Ukraina päev

18. aprillil toimus Tallinna Reaalkoolis Ukraina päev, mis oli varem traditsiooniliselt olnud Taani päev, aga sel aastal tunnustame Ukraina kannatusi. Esimese tunni viis meile läbi MTÃœ Mondo esindaja Mari-Kätrin Kinks, kust tublimad jooksid järgmistesse tundidesse algkoolile Ukraina kultuurist rääkima. Toimus ka pidulik aktus, kus rääkisid Ukraina suursaadik Eestis Marjana Betsa, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm ja Euroopa parlamendi saadik Marina Kaljurand. Neljandaks tunniks panid end valmis meie klassi LEGO-ässad, kes meisterdasid tublilt Ukraina sümboleid. Päeva lõpuks toimus ka Ukraina-teemaline filmiõhtu, kus näidati kahte teost – film “Maa kui sinine apelsin” ning sari “Rahva teener”. Terve päev oli olnud tegevust täis ning olime õnnelikud, et saime sel viisil hinnata Ukraina mitmekesist kultuuri.

Meisterlikud Miad õpetamas teist klassi