Märgiaktus

Novembri hämaras õhtus kogunesime meie, 138 lennu väärikad õpilased iidse püha tarkusekoja, Talllinna Reaalkooli ees. Meil oli au saada osa Reaali ajaloo esmakordsest sündmusest – 9. klasside märgiaktusest. Enne aktust kõndimime traditsioonilkses pudireas Reaali poisi juurde, kus me kõik, nii a, b kui ka c klasside õpilased sahiseva sügiseses vihma käes oma lennukaaslase kõne kuulasime. Aga see oli alles algus, koolimajja tagasi pöördunud, tundsime eesootava ees kõik ootusärevus. Sekundid enne märkide kätte jagamist on need kõige pingelisemad. Südamed pumpavad verd aina kiiremini ja kiiremini, põsed õhetavad, käed, mis kannatamatult iga märgisoovija süles lesivad kattuvad külma higiga – terve saalitäis kannatamatuid õpilasi kibeleb ihaldatult märgi järele. Ja siis saabub see hetk, kui kõrvu kostab tugev õpetaja hääl, hääl, mis vormib kokku nimetähed. Ning nii tõusevad kõik, üks ühe järel, kuni igaühe käed on surunud direktori kätt. Seal, kõikide lennukaaslaste ees seisime ilma märgita, kuid tagasi kõnides saime me kõik sama hõbedast tehtud Reaali sümboolikafa eseme ehk Põhikooli märgi võrra rikkamaks.

Marta