dets.

november 2013

Määratlemata

Ma ei tea, kuidas teiega lood on, aga iga kord, kui minu äratuskell mind armutult kell 6.10 voodist välja ajab, tunnen tohutut ebameeldivust ja abitust antud olukorra suhtes. Koolile lähenedes antud sümptomid süvenevad, tavaliselt tuikava peavalu näol. Olukorra teeb täiuslikuks RP_nov13kunstiklassis pea vastu aknalauda ära löömine. Tõenäoliselt tooks mõningast leevendust õhtuti varem magama minemine, kuid nii lihtsat teed pidi minna on praktiliselt võimatu. Olgu põhjuseks siis motivatsioonipuudus, ajanappus või liigsed kohustused. Aga aitab pessimismist! Kohvi hind on viie aasta madalaim! Eks meil kõigil ole raske: õhtud on pikad, päevad lühikesed ja kontrolltööd liigagi keerulised. Kui vaadata sügavale enda sisse ning püüda olla aus, tuleb nentida, et õppimine on tegelikult võrdlemisi meeldiv tegevus. Kõlab vanalt ja kulunult, aga uskuge mind, iga päev millegi uue teadasaamine on sadu kordi nauditavam kui hommikust õhtuni ühe ja sama liigutuse või lause kordamine. Muidugi, eks koolieluski ole teatud rutiinsust, mis vahetevahel kohutavalt närvidele käib, kuid pidev enesearendus on seda väärt. Öeldakse, et kooli lõpuaastad on su elu kõige targemad. Edasi tuleb spetsialiseerumine enda erialale, kus tihtipeale tuleb taaskord täiesti algusest alustada. Ja kui sa seal kunagi tippu peaksid jõudma, oled ammu juba mõistnud, et tegelikult ei tea sa ikka mitte midagi. Vähemalt nii rääkis mulle vanaisa. Ehk siis nautige hetke, kui olete veel enda arust targad ja õnnelikud. Et seda kole pikka ja laialivalguvat juttu kokku võtta, tahaksin ma lihtsalt soovida järjekindlust ning jaksu ja, mis kõige tähtsam, oskust nautida.
P.S. Ka meie koolileht hakkab vaikselt teismeea lõpu poole jõudma: 13. novembril sai Reaali Poiss 17-aastaseks!
Päikest!
Kaisa
Sisukord
lk 2 Presidendi sõna
lk 3 Kolumn “Pehmotõrje”, üritused, detsembri sünnipäevad
lk 4 – 5 Uus õpetaja “Veel üks uus inglise keele õpetaja”
lk 6 – 7 Uurimistöö  “Uurimistöö jääknähud ehk nädalane kogemus noorte teadlaste keskel Euroopa südames”, üleskutse
lk 8 Tegus abiturient “Kõik peavad kuskilt alustama”
lk 9 Põnevat “Kas teadsid, et …”, “Päeval ajakirjanik, öösel tulnukas”
lk 10 Omalooming
lk 13 Retsept “Kodused piparkoogid”
lk 14 Kultuur “Britten 100”, “Tuluõhtu”
lk 15 Väike maja “Kas koolis on mõtet käia?”
lk 16 Õpetajate ütlused, sudoku

Loe ajalehte!