Käik Vargamäele

13. juunil käisime klassiga Vargamäel Tammsaare radadel. Kõigepealt oli ekskursioon Tammsaare-Põhja talus (see on Vargamäe päris nimi). Meid tervitas sinna jõudes Anton, kes on soliidses eas kassihärra. Ta abistas meie giidi ja demonstreeris, miks aida seinas kasside jaoks augud on. Tasuks sai ta sügamist ja palju paisid. Ekskursioon oli väga huvitav: nägime moodsat elumaja, järgi tehtud rehielamut, aita, saunikute elamist ning talu kaevu, mis asus majadest väga kaugel.

Muud huvitavad faktid:
Pearu prototüüp Jakob Sikerberg pidas hoolega mesilasi ja ehitas sealkandis esimese korstnaga maja.
Tammsaare isa Peeter Hansen ja Jakob Sikenberg käisid tihti kohtus, kuid sõitsid sinna koos ühe hobusega, et mitte kahte looma kurnata.
Tegelikult olid Tammsaare peres pojad ja Sikerbergi peres tütred vastupidi raamatule.

Järgmiseks oli meil väga meeleolukas näidendite esitamine, tekstid olid pärit “Tõe ja õiguse” esimesest ja viiendast osast. Siis käisime Albus söömas (väga maitsev toit oli) ja kõige viimaks matkasime Järva-Madise kiriku juurest tagasi Vargamäele. Nelja ja poole kilomeetrisel rabamatkal kohtasime C-klassi, kes ujumas käis, ning õpetaja ronis vaatetorni ning huikas üle raba. Peale väsitavat matka istusime bussi ja sõitsime linna tagasi.

Liisa

Pilt: Tallinna Reaalkool

Natalja naudib rabamõnusid      Pilt: Tallinna Reaalkool

Hetk näidendist                                           Pilt: Ketlin Murro

Kommenteerimine on keelatud.