundsid huvi, kuidas ma nii palju inglise keelt oskan, kas räägin lisaks teisi võõrkeeli, mida ma koolis õpin ja plaanin edasi tegema minna. Sain palju armsat tagasisidet, mis pani mõistma, kui väga mul tegelikult ka vedanud on, et mul selliseid võimalusi on. Viimasel tööpäeval küsiti mu käest köögist, kas ma ootan juba kooli minemist? Minusse programmeeritud vastus on alati ei. Selle peale sain vastuse: “Nalja teed? Ma vahetaks sinuga iga kell kohad.” Ja see pani mind mõtlema. Mitte et ma varem poleks hinnanud haridust ja oma võimalusi. Lihtsalt sel hetkel tajusin ma tõsiselt, kui suur privileeg on koolis käimine ja kui kaugele haridus mind aidata võib.
Minu eesmärk selleks aastaks? Tegelikult ka nautida koolis käimist ja pöörata isegi kõige mõttetumana näiv ülesanne enda kasuks. Selleks on sel aastal Reaali Poisis toimetamas uued abiväed – Kirke ja Karmen. Palju edu teile!
Edukat ja särtsu täis uut kooliaastat!

Mirel

Sisukord
lk 2 Toimetaja ja direktori veerg
lk 3 Teadlaste Öö. Lennutame kooristuudio koos Hispaaniasse!
lk 4-5 Head uue valmishooaja mõnusat algust!
lk 6 Minu hääl läheb inimesele, kes annab mulle viimase pastaka?
lk 7-9 Vabaduse väljaku tantsupidu reaalikate silme läbi
lk 10 Lugu, kuidas Eesti muuseumid said analüüsitud ehk kuidas 2017. aasta suve kõige kaunimad päevad raisku läksid
lk 11 Kaheksa põhjust, miks osaleda Globe suvelaagris
lk 12-13 Rebaste rets 2017
lk 14-15 Rebaseluulet
lk 16 Palju õnne! Sudoku

Loe ajalehte!

Comments are closed.